EA Sports MMA - nový bojový sport na scéně

Tagy:  boj, bojový sport, sport

Sponzorované odkazy:

EA Sports MMA - nový bojový sport na scéně

Electronic Arts rozjíždějí úplně novou sportovní sérii. Jedná se vůbec o nejbrutálnější „hru“ ze všech sportů. Ještě aby ne, když se jedná o hodně drsné a násilné MMA. Jak se povedlo zpracování tohoto sportu, který se stává velkým fenoménem posledních let? To si předčtete níže.

Electronic Arts, tedy přesněji řečeno jejich skupina EA Sports, už obsadili prakticky celé sportovní odvětví v celém světě. Všechny populární sporty tak od nich vychází s naprostou pravidelností každý rok. Letos vsadilo EA na – Mixed Martial Arts (smíšená bojová umění), známé pod zkratkou MMA. Jak asi dobře víte, celý tento sport je o velkém násilí a brutalitě.

EA Sports MMA.EA Sports MMA.

Nenajde se příliš sportovních her, v nichž bychom mohli vidět tolik množství krve, jako v EA Sports MMA. První slovíčko této zkratky – tedy mixed – napovídá vůbec nejvíc o obsahu celé hry. Ta v sobě totiž kombinuje hned několik drsných bojových sportů. Ještě než dáte svůj virtuální obličej napospas, musíte si vytvořit vlastního bojovníka. Kromě vzhledu vlastního bojovníka mu přidáte i body do určitých dovedností. Navíc v pozdějších fázích můžete jednoduše navštěvovat různé trenéry a od nich se učit nové schopnosti a typy útoků. Paráda – skvělá motivace, protože takto v průběhu hry získáváte stále něco nového.

Chvaty.Chvaty.

Odvětví MMA se stává v poslední době hodně populární. Pokud snad neznáte příliš pravidla MMA, ani to nevadí, hra vám všechno hezky po lopatě vysvětlí. Tutoriál je vcelku dlouhý, dost podrobný a i když je v něm vysvětleno všechno, musím se přiznat, že bylo skoro nemožné si všechny možnosti zapamatovat, osvojit a hned je začít využívat v soubojích. Každopádně věřte, že všechny ty kopy, rány pěstí, lokty i koleny vypadají opravdu efektně a budete si je užívat, až si na ovládání zvyknete a vstřebá se vám pod kůži. Po vynikající série NHL tady figuruje hlavně analogová páčka, která slouží přímo k udělování ran. Pomocí ní tak přímo kopete či mlátíte, k tomu lze zapojit i další tlačítka abyste vzali protivníka do clinche nebo ho rovnou srazili k zemi.

Složení protihráče na zem.Složení protihráče na zem.

Povedlo se slušně zpracovat i obrannou fázi. Opět pomocí analogové páčky (společně se zadními páčkami ovladače) se můžete vyhýbat ránám a pak svižně udeřit. Jakmile si všechno osvěžíte a pochopíte, stává se z hraní opravdu příjemná zábava. Docela těžší část pak představují komba. Vámi vytvořený bojovník je totiž naprosto neznámým začátečníkem a musí se vypracovat na vrchol popularity. Celý tento mód je tradiční. Prostě jen bojujete proti jednomu, pak trochu zatrénujete a čeká vás další souboj zase s někým jiným.

A jak si hra vede v porovnání se svým rivalem UFC od vydavatele THQ? Musím říci, že se studio EA Tiburon docela vyšvihlo. Hry to nejsou příliš podobné, každá má své kouzlo a věřím, že si zároveň každá najde své obecenstvo a fanoušky. MMA nabízí zmíněný trénink, promakané ovládání. Po grafické stránce hra vypadá nádherně, propracované jsou animace postav a samozřejmě nechybí ani krev. Je jen škoda, že „pcčkáři“ si tuto hru na PC nezahrajou, hra je pouze na Xbox360 a PS3. Což je velká škoda.

Jeden z mála chvatů.Jeden z mála chvatů.

Závěrem

Hru doporučuji velkým nadšencům do bojových sportů. Hra totiž zpracovává tento sport skutečně pořádně. Pro fanoušky těchto her jednoznačně dobrá zpráva, naopak hledáte-li nějakou oddechovou hru, tak jste na špatné adrese. Hra určitě stojí za to, aby si ji každý zkusil. Buď Vás zaujme nebo ne.

Moje hodnocení:  80 %

Výhody:

  • grafika
  • široké možnosti chvatů apod.

Nevýhody:

  • ovládání
  • hra pouze na Xbox360 a PS3

Článek EA Sports MMA - nový bojový sport na scéně byl publikován 14. ledna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...