Pro Evolution Soccer 2011 - Hratelnost na nejvyšší světové úrovni

Tagy:  Pro Evolution Soccer 2011, fotbal, konami, Konami, Japonsko, keypad, gamepad,

Sponzorované odkazy:

Pro Evolution Soccer 2011 - Hratelnost na nejvyšší světové úrovni

Nový díl známé fotbalové série se vrací k tomu, čím se v minulosti tak proslavil: k čisté fotbalové simulaci. Do hry vstupuje nový ještě více přepracovaný systém přihrávek, možnost hry tělem, důraz na strategii nebo editor stadionů. Největší mínus tohoto a všech ostatních dílů této série jsou stále chybějící licence, které jsou v této hře veliký problém a řeší se patchema. Ještě předtím než společnost Konami vypustila do světa PES 11 tak společnost EA vypustila svůj letošní „boom“ s názvem FIFA 11 a zdá se, že společnost EA našla po letech experimentů konečně svůj směr, kterým se hodlá dále ubírat. Vývojáři z japonského Konami nespí a rozhodně budou chtít získat zpět titul pro nejlepší fotbalovou hru roku.

Hlavní menu.Hlavní menu.

Potenciál tu je a veliký. Podle všech dostupných videí, informací to letos konečně zase vypadá na návrat do fotbalové síně slávy. Na první pohled jsou třeba vidět plynulejší animace hráčů namísto zažitých křečovitých a hlavně je patrný i posun v samotné hratelnosti směrem k větší volnosti a agresivitě hraní.

Novinky

Velkou změnou prošlo bránění a hra tělem. Je vidět, že fotbalové série tzv. od sebe opisují, a pro hráče to je jenom dobře. Tato věc Pro Evu jednoznačně chyběla a zkušenosti nám jasně potvrdily, že právě takové drobnosti, jako je hra tělem, dokážou změnit kompletně celou hru.

Tréning.Tréning.

Dalším evolučním krokem je zaměření se na citlivost přihrávek a jejich přesnost. Není nic lepšího, než když o správných přihrávkách rozhodne především hráčův cit pro hru. Věříme, že díky tomu hra nabere ještě mnohem realističtější nádech a přibude logických nepřesností, vyplývajících jak z hráčova umu, tak z kvality ovládaných hráčů.

Na rozdíl od předešlých dílů bude PES 11 konečně pořádně sázet na technické parádičky, různé kličky a hrátky s míčem. Dokonce to vypadá tak, že společnost Konami na dribling dává takový důraz, jako by se z něj měla stát hlavní věc hratelnosti. Na obrannou činnost jsem zvědavý. Snad bude obrananá činost spolehlivější než v minulých dílech, ale bohužel brankáři zřejmě opět budou největší slabinou hry.

Už nebudete pobíhat jen tak

Pro Evo se konečně vrací ke smysluplné strategické části hry, která by měla opravdu fungovat i v samotné hře. Různé strategické formy rozestavení, včetně povelů jednotlivým hráčům jsou samozřejmostí. Tentokrát právě strategická část bude klíčová jak pro defenzivu, tak pro útok. Hráči budou přesněji dodržovat nastavené pokyny a rozdíl mezi defenzivní hrou a ofenzivním pojetím rozhodně bude znát.

Pro Evolution Soccer 2011.Pro Evolution Soccer 2011.

Příkladem je přechod do útočné fáze, kdy jeden tým má nastavenou totální ofenzívu a většina hráčů skutečně míří směrem k soupeřově bráně. Pokud například chcete hrát více po křídlech, není problém, i tomu se dokážou hráči efektivně přizpůsobit. Stejně jako požadavku, aby tým masivně využíval klíčového hráče mužstva.

Kromě novinek týkajících se samotné hry na hřišti přibyly další možnosti, jak se ve hře vyřádit. Především tedy možnost tvorby vlastních stadiónů, což ocení především hráči, kterým nebude stačit nabídka 25 stánků dostupných ve hře. Licence byly ostatně vždy slabým místem celé série. Bohužel tomu nebude jinak ani letos. Licence jsou nejzávažnější rozdíl v konkurences­chopnosti Pro Eva oproti konkurenční sérii FIFA. Hru si můžete koupit za necelých 899 Kč.

Výběr týmů.Výběr týmů.

Závěrem

PES 11 v letošním roce nabízí skvělé novinky, určitě nějaké zlepšení v hratelnosti, grafice, ale nedosahuje takových výsledků jako FIFA 11. Vývojáři společnosti EA si dali opravdu záležet a tento rok podle mě bude kralovat fotbalovému světu FIFA 11. Příští rok se uvidí jestli PES převezme žezlo pro nejlepší fotbalovou hru a nebo ji přenechá jak letos FIFE. Ale to se dozvíme až příští rok.

Koupit Pro Evolution Soccer 2010 na PSP za 849 Kč

Koupit Pro Evolution Soccer 2010 na PS3 za 1499 Kč

Koupit Pro Evolution Soccer 2010 na XBox360 za 1499 Kč

Výhody:

  • grafika
  • kličkování
  • hratelnost

Nevýhody:

  • stále chybí licence
  • ztlumený zvuk

Moje hodnocení:  89 %

Článek Pro Evolution Soccer 2011 - Hratelnost na nejvyšší světové úrovni byl publikován 31. října 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...