Winter Sports 2011

Tagy:  winter, sport, sports, winter sports, winter sport, games, game, hra, gamepad

Sponzorované odkazy:

Winter Sports 2011

Pravidelně jsem zvyklý na oficiální sportovní hry k olympiádám, jak k těm zimním, tak letním. Pojďme se teda podívat jak se jim povedla tato?

Zima je opravdu mrazivá a to je pro milovníky naprosto parádní. Studio 49Games přichystalo další pokračování své série. PC verze Winter Sports 2011 potřebuje gamepad, což u některých her je velký problém, ale u některých zase velke plus. Bez připojeného ovladače vás totiž hra nepustí ani do úvodního menu a na klávesnici není možné vůbec hrát. Je prakticky jedno o jaký gamepad půjde, i když samozřejmě doporučím kvalitnější.

V menu na vás čekají jak offline, tak online režimy, během nichž lze porovnat dovednosti se skutečnými reálnými hráči. V rámci nabídky pro jednoho hráče je přichystána kompletní kariéra, režim „rychlého hraní poháru" a také tréninkový mód. V posledním jmenovaném doporučuji určitě začít, abyste se naučili všemu ovládání.

Kariéra ve Winter Sports 2011 se vcelku povedla. Vyberete si zde vlastní tým závodníků a s nimi potom pracuje na vylepšování, zdokonalování, vyhráváte medaile, získáváte úspěch, prestiž a vstoupáte s nimi na vrcholy všech žebříků nejlepších sportovců světa. Některé sporty jsou zde také originálnější, i když zase jejich zpracování mnohdy nedosahuje požadovaných kvalit. S vaším týmem se postupně vydáte na připravené turnaje, začínáte těmi jednoduššími až po nejnáročnější. Docela vítaným oživením se stalo získávání zkušeností. Jakmile v nějaké disciplíně uspějete, můžete se radovat jak ze zisku medaile, tak právě z bodů, které lze následně rozdělovat mezi dovednosti vašich sportovců.

Obtížnější poháry a soutěže tedy později můžete vyhrát jak díky tomu, že získáte lepší skill vy, tak vaši virtuální hráči. Ve Winter Sports 2011 najdete dohromady devět sportů, přičemž některé z nich jsou originálnější a nápaditější, jiné vcelku nezáživné a postrádající šťávu.

Stručně si řekněme něco o disciplínách, které nějakým způsobem vyčnívají. Celkový počet devíti různých zimních sportů zní jako slušná nabídka, ale některé z nich jsou si tak podobné, že berte tohle číslo s rezervou. Třeba freeridové ježdění na lyžích (Freeride Skiing), Snowboard Cross a Snowmobile (jízda na skútrech) se hraje téměř stejně, jen tedy váš virtuální sportovec jede na něčem jiném. Právě jízda na skútrech zněla na papíře hodně lákavě a netradičně, ale ve finále není o co stát. Jako asi nejoriginálnější disciplínu bychom tak nakonec označili krasobruslení. Připadáte si jako v nějaké hudební hře, kdy prostě jen mačkáte nebo držíte tlačítka objevující se náhodně na ledu.

Po grafické stránce se nemá Winter Sports 2011 vůbec za co stydět. Až překvapivě hezké jsou scény, kterých se dočkáte v rámci kampaně před závody. Krásné jsou i pohledy na trať a okolní zasněžené vrcholky hor. Zimní atmosféru se povedlo navodit skutečně na jedničku. Trošku větší prožitek by mohla zajistit grafika také při samotném závodění.

Závěrem

Winter Sports 2011 se nakonec nestalo propadákem, ale zároveň nejde o nijak luxusní hru. Mezi klady se dá zařadit určitě kariéra. Ale velkým záporem je hratelnost. Prostě PC bez klávesnice není PC. Pokud jste fandové zimních sportů jako já, tak tuto hru určitě zkusíte.

Hodnocení:  60 %

Výhody:

  • grafika

Nevýhody:

  • ovládání
  • pouze gamepad

Článek Winter Sports 2011 byl publikován 1. března 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...