Colin McRae Dirt 2 – konečně pořádný rally?

Tagy:  Colin McRae Dirt 2, Colin, McRae, Dirt, Dirt 2, Codemasters, závodní, rally, rallye, cross

Sponzorované odkazy:

Colin McRae Dirt 2 – konečně pořádný rally?

Colin McRae Dirt 2 navazuje, celkem logicky, na svého předchůdce Colin McRae Dirt, který se zařadil mezi velmi povedené závodní hry, a to hlavně po grafické stránce. Doufejme tedy, že jeho nástupce, opět z dílen Codemasters, Colin McRae Dirt 2 půjde v jeho šlépějích.

Karavan, ve kterém žijete.Karavan, ve kterém žijete.

Žijete v karavanu

Ano, celé základní menu je rozeseto po interiéru a okolí karavanu, ve kterém vy, jako zkušený závodník rally, žijete a cestujete z jednoho závodu na další. Na stole tedy najdete mapku světa se všemi možnými závody, dále je tu l nalezení nástěnka, přes kterou se dostanete do multiplayeru, papíry s vašimi statistikami a také velká televize, na níž se vám před každou soutěží přehraje instruktážní video s pravidly vybraného závodu. Až vylezete z karavanu, zjistíte, že venku na vás čeká celý váš tým, press zóna, garáž a stůl s občerstvením, jenž představuje options menu. Vše je podbarveno hudbou a na každém rohu vidíte loga sponzorů.

Užijete si dost adrenalinu…Užijete si dost adrenalinu…

Pět disciplín

Ve hře se setkáte s pěti základními disciplínami: Rally, Rallycross, Land Rush, Raid a TrailBlazer. Rally je klasická rally, kdy jedete sami po předem určené trase a samozřejmě se snažíte zajet co nejlepší čas. Rallycross je to samé, ale jede více vozů. Land Rush je velmi podobný rallycrossu, jen se jezdí s jinými auty. A Raid je typický závod z bodu A do bodu B s až osmi protivníky, což je i TrailBlazer, ale ten jedete sami ve velmi rychlých autech.

Dále je ve hře i několik pod-disciplín, které jsou vlastně obohacené původní disciplíny. Tak například Domination. Je to klasický závod, rozdělený do čtyř úseků. Čím lepší čas v daném úseku budete mít, tím více bodů za něj dostanete. Vítězem se stane držitel nejvyššího počtu bodů.

Ohromující grafika

Stejně jako jeho předchůdce, i Colin McRae Dirt 2 se řadí mezi úžasně vypadající hry. Kolem trati postávají fandící diváci, z blankytně modrého nebe vás oslňuje zářivé slunce a od kol se vám práší a odletuje štěrk. Do toho všeho vám oči jen přecházejí ze skvěle zpracované okolní krajiny. Se svými auty se budete prohánět po okruzích zasazených do různorodého prostředí, od malajských deštných lesů, přes městské okruhy Tokia a Londýna, po vyprahlou marockou poušť.

I přes výborně zpracovanou grafiku se nemusíte obávat, že by se vám hra „sekala“. Tvůrci ji skvěle optimalizovali a PC verze jistě potěší podporou DirectX 11, díky němuž bude hra vypadat zas o trošku líp. A pokud byste měli opravdu slabší stroj, můžete si zkusit pohrát s opravdu rozsáhlým nastavením grafiky, abyste hru rozchodili.

Už se práší za kočárem!Už se práší za kočárem!

Vydělávejte a zdokonalujte se!

Když se vám v závodech bude dařit, budete nejen vydělávat peníze, ale i dostávat zkušenosti, jimiž si zvednete level. Vyšší level vám odemkne nové závodní tratě, auta, vzhledy karoserií a spoustu dalších věcí. Závodit budete i proti celebritám ze světa rally a čím více závodů s nimi vyhrajete, tím větší přátelé se z vás budou stávat. Později s nimi můžete spolupracovat a pomáhat si v závodech.

Zlepšení se už dočkala i AI. Počítačem ovládaní protihráči už nejezdí absolutně bezchybně, ale uvidíte je i věrohodně bourat a celá hra tak působí přirozeněji a skutečněji. Výbornou funkcí je také „flashback“. Když narazíte, hra vás posune o několik okamžiků zpět a vy tak máte možnost pokračovat v závodě bez chyby.

Závěr

Colin McRae 2 je určitě velmi povedenou hrou a to nejen po grafické stránce. Autorům se povedla skvělá optimalizace z původně konzolové hry na PC verzi a hru vybavili velice působivým zpracováním menu. Co je smutnější, hra, i když to tak na první pohled nevypadá, obsahuje velmi málo závodních okruhů a to, že budete nuceni v poháru jet po jedné trase hned několikrát, může dojem ze hry zhoršit. Nicméně je to hra závodní a záleží hlavně na jízdě. A z ní jsou dojmy naprosto skvělé.

Výhody:

  • grafika
  • stylové menu
  • fyzika jízdy
  • flashback

Nevýhody:

  • málo závodních okruhů
  • občas otravné hlášky ve vysílačce

Moje hodnocení:  80 %

Koupit Colin McRae Dirt 2 z Xzone.cz

Článek Colin McRae Dirt 2 – konečně pořádný rally? byl publikován 1. ledna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Bobek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...