Flatout 3: Chaos & Destruction - Nevídaný propadák

Tagy:  závody, monster truck

Sponzorované odkazy:

Flatout 3: Chaos & Destruction - Nevídaný propadák

Konečně třetí díl

Po vydání Flatout 2 se fanoušci mohli těšit z pořádných a zároveň drsných závodů, které zabavily hráče na dlouhé hodiny. Následně se objevilo pokračování s podnázvem Ultimate Carnage s obdobným scénářem. Dnes si ale představíme nejnovější díl s názvem Flatout 3: Chaos & Destruction. Nutno podotknout, že tento díl netvořili tvůrci série, ale chlapci z vývojářského týmu Team 6. Jak dopadl jejich počin si přečtěte níže.

3…2…1…Start!

Odpočítávání začalo, těšíte se na nové závody plné destrukce a napínavé atmosféry. U vašeho očekávání ale vše bohužel končí, protože v třetím dílu Flatout se nedočkáte ničeho z toho. Po startu se snažíte potácet po závodní dráze, rychle ale zjišťujete, že auto je naprosto neovladatelné. Narážíte pouze do jiných aut a překážek. Snažíte se zorientovat pomocí mapy na obrazovce, ta ale pro jistotu zcela chybí a to i přes to, že v některých modech hry není žádná vozovka a mapa by byla to jediné, podle čeho by se mohl hráč řídit. Zavládne chaos plný flustrace z naprosto nepochopitelného dění. Možná vás napadne otázka, zda jste vůbec spustili tu správnou hru – je Flatout 3 opravdu takový propadák?

Možnosti

Chlapci z Team 6 si dali práci s vytvořením pěkné řádky modů, takže si ve hře můžete užít závody ve formulích, jízdu v bahnitých trasách mimo vozovku či drsnou jízdu monster truckem. A protože se jedná o další díl série Flatout, nemohou chybět ani morbidní hry s vaším řidičem, kdy ho vystřelujete z předního sedadla tak, aby splnil různorodé cíle. Za úspěchy v těchto misích dostanete samozřejmě patřičné score, které vám otevře nové tratě i nová a co je důležitější – lepší vozidla. Před každou jízdou si ještě vyberete z řady řidičů, kde je vám každý představen krátkým popisem. I když se od sebe závodníci zcela liší, nemají vůbec žádné dovednosti či schopnosti a tak jde vlastně čistě o vzhled. Což je určitě škoda.

monster truckmonster truck

Zpracování

Grafická stránka hry je dosti zastaralá, jak můžete vidět na přiložených screenshotech. Textury modelů aut vypadají, jako by je někdo vyrobil před deseti lety. Prostředí se alespoň blíží k průměrnosti. Osobně se mi zdá vzhled titulu Flatout 2 mnohem lepší, než u dnes recenzované hry. Na špatné úrovni jsou také efekty, například dopadající kapky deště na hladinu mokré silnice vypadají opravdu otřesně. Hráč by alespoň čekal pořádnou zničitelnost jak prostředí, tak všech nadupaných vozidel. Bohužel ani tady třetí díl Flatoutu nevyniká. Auta se sice demolují, ale nijak zvlášť a zase mám pocit, že dvojka disponovala mnohem větší možností destrukce.

Verdikt

Flatout 3: Chaos & Destruction jakoby byl úplně jinou hrou, která by ani do úspěšné série Flatout nepatřila. Vývojáři přinesli hráčům nové možnosti v podobě několik modů. Všechno ostatní se potácí v naprostém chaosu (čemuž odpovídá název hry) a zmatenosti. Zpracování je velmi slabé a hratelnost nulová. Třetí díl se zdá být naprostým výsměchem všem hráčů – zvláště pak fanouškům série. 

Výhody:

  • Nové mody

Nevýhody:

  • Atmosféra
  • Fyzika vozů
  • Zpracování
  • Hratelnost
  • Zničitelnost

Hodnocení:  40 %

Článek Flatout 3: Chaos & Destruction - Nevídaný propadák byl publikován 10. února 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...