Stracraft II: Heart of Swarm – preview

Tagy:  Stracraft II, SC, Heart of Swarm, Wings of Liberty, Sarah Kerrigan, Královna čepelí, Zergové, Zerg, Jim Raynor

Sponzorované odkazy:

Stracraft II: Heart of Swarm – preview

Wings of Liberty – tak zněl název kampaně zaměřené na poslední události lidské rasy, jinak zvané Terrané. Datadisk Heart of Swarm přesune dění směrem k rase Zergů, která likviduje všechno živé i neživé, co jí stojí v cestě. Sjednocení a nadvláda nad celým vesmírem je jejich hlavním cílem.

Nemají spreje proti broukům! Rychle na ně!Nemají spreje proti broukům! Rychle na ně!

Všechno to pozřeme…

Zergové je velmi složitá rasa fungující zcela na organické úrovni. Pracují jako špičkově namazaný stroj a jejich cíl je jediný a jasný – pozřít všechno živé i neživé v celém vesmíru a nastolit čistě Zergskou hierarchii. Své nepřátele buďto totálně zdecimují a nebo je infikují a použijí k vlastnímu pokroku. Stačí extrahovat nejlepší vlastnosti z DNA obětí a jejich síla je opět o kousek větší.

Bojují v obrovský masách a na obětech vůbec nezáleží, protože se vojsko líhne v ohromných počtech – jednoduchá charakteristika této rasy. Co nejde velkým množstvím, jde množstvím ještě větším.

Je nás hodně a vás málo! Jak to asi dopadne?Je nás hodně a vás málo! Jak to asi dopadne?

Prostředí, v němž se odehrává veškerá bojová vřava, se velmi často mění v závislosti na planetě. Na každé planetě zpravidla odehrajete několik misí. Záleží jen na vás, v jakém pořadí budete planety dobývat.

Na prostředí, v němž bojujete, reagují jednotky vaše i ty nepřátelské, přičemž díky biologické přizpůsobivosti Zergů máte často navrch. Stačí pozřít několik místních obyvatel a rázem jste ve výhodě.

K pohybu mezi planetami slouží gigantická organická vesmírná loď Leviathan, v níž se ale nemůžete pohybovat. To přináší velkou změnu oproti terranské kampani ve Wing of Liberty, kde jste v útrobách vaší vesmírné lodi mohli konverzovat s posádkou. Veškeré činnosti jsou tedy řešené prostřednictvím kontextové nabídky.

Královna čepelí je zpět!

Hlavním hrdinou Wings of Liberty byl pozemšťan Jim Raynor a tak i v připravovaném Heart of Swarm bude pozice hlavního protagonisty obsazena postavou známou z dřívějška. Hlavní hrdinou bude Sarah Kerrigan, jinak známá jako Královna čepelí.

Sarah, původně pozemšťanka, byla kdysi unesena a infikovaná Zergy, kteří ji zvolili jako svou královnu. Jenomže po jistých událostech přišla o svůj post a sílu a změnila se zpět do lidské podoby. Nicméně stále vládne jednomu z mnoha klanů zergské rasy.

Hlavní postava Heart of Swarm – Sarah KerriganHlavní postava Heart of Swarm – Sarah Kerrigan

Sarah neustále bojuje se svou minulostí a snaží se vydobýt zpět své dominantní postavení a sjednotit všechny Zergy. Čeká ji dlouhá a trnitá cesta.

V kampani Sarah působí jako plně hratelná hrdinka, což otevírá mnohé RPG možnosti. Jako příkladem může jít vlastní strom dovedností. Ten je rozdělen do dvou větví – Corruption a Special Ops, přičemž jejich vybalancování můžete přizpůsobit svým záměrům. Ze začátku bude Sarah velmi slabá, nicméně s přibývajícími úrovněmi přibývá i ničivost jejích dovedností.

Sarah neustále doprovází hadí poradkyně zaznamenávající všechny její činy a vědomosti. A to i ty z minulosti, což podle zergských měřítek reprezentuje slabost. Důležitou postavou je také chodící laboratoř vytahující z DNA obětí ty nejlepší vlastnosti, které poté aplikuje na vlastní jednotky. Mutace je pro Zergy důležitá, ba dokonce nezbytná.

Strom dovednostíStrom dovedností

Vylepšování za pomoci mutace

Možností na vylepšování jednotek je opravdu mnoho. Všechny jsou prováděné díky mutací jednotek. Základem je sběr materiálu, z něhož lze provést například přidání zdraví, štítu či třeba zesílení útoku.

Jakmile nasbíráte více takového materiálu, můžete své Zergy nechat vyvinout do vyšších forem s vyššími čísly zdraví, štítů a dalších parametrů. Technologický vývoj také přináší větší počet jednotek a samozřejmě také odlišnou náročnost na zdroje.

I když multiplayer obsahovala již původní hra Wing of Liberty, můžeme od Heart of Swarm očekávat jisté vylepšení. Určitě můžeme počítat s několika novými mapami. Další možností mohou být některé prvky v oblasti vylepšování jednotek. Potvrzená je služba Blizzard Arcade, která umožňuje obchodovat s mapami a dalším obsahem vytvořeným samotnými hráči.

Závěrem

Starcraft II: Wings of Liberty sklidil mnoho kladných ohlasů jak ze strany kritiků, tak i ze strany hráčů, a nezbývá než čekat, jak dopadne datadisk Heart of Swarm. Předem však lze s jistotou říci, že nás čeká slušná porce pořádné real-time strategie s propracovanou kampaní a líbivou grafikou.

Pánové z Blizzardu zatím neustále ladí, a tak se ještě mnoho věcí může změnit. Předpokládané datum vydání je v letních měsících roku 2012.

Článek Stracraft II: Heart of Swarm – preview byl publikován 30. prosince 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...