Dirt Showdown - Pokračování populární série Dirt

Tagy:  Dirt Showdown, Colin Mcae Rally, Dirt, Showdown, FlatOut

Sponzorované odkazy:

Dirt Showdown - Pokračování populární série Dirt

Série Dirt, nástupce legendárních Colin McRae Rally je populární značkou herního studia Codemasters, které se pokouší novým titulem Dirt Showdown vstoupit do pro ně zatím nepoznaného světa automobilových závodů a to ve stylu derby a jiných hromadných demoličních soutěží.

Záměr hry Dirt Showdown je jasný od první chvíle, kdy ji poprvé spustíte – být online, sdílet videa z hraní na YouTube a také jinak aktivně přispívat do herní komunity. Při hraní v offline režimu se občasným dotazům, zda-li chcete přejít do online režimu nevyhnete. Po spuštění zjistíte, že si hra zachovala většinu původních rysů svého předchůdce Dirt 3, jak ve smyslu grafických, tak i technických. Nechybí zde plynulé přechody v menu, či vozidla s polepy různých známých značek. Ovládání zůstalo jednoduché, svižné a proto se nebudete potýkat s problémy, jako je pomalá odezva při zatáčení a podobné problémy jiných závodních her.

Dirt Showdown hodně těží ze skvělé atmosféry.Dirt Showdown hodně těží ze skvělé atmosféry.

Ve jménu demolice!

Ovšem z většiny naleštěných rally aut nezbyly skoro žádné, jelikož je nahradily rezavá a posvařovaná vozidla vytvořená jen pro jeden cíl – vyhrát za jakoukoliv cenu a zničit vše, co jim při tom příjde co cesty. Tyto vozy jsou velmi různorodé a proto na okruhu potkáte jak malé buggy, tak i o mnoho větší školní mikrobusy a jejich odepsanost z běžných cest je na nich znát. Prohánět se s nimi můžete v několika různých prostředích, na kterých si v Codemasters dali také poctivě záležet, provázejí Vás vybuchy ohňostrojů a zvuky burácejicích motorů, či skřípějicích plechů.

Oblíbené závody ve stylu Gymkhana v Dirt Showdown zůstaly.Oblíbené závody ve stylu Gymkhana v Dirt Showdown zůstaly.

Revoluce se nekoná

Ve srovnání s Dirt 3 působí nový Dirt Showdown poněkud osekaně a to nejen v herních režimech, ale také výrazně zjednodušenou fyzikou vozidel. Problém je také v tom, že po určité chvíli vyzkoušíte všechny herní módy a druhy závodů, co hra nabízí, načež zjistíte, že motivace pro další hraní je mizivá. Tato hra má kloubit ničení se závoděním, což se jí daří hlavně v nekonečně zábavném derby. Ovšem každý závod je většinou tak krátký, že nějaké to auto vyšlete do benzínového nebe jen náhodou. Dalo by se říct, že jinak vyšperkované herní mapy jsou z velké míry naprosto jednoduché a bez všech efektů okolo by byly snad i nudné.

Plech, neplech – vítěz je jen jeden!Plech, neplech – vítěz je jen jeden!

Ovšem dost kritiky, každý hráč arkádových závodních her by si tento titul neměl nechat ujít ať už z důvodu odreagování se, či kochání se na perfektní částicové efekty jako jsou kouř, voda, bláto a nitro u vozidel při ukrutně bleskovém závodění. Obtížnost není oproti Dirt 3 nijak závratná ani na nejvyšší stupeň. S povedeným soundtrackem, ale bohužel malinko špatně vyváženými zvuky, při hře nezbývá nic jiného než tuto hru brát s nadhledem a netahat ji mezi propracované závodní A tituly.

V pravém dolním rohu přibyly ukazatele zdraví a nitra.V pravém dolním rohu přibyly ukazatele zdraví a nitra.

Konečný verdikt

Showdown je od základů stavěn jako arkáda, a proto žádnými propracovanými jízdními modely nepřekvapí. Co se týká příběhu, tak na ten můžeme ve své podstatě rovnou zapomenout a záleží na každém hráči, zda-li si tuto hru oblíbí, či ji odinstaluje po deseti minutách hraní a vrátí se k určitě lepšímu a zábavnějšímu FlatOut 2. Po grafické stránce jsme nečekali žádný výrazný pokrok oproti Dirt 3, což se potvrdilo, ale i přesto je ve skloubení se skvělými částicovými efekty je Showdown na velmi dobré grafické úrovni.

Moje hodnocení:  70 %

Výhody:

  • Působivá grafika tratí a vozidel
  • Soundtrack
  • Demoliční derby
  • Atmosféra

Nevýhody:

  • Stereotyp
  • Nevyvážené zvuky

Koupit Dirt Showdown PC na xzone.cz
Koupit Dirt Showdown PS3 na xzone.cz
Koupit Dirt Showdown XBOX 360 na xzone.cz

Článek Dirt Showdown - Pokračování populární série Dirt byl publikován 20. června 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Petr Pitucha. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...