UFO: Alien Invasion – Emzáci útočí

Tagy:  Ufo Alien Invasion recenze, ufo tahová strategie, nejlepší tahová strategie, moderní tahová strategie zdarma, freeware tahovka, boží freeware strategie, sci-fi

Sponzorované odkazy:

UFO: Alien Invasion – Emzáci útočí

Zastánci série XCOM si dneska přijdou na své. Ufo Alien Invasion je totiž freeware hříčka, postavená na velmi podobném principu. Tahové sci-fi hry tedy nevymřely a my si můžeme představit nový titul z tohoto podivného, ač oblíbeného prostředí.

UFO: Alien Invasion I.UFO: Alien Invasion I.

Princip

Ve hře vlastníme základny, ve kterých vyvíjíme výzkum, najímáme personál a v neposlední řadě sestavujeme nanejvýš důležitý bojový tým. Často naší činnost však přeruší hlášení o mimozemském útoku, a tak je třeba nabít zbraně a vrhnout se do akce. V tomto momentu se přepíná pohled do 3D, abychom si mohli užít akci naplno. Každá postava má určitý počet kroků na kolo, takže je třeba zvolit tu nejlepší taktiku. Nám se v boji nejlépe osvědčilo dobře zkoordinovat tým a spolupracovat tak na nejvyšší možné rovině. Neškodí ani naplno využívat všech dostupných technických prostředků.

UFO: Alien Invasion II.UFO: Alien Invasion II.

Zpracování

Zatímco XCOM byl vždy 2D záležitostí, jak jsme se už zmínili, u Alien Invasion si užijeme také rozměr třetí. To je poměrně zásadní novinka, co se vzhledu týče, a jistě přiláká mnoho nových fanoušků. Pochválit musíme také prostředí, ve kterém se boje odehrávají. Mapy jsou zajímavé a přitom přehledné, což se málokdy podaří skloubit. Narazit můžeme na dostatek krytů, u kterých nás zlí empzáci jen tak nedostanou.

Ufo: Alien Invasion IV.Ufo: Alien Invasion IV.

O něco hůře je na tom kamera, která někdy zabírá špatné patro nebo úplně jiný úsek, zkrátka není tam, kde by měla být. To má samozřejmě za následek dezorientování hráče, který pak musí hledat, kde že to jeho vojáci vlastně jsou. Je třeba dodat, že hra je stále ve vývoji a není problém narazit na chyby či bugy. Pokud však máte zkušenosti s dřívějšími verzemi hry, jistě uznáte, že u aktuální verze je vidět opravdu velký posun vpřed.

UFO: Alien Invasion V.UFO: Alien Invasion V.

Možnosti

Hráč má ve světě Alien Invasion pěknou řádku možností, jak s herním časem vynaložit. Například výběr zbraní bojového týmu. Můžeme nalézt fascinující množství zbraní od samopalů, přes granátomety až po záložní zbraně. Opomenout nesmíme ani létající lodě a další stroje zasahující do bitev. Základen je možné postavit pěknou řadu a lépe tak bránit domovský svět. Ufonští jedinci se planetu Zemi totiž budou snažit za každou cenu ovládnout a tak je třeba se jim neohroženě postavit. Právě chytře vybudovaný systém základen může být nerozbitným štítem před touhle zelenou bandou.

UFO: Alien Invasion VI.UFO: Alien Invasion VI.

Čeština

Světe div se, Alien Invasion je téměř kompletně i v českém jazyce, což je vcelku překvapující, protože ve hře nalezneme ohromné množství popisů zbraní, lokací, lékařských zpráv a podobně. To dohromady tvoří tuny a tuny textu, se kterým si museli dát překladatelé velkou práci. Když navíc uvážíme, že je hra zcela zdarma, patří jim naše velké díky.

UFO: Alien Invasion III.UFO: Alien Invasion III.

Zhodnocení

Nastal čas zhodnotit UFO: Alien Invasion jako celek. Vydařený grafický kabátek spolu s vynikající hratelností a značnými možnostmi jasně dokazují, že máme co dočinění s velmi kvalitní hrou. Navíc je úplně zdarma a ke stažení na oficiální stránkách zde. Vřele doporučujeme stahovat přímo z těchto stránek, kde vždy najdete aktuální verzi hry.

Výhody:

  • Hratelnost
  • Atmosféra
  • Možnosti
  • Zábavnost

Nevýhody:

  • Kamera
  • Stále hodně chyb

Hodnocení:  84 %

Článek UFO: Alien Invasion – Emzáci útočí byl publikován 4. září 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...