Assassins Creed: Revelations – Vyjimečná hra v každém směru

Tagy:  Assassins Creed, středověk, boj

Sponzorované odkazy:

Assassins Creed: Revelations – Vyjimečná hra v každém směru

Konečně nastal čas představit si jednu z nejočekávanějších her roku. Již čtvrtý díl slavné série Assassins Creed, která se proslavila výjimečným příběhem a soubojovým systémem plným propracovaných komb. Nové zážitky, nové emoce, nové zvraty, to vše vás čeká v pokračování veleúspěšného titulu s názvem Assassins Creed: Revelations.

Assassins Creed: Revelations IV.Assassins Creed: Revelations IV.

Příběh pokračuje

Příběhová linie navazuje na předchozí díl Assassins Creed: Brotherhood, ve kterém jste se coby Ezio Auditore postavil do čela assassinů. Po boku svých následovníků se postavíte proti chamtivým templářům, kteří opojení mocí chtějí ovládnout celý svět. V tom jim samozřejmě musíte zabránit a tak začíná boj o ty nejmocnější artefakty – zlatá jablka. Ezio jde ve stopách svého předka Altaira, za kterého jste mohli hrát v prvním díle série.

Ve hře uvidíte spoustu vydařených scén, které dokreslují celkový příběh. Především videa na začátku a konci hry vám toho o postavách a assassínech hodně napoví. Pokud by vám ani to nestačilo, existuje krátký animovaný film s názvem Embers, díky kterému můžete zjistit, jak to dopadlo s Eziem po skončení hry.

Assassins Creed: Revelations I.Assassins Creed: Revelations I.

V čele všech assasínů

Ve čtvrtém pokračování budete pokračovat ve vedení spolků assassinů. Opět budete posílat jednotlivé členy na mise, ze kterých budete získávat jednak peníze a také zkušenosti pro postavy, které tuto misi úspěšně splní. Postupem času se budou dostávat na nové úrovně, díky kterým se assassíni vylepšují v některé ze schopnosti.

Pro ovládnutí veškerého území dobýváte ústřední body jednotlivých částí města. Po dobytí centra vám hra umožní obnovovat zavřené obchody v okolí jako je kovářství nebo lékař. Ti vám za otevření jejich obchodu samozřejmě odvádějí příslušné daně. Samozřejmě si u nich můžete zakoupit nejrůznější výbavu, kterou dále využijete v boji s templáři.

S tím vším jsme se mohli v obdobné formě setkat již předtím. Novinka ale spočívá v obraně již získaných doupat. Ty se totiž pokusí templáři získat zpět do své moci. Na vás je přispěchat na obranu každého z napadených míst a v roli vůdce zařídit obranu. Souboj se odehraje v uličce mezi domy v herním modu, který se velice podobá klasickým tower defense hrám. Za utržený počet bodů pořizujete barikády, různé druhy assassinů a snažíte se ubránit vlnám templářů.

Assassins Creed: Revelations V.Assassins Creed: Revelations V.

Soubojový systém nezklamal

Do boje je třeba se vybavit, jak se sluší a patří. Hráči se tak mohou těšit na celou řadu nebezpečných zbraní jako je meč, nůž, kopí či oblíbená skrytá čepel. Boj s těmito zbraněmi doprovází nádherné komba, které se liší dle použité zbraně. To ale zdaleka není vše, vybavit se můžete také bombami, které si nejdříve vlastnoručně navrhnete a vyrobíte. Ve hře postupně sbíráte přísady s různými vlastnostmi, díky kterým mohou mít vaše bomby zcela jiný charakter. Některé se hodí na odlákání stráží a jiné jsou perfektní na přímý útok. Co to udělá se stráží, které ve tváři skončí nebezpečná trhavina, si jistě dovedete představit sami.

Po skončení kampaně si můžete souboje užít také ve hře pro více hráčů. Vyberete si svou postavu, zbraň a pustíte se do chytání a zabíjení jiných hráčů. Ti mají ve stejnou chvíli za úkol zabít vás. A tak začíná nekonečný kolotoč.

Assassins Creed: Revelations III.Assassins Creed: Revelations III.

Zpracování

Grafické zpracování je povedené, ale nijak oslňující. Oproti předchozím dílům není znát nijak velký pokrok. Hudba je ale jak již jsme zvyklí z předchozích dílů opět naprosto výjimečná, speciálně složená pro tuto hru přesně vystihuje každý moment a situaci, kterou Ezio prožívá. Ocenit je třeba také dabing, který je velice působivý. Kombinace angličtiny a francouzských frází působí skvělým dojmem.
Assassins Creed: Revelations II.Assassins Creed: Revelations II.

Hodnocení

Assassins Creed: Revelations je opravdovým klenotem, který si zaslouží respekt a uznání všech hráčů i kritiků. Strhující příběh, emocionální hudba, vynikající hratelnost a zábavné souboje. To vše v tomto výjimečném titulu najdete. Z mého hlediska se jedná o jednu z nejlepších her roku a proto tento titul všem doporučuji vyzkoušet.

Moje hodnocení:  95 %

Kupte si hru: Assassins Creed: Revelations na PC
Kupte si hru: Assassins Creed: Revelations na PS3
Kupte si hru: Assassins Creed: Revelations na XBOX 360

Článek Assassins Creed: Revelations – Vyjimečná hra v každém směru byl publikován 12. února 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...