The First Templar - Středověké souboje s kamarády

Tagy:  The first templar recenze, The first templar popis, The first templar online, The first templar multiplayer, středověká hra s multiplayerem, The first templar here, about The first templar, středověká hra

Sponzorované odkazy:

The First Templar - Středověké souboje s kamarády

Představení

Dnes si představíme další středověkou akci s názvem The First Templar. Stanete se francouzským templářem, žijícím ve 13. století, kde máte za úkol zjistit vše o tajemství Svatého grálu. Bojovat budete proti různým aliancím a frakcím, takže se nudit rozhodně nebudete. Tento titul se nejdříve představil na platformách Xbox 360, takže majitelé PC si musely ještě nějaký čas počkat na další verzi. Čekání je však u konce a na našich obrazovkách se může rozjet zajímavý příběh spolu se zničujícími středověkými bitvami. Jak si povede The First Templar proti konkurenčním hrám? Pojďme se podívat blíže.

The first templar 5The first templar 5

Hráči pohromadě

Ani tato hra si nezakládá na samotě a tak vás celou hru budou provázet věrní společníci s odlišnými schopnostmi. Zatímco hlavní postava se pyšní tlustým štítem a ostrým mečem, následovat vás bude mrštná bojovnice ozbrojená rychlými dýkami. Mezi členy družiny můžete kdykoliv přepínat a hrát tak podle nálady za kohokoliv. Skvělým aspektem této hry je možnost hraní v multiplayeru. Můžete se tak pustit do hry se svými přáteli, což je určitě potěší každého hráče.

The first templar 2The first templar 2

Audio-vizuální zpracování

Bohužel grafika není silná stránka tohoto titulu a tak můžeme očekávat jen podprůměrné zpracování jak prostředí, tak samotných postav či efektů. Názor si ovšem můžete udělat sami z přiložených screenshotů. Tento fakt tak trochu zachraňují dialogy a videa, které prokládají děj hry. Jsou o něco propracovanější než zbytek hry. Hudební stránka hry je na trochu lepší úrovni, průběhem hry nás bude provázat příjemná pomalá hudba a při soubojích naopak rytmická melodie.

The first templar 4The first templar 4

Bojový systém

Velkou složkou hry jsou samozřejmě souboje, které jsou velmi zábavné. Na stále přicházející soupeřovy útoky můžeme reagovat hned dvěmi způsoby. První je klasické blokování štítem či mečem a druhý způsob je protiúkok, jak ho můžeme znát například ze známé ságy Assassin Creed. Můžeme tak vidět animace při dorážení nepřátel, kdy vaše hlavní postava dorazí soupeře pěkným kombem .

The first templar 3The first templar 3

Další RPG?

The First Templar zároveń obsahuje vývojový systém, díky kterému se vaše postava stále zlepšuje v různých směrech. Jako v klasickém RPG si sami zvolíte, které schopnosti se vaše postava naučí a které nikoli. Na výběr jsou například silnější protiútoky, více životů, lepší komba a tak dále. Nechybí ani možnost vylepšovat i ostatní postavy ve své družině.

The first templar 1The first templar 1

Závěrem

Podívejme se nyní realitě do očí. The First Templar sice přináší novou středověkou hru, avšak většina jeho aspeků je již dosti ohraná a nikterak dobře propracovaná. Porovnáme-li tento titul s Assassin Creed, kterému se v mnohém podobá a prodává se za stejné peníze, dnešní titul by zcela pohořel. Na druhou stranu tady máme fungující RPG systém, chytlavý bojový systém a dobrý příběh. Jedná se zkrátka o průměrnou bojovku, která vsází především na fungující multiplayer.

Výhody:

  • Příběh
  • Multiplayer
  • Chytlavé systémy

Nevýhody:

  • Grafika
  • Stereotypnost

Moje hodnocení:  70 %

Článek The First Templar - Středověké souboje s kamarády byl publikován 1. června 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...