Tintinova dobrodružství: Hra - Komiksový novinář opět v akci

Tagy:  tintinova dobrodružství, tintin hra, adventura, tin tin, rin tin tin, plošinovka

Sponzorované odkazy:

Tintinova dobrodružství: Hra - Komiksový novinář opět v akci

Není to dlouho, co se na plátnech kin objevil stejnojmenný rodinný snímek a byla to vskutku zajímavá podívaná. Opět jsme mohli spatřit dobrodružství belgického novináře Tintina a jeho psa Filuty, které známe z poloviny 90. let 20. století z populárních Hergových komiksů. Filmová předloha hry se opravdu velmi vydařila. A ještě aby ne, když na ní pracovali dva uznávaní velikáni filmového průmyslu moderní doby Steven Spielberg a Peter Jackson. Minulý rok na E3 vypadala hra opravdu zajímavě, takže se hráčská komunita těšila, až se nový titul objeví na pultech. Možná proto pak přišlo takové zklamání, které se od vývojářů z francouzského Ubisoftu nečekalo.

Příběh aneb tajemství Jednorožce

Zápletka hry se odráží ve filmovém příběhu. Hned na začátku náš hrdina Tintin koupí na trhu model lodi známé jako Jednorožec, o který má zájem ještě několik dalších lidí. Pro své novinářské štěstí a cit pro velké reportáže se tak nečekaně stane dobrodruhem epického příběhu, při němž zavítá do mnoha zemí a krajů a pozná několik velmi zajímavých lidí jako je kapitán Haddock. V herní adaptaci můžeme narazit na scény, které jsou ve filmu v trochu jiném pořadí anebo se odehrávají lehce odlišně, což ale přidává na akčnosti hry a zvyšuje kvalitu příběhu. Bohužel někdy trochu nepochopitelně přicházíme o scény, které by mohly hře velmi prospět, namísto nudných pasáží natahujících dobu hraní.

Zde to všechno začínáZde to všechno začíná

Hop, bum a šťastnou dobrou noc

Hru bych přirovnal k jednoduchému Indiana Jonesovi pro mladší hráče. Většinu času si hráči budou užívat jednoduchou 2D plošinovku s akčními minihrami. Všechny levely jsou plné nepřátel, které můžeme odrovnat několika zajímavými způsoby, ať už to je házení sklenic a míčů, sklouznutí se po slupce od banánu anebo obyčejná rána mezi oči. Hru bych si býval užil více, kdyby hrdina Tintin měl svůj vlastní inventář a věci, které při hře posbíráme, mohl použít i v jiných situacích než naplánovali vývojáři. Bohužel jsme jasně vedeni příběhem i způsobem, jakým budeme zdolávat překážky a plnit úkoly. Ono i zběsilé klikání tlačítkem myši, na všechny souboje bohatě postačí, aniž bychom přišli o nějaké životy a museli pasáž opakovat. Objevují se sice protivníci, kteří naše rány odrazí deštníkem nebo jsou chráněni brněním, ale hra je tak jednoduchá, že nám žádná ze rvaček nebude činit větší obtíže.

Hlavně se trefitHlavně se trefit

Je smutné, že i logické hádanky alá vyvážení houpačky, zatížení plošiny bednou a podobně, jsou natolik triviální, že si s nimi poradíme bez jediné vrásky na čele. Výhodou určitě je, že se kvůli jejich řešení dostaneme do kůže našeho psa Filuty. Jako příjemnou shledávám řadu miniquestíků jako je průlet letadlem divokou bouří či ovládání miniponorky. Je ale smutné, že i tak je každý úkol tak snadný, až se stává zbytečně nudným. To hovořím hlavně o nekonečném šermování na lodi či o automobilových honičkách.

Kapitán Haddock v akciKapitán Haddock v akci

Ve dvou se to lépe táhne

Kooperativní mise, které si můžeme spustit z hlavního menu, patří k nejzábavnějším částem hry. Konečně se dostaneme k ovládání další postav, jako je kapitán Haddock nebo operní pěvkyně Casafiora, mezi kterými můžeme v případě samostatného hraní libovolně přepínat. Každá z postav má své vlastní schopnosti a plnění úkolů je tak přitažlivější. Dovolím si tvrdit, že možnost hrát za ně po celou dobu by výrazně zlepšilo celkový dojem ze hry.

Potápějící se loďPotápějící se loď

A jak to všechno vypadá

Jak bychom mohli film chválit pro jeho skvělé animace, virtuální kameru či 3D efekt, hru už tak obdivovat nebudeme. Ve 2D pasážích je grafika obstojná, ale samotné modelování postav a detailní záběry nám už spíše vženou slzy do tváře. Dabing oproti filmu také upadá. Očekávání, které každý příznivec filmu a komiksu má, jsou tak rychle zahnány a sám Spielberg musí nad touto scenérií nechápavě kroutit hlavou.

Slovo závěrem

Hra mě osobně jako fandu reportéra Tintina a jeho psa Filuty zklamala. Pět hodin hraní bylo chvílemi opravdu ubíjející. Nutnou podotknout, že ve dvou jsem si trochu zábavy užil. Přeci jen je tato hra pro menší a občasné hráče a pro ty by snad nemusela být až tak jednoduchá.

Moje hodnocení:  60 %

Výhody:

  • Zábavné minihry
  • Hudba
  • Dobré kooperativní mise

Nevýhody:

  • Krátký příběh
  • Příliš jednoduché
  • Slabé grafické zpracování

Koupit Tintinova dobrodružství na PC na xzone.cz

Článek Tintinova dobrodružství: Hra - Komiksový novinář opět v akci byl publikován 12. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Vladimír Václavek. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...