Arma III.: Připravte se! Třetí verze Army přichází

Tagy:  Arma, hry, games, akční

Sponzorované odkazy:

Arma III.: Připravte se! Třetí verze Army přichází

Vývojářské studio Bohemia Interactive si stále zachovává svoji samostatnost a jde o ryze českou firmu, na rozdíl od 2K Czech, kde jednoduše musí skákat, jak vydavatel píská. V dnešním preview se dozvíte kompletně všechny novinky, které se chystají ve třetím pokračování Arma a věřte, že budou všechny stát zato.

Vývojářské Studio Bohemia Interactive má nastarosti vice projektů, ale hlavní project této firmy jak všichni víte ja Arma III. Sice poslední dva díly se nedočkaly takové slávy, ale myslím si, že 3. díl se bude nést v jiném duchu. Pojďme si teda představit Armu III.

Velká změna se pojí s novým prostředím a především dobou, ve které se bude Arma III odehrávat. Vůbec poprvé v historii se totiž přesuneme do budoucnosti. Vývojáři už nechtěli pouze všechno zpracovávat podle realistických předloh, ale rozhodli se projevit trošku té fantazie a odhadů toho, jak v budoucnu budou vypadat zbraně, vozidla, apod. A kam se tentokrát podíváme? Tvůrci se opět rozhodli o převedení skutečných lokací, ale nepůjde o fiktivní zemi s předlohou části České republiky jako v případě Arma 2. Ve třetím díle zavítáme na řecký ostrov Limmus.

Musím uznat, že zpracování prostředí je opět nesmírně precizní, detailní a ostrov jako by skutečné předloze z oka vypadl. Ostatně i v tomto případě se zástupci Bohemia Interactive do Řecka vydali a pořizovali na ostrově množství materiálů, ve finální podobě pak jen upravili některé detaily, aby všechno ladilo s hratelností a zajímavostí lokací. Do příběhu, tentokrát vstupuje NATO a válečný konflikt mezi západní a východní Evropou, který trvá už dlouhé roky. Jako poslední naděje vysílá právě NATO svoji malou elitní jednotku na tento ostrov, aby napadli nepřátele přímo ze zadní linie.

Od příběhové stránky se už přesuňme přímo k hraní. Arma 3 se pokusí nabídnout rozmanitější hratelnost po všech směrech. Jednak by měla být hra přívětivější k nováčkům případně i k těm, kteří nejsou až tak hardcore vojenskými nadšenci a bude to dost o nastavení obtížnosti. Rozmanitosti přidává i samotné prostředí ostrova. Podíváme se na krásné pláže, do drsné a populací na první pohled téměř netknuté přírody a do vysokých hor. Základní kostrou hry se pochopitelně stane tradiční singleplayerová příběhová kampaň. Sluší se ale ještě dodat jak tvůrci oproti minulému dílu pokročili co se týká možností a především svobody při plnění zadaných úkolů. Samozřejmě i tentokrát se můžete stále po celém ostrově pohybovat naprosto volně a nikde nenajdete jakékoli překážky.

Jednou z mnoha novinek jsou převleky, tedy možnost kamufláže oblečením toho, co měl na sobě mrtvý voják. Hodně detailně upravitelný bude i váš „vojenský oblek" a výbavička. Nabídka zbraní nebude čítat až tolik kousků, na druhou stranu každá zbraň nabídne široké možnosti.Každého fanouška hry Arma určitě, když řeknu, že i tentokrát tráví vývojáři hodně času vytvářením různých vozidel, letounů. Konečně si můžeme říci, že neuvidíme v autě jen ruce! Po obsahové stránce půjde opět o nabušenou hru.

Skutečnou novinkou otevírající další možnosti, větší míru realismu a především tichý a nenápadný stealth postup některými misemi, bude možnost plavání. Tadle novinka byla představena všem na letošním Gamescomu. Navíc hodně detailně zpracované už není samotné prostředí ostrova, ale i celý podvodní podmořský svět.

Chybět určitě nebude ani tolik populární editor vlastních misí, díky němuž přežívají všechny minulé díly série od Bohemia Interactive dodnes. Takže i v třetí Armě si především ti hardcore fanoušci přijdou na své. Další detaily a třeba rozšířené možnosti, jež by mohl nabízet, nám ale zatím tvůrci neprozradili.

Závěrem

Z všech předvedených obrázků, videií, trailerů z Gamescomu jsem unešen a doufám, že to co nám vývojáři předvedli to take splní. O hře už svět ví vice než dost, ale stále toho ví nejvíce vývojáři. Vydání hry dojdě během příštího roku a dovolím si tvrdit, že to pro české vývojářské studio bude bomba. Vývojářům držím palce k dosažení svého cíle.

Článek Arma III.: Připravte se! Třetí verze Army přichází byl publikován 1. listopadu 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...