Serious Sam 3: BFE – Krvelačná řežba

Tagy:  akční hra, oddechová řežba, serious sam recenze, nejnovější serious sam, pořádná levná akce, serious sam, FPS

Sponzorované odkazy:

Serious Sam 3: BFE – Krvelačná řežba

Máme tu již třetí pokračování úspěšné akční řežby z pohledu první osoby. S naším hlavním hrdinou Samem se ocitneme v opravdu temných časech, kdy je lidstvo kompletně vyhubeno podivnými příšerami, které navíc ovládá jejich tajemný velitel Mental. Hádejte, čí úkol pak je se s těmito ohavnými stvůrami vypořádat. Ano je to právě Sam.

Ukázka jiného nepříteleUkázka jiného nepřítele

BFE

Podtitul BFE, neboli Before First Encounter, odhalí, co stálo za oponou již od prvního dílu série. Konkrétně se dozvíme něco více o historii hlavní postavy Sama. Ačkoliv příběh není špatný, v titulu, jako je Serious Sam, je poněkud nevýznamný, neboť tady jde především o nekonečné zabíjení tisíců nepřátel. A těch je ve hře opravdu dostatek, přestože se to ze začátku nemusí zdát. Na prvních krocích vám dělá problémy jen pár jedinců, ale počet potvůrek se pomalu, ale jistě zvyšuje. Někdy je třeba ničit obrovské množství malých rychlých potvůrek, jindy tvoří řady nepřátel podstatně větší kousky masa. Ty všechny lze zmasakrovat až dvaceti zbraněmi, které mají velmi odlišné účinky. Zatímco minigun se hodí na roztrhání hord nepřátel, boj na blízko zase rychle likviduje nepřátele, Sam jim zkrátka doslova utrhne hlavu nebo vyrve srdce. Zábavným je také zabíjení pomocí těžkého kladiva, kterým jakýkoliv cíl jednoduše rozmáznete. Nesmyslně vysoko je pak posazená obtížnost, která sice nabízí pěkných pět úrovní, ale pokud nejste opravdu talentovaný hráč, budete mít problémy i se středním stupínkem.

Multiplayer

Autoři hry mysleli především na multiplayer, ke kterému se zmíněné obtížnosti hodí na jedničku. Třetí či čtvrtý stupeň obtížnosti je určen právě pro hráče disponující výbornou spoluprací při procházení kampaní, kteří ale při menší chybě stejně ihned zemřou. Pro konec hry ale musí být mrtví všichni hráči v jeden okamžik, v opačném případě vede vaše umírání pouze k opakovaným respawnům. Ve hře se objeví také další módy jako Capture the flag nebo Deathmatch.

Ukázka nepříteleUkázka nepřítele

Zpracování

Grafická stránka přinesla spíše zklamání, přestože je oproti předchůdci znát řada vylepšení a novinek. Můžeme například zmínit zničitelné objekty mapy a vyšší rozlišení textur. Přesto všechno je SS3:BFE oproti současným hrám bytelně pozadu a moderními tituly, jako Call of Duty nebo Battlefield, se nemůže absolutně rovnat. Děj hry se odehrává především na Sahaře – nehostinné poušti plné nástrah. Ale přesuneme se také do chrámů a rozměrných vylidněných měst.

O něco lépe je na tom hudba, která skvělým způsobem dokresluje atmosféru hry. Zejména při velkých bitvách se oddáme pořádnému metalu, který nám rychle pumpuje adrenalin do žil.

Serious Sam 3:BFESerious Sam 3:BFE

Závěrem

Serious Sam 3:BFE je povedeným pokračováním série, které ale mohlo dopadnout mnohem lépe. Přestože nepřináší mnoho nového, je to stále ta samá chytlavá řežba, kterou jsme si v předchozích dílech tolik oblíbili. Především v multiplayeru pak nabízí dávku opravdové zábavy. Titul je navíc dostupný pro Mac OSLinux a tak si tuto divokou akci užijí všichni, kdo o ní mají skutečný zájem.

Hodnocení:  74 %

Výhody:

  • Starý dobrý Sam
  • Hratelnost
  • Solidní pokračování série

Nevýhody:

  • Málo vylepšení
  • Grafika
  • Občas stereotypní

Článek Serious Sam 3: BFE – Krvelačná řežba byl publikován 28. srpna 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...