FlatOut: Ultimate Carnage

Tagy:  FlatOut, Ultimate Carnage

Sponzorované odkazy:

FlatOut: Ultimate Carnage

Pokud pamatujete herní historii vzdálenou takových 13 let, možná jste se setkali se závodně destrukčním herním titulem Destruction Derby. Šlo o klasické závody, kdy bylo třeba dojet na nejlepší možné pozici, ale také během závodu nejlépe rozšrotovat všechny soupeře. Hra to byla úspěšná a dočkala se nejednoho pokračování jak na počítače, tak také na konzoli Sony PlayStation. O pár let později vzniklo vývojářské studio BugBear, které se rozhodlo oprášit úspěch zmíněné série se svou vlastní, kterou nazvali FlatOut. Ta se kromě skvělé hratelnosti prezentovala i budgetovou cenou, což potěšilo nejednoho hráče. Zatím na PC vyšly 2 díly a oba byly perfektní arkádovou zábavou se skvělou fyzikou a skvělým destrukčním modelem. Nyní se podíváme na nejnovější počin s podtitulem Ultimate Carnage, který má vyjít již během několika dní/týdnů. Vše si uvedeme na příkladu XBOX 360 verze, která je již půl roku na trhu.

Začneme hned výčtem jednotlivých změn oproti předchozímu dílu. Pokud se zaměříme na herní módy, tak tady se toho opravdu mnoho nezměnilo. Zahrnuta je klasická časovka (což je nuda), nechybí kaskadérské výkony řidiče v různých sportovních disciplínách (bowling, šipky, atd.) a vrací se také arény, ve kterých jde jen a pouze o zničení protivníkova vozu. Jedinou změnou je přidání módu s názvem Carnage. Jde o sérii 36 závodů ve 4 disciplínách, kdy je zapotřebí sesbírat co největší počet bodů a medailí. Hlavním módem, ale zůstává bezpochyby kariéra, která bude pravděpodobně velmi podobná té z předchozího dílu.

Za vydělané peníze si můžete v tuningovém shopu zakoupit lepší a výkonnější díly, které jsou ale dle mého názoru aspoň na XBOXové verzi poměrně poddimenzované a jejich přínos není skoro znatelný. Soupeři vám také nic nedarují, přesto i se základním vozem bez upgradů lze vítězit, pokud nejezdíte jak po deseti pivech.

Jediná a zásadní změna se udála v grafice. Nový FlatOut běží v plném full HD rozlišení a pokud máte pořádnou mašinu a také dimenzovaný monitor, nebo full HD televizi, budete chrochtat blahem. Veškeré textury jsou neskutečně jemné, detailní a i okolí tratí je doslova nacpáno všemožným harampádím, které jde díky povedené fyzice skvěle demolovat a rozházet po celé trati. Stejně jako grafika, tak i zvuk bude patřičně našlapaný. Zvuky aut byly i dříve celkem fajn, ale to hlavní co mnohé u hry drželo, byl fantastický rockový soundtrack od známých skupin. Na ten se můžete těšit i nyní a bude ještě lepší.

Také si říkáte, že těch změn je nějak málo? Máte pravdu. Tady nelze o regulérním třetím dílu ani na sekundu uvažovat. Spíše jde o datadisk, který je naštěstí opět prodáván za budgetovou baťovskou cenu 299 Kč. Za tu cenu jde ale opět o jasnou koupi, už jen kvůli té perfektní grafice a famóznímu multiplayeru.

FlatOut: Ultimate Carnage trailer:

Předobjednat FlatOut: Ultimate Carnage za 299,–Kč

Článek FlatOut: Ultimate Carnage byl publikován 25. ledna 2008 v 22.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...