God of War 3: Bohové, třeste se!

Tagy:  God of War 3, PlayStation 3, Řecko, Zeus, Afrodita, Kratos, Olymp, GoW, Titáni, Řecká mytologie, Sony

Sponzorované odkazy:

God of War 3: Bohové, třeste se!

Olympští bohové se opět po dlouhé době setkávají s velkým problémem. Přichází totiž vyvrcholení božské série God of War. Kratos, jakožto zosobnění moci a síly samotného Dia, opět putuje na horu Olymp. Tradičně uvidíte neuvěřitelné a doslova gigantické souboje řeckých bohů a Titánů, mezi nimiž se budete pohybovat právě v roli Kratose. A že je na co koukat!

Cestou necestouCestou necestou

Velkolepá procházka po Olympu

Kratos opět putuje na horu Olymp, aby vymlátil všechny bohy, kteří mu po předchozích dvou dílech trilogie God of War zbyli. Putování vám často zpříjemní Titáni, kteří stojí na vaší straně. Proč taky ne, když je sám velký Zeus kdysi svrhl do nitra hluboké propasti Tartaros, kde museli Titáni přebývat dlouhé časy. Na druhou stranu se váš plán budou snažit překazit všichni zbylí bohové. V první potyčce na vás čeká dlouhý boj s vládcem moří Poseidonem. V průběhu hry se setkáte také s tajemným bohem podsvětí Hadem, bohem obchodníků Hermem či s bohyní lásky Afroditou, se kterou zažijete nevídaný sexuální zážitek. Dokonce i Afroditiny kněžky vám budou závidět. Po celou dobu se nezastavíte. Na oddych prostě není čas. Velmi rychlý nástup příběhu vám doslova vyrazí dech a stejné tempo se udržuje až do posledních minut hry. Chvíli budete bojovat s řadovými poskoky řeckých bohů, chvíli zase řešit hádanky. Užijete si i spolupráce s Titány, kteří vám nespočetně krát podají pomocnou ruku. Vlastně pomocný prst, který je oproti vaší maličkosti doslova gigantický. Ocitnete se dokonce i v útrobách jednoho z Titánů přímo u srdce. Příběh je výborně a mířeně porcován, a tak vám nikdy nebude vadit, že jde vlastně jen o neutuchající řežbu nekonečných řad božských poskoků.

Boj s většími nepřáteli je denní chléb…Boj s většími nepřáteli je denní chléb…

Bohové v ohrožení

Bohové se nedají mlátit jen tak holýma rukama, právě proto se v bojové vřavě budete ohánět čepelemi na dlouhých řetězech a později i dalšími zajímavými nástroji. Na řadu se dostanou i některá kouzla, která účinně zničí velké množství nepřátel v okolí hlavního hrdiny. Boj jako takový je obohacen o části, kdy musíte mačkat určité knoflíky podle nápovědy ve hře. Tím Kratos vykonává určitá komba. Tato funkce je jen u větších nepřátel. To samozřejmě platí i pro boj s bohy. K tomu ještě připočtěte velmi dynamickou kameru, která zážitek ještě více umocní. Díky tomu dostáváte v boji ještě větší porci již tak vynikající atmosféry. Kratos má dokonce i svá křídla, která vám pomohou nejen při různých větších skocích, ale i při delším přesunu. Ve hře se však setkáte i se sběrem různých předmětů z truhel. Za sběr předmětů dostáváte různé bonusy. Například se vám zvýší počet energie či many. Hledat budete různé rohy, pírka a další části těla bájných řeckých stvoření. Do ruky se vám dostanou i některé předměty samotných bohů. Jako příklad mohu uvést třeba Herkulovy rukavice či Heliovu hlavu.

Ztělesnění ideálního řeckého válečníkaZtělesnění ideálního řeckého válečníka

Vzorový Sparťan

Řecká Sparta je známá svým válečným duchem. A přesně z centra veškerého bojového umění pochází i Kratos. Původně byl sice Diův průvodce. Momentálně ale stojí proti němu, stejně jako většina Titánů. V každém díle byl Kratos vypracovaný chlapík s nevídaným bojovým umem a tvrdým výrazem v obličeji. Po celou dobu proplouval Olympem a za sebou nechával jen obrovskou paseku a nespočetně mrtvých bohů. Boj se samotnými bohy je opravdu podívaná. Neustále se setkáváte s monstry, které jsou několikrát větší než vy. Běhání po rukou Titánů, odsekávání různých chapadel či brutální ukončení života jednoho z bohů se tak stává vaším denním chlebem. Kratos je ale vzorový Sparťan. Od řadového sparťanského důstojníka se totiž propracoval až na vysoký post boha válek, i když mu byl jeho nejvyšší titul brzy odebrán.

Do kamene se také dá bouchatDo kamene se také dá bouchat

Zpracování

Své kvality ukázal třetí God of War nejen v oblasti příběhu, ale i v oblasti grafiky. Grafické zpracovaní je na velmi vysoké úrovni. Všechny textury jsou propracované a je opravdu potěšení procházet bájnými prostory. Avšak dobře porcovaná akce vám neumožní moc dlouho se kochat špičkovými texturami. Stejně dobře je zpracováno i ovládání. Různé akce ani pohyb by pro vás neměly tvořit žádný problém. Vrcholem akce pak jsou sekvence, kdy musíte podle nápovědy mačkat určitá tlačítka. O tom jsem se ale již zmiňoval. God of War vyždímal vynikající grafiku již z PlayStation 2. To samé dělá i v případě PlayStation 3. Mimochodem předchozí dva díly byly znovu vydány v HD reedici pro PS3. Již tak geniální atmosféru ještě doprovází špičkový hudební doprovod spolu s vynikajícím dabingem.

Božské zakončení

Božské zakončení úspěšné série God of War se opravdu povedlo. Stejně jako jeho předchůdci přináší špičkový příběh z prostředí řecké mytologie, neutuchající brutální akci s hektolitry krve a také zajímavé hádanky a hlavně velmi zajímavé souboje s bossi, v tomto případě zastoupenými řeckými bohy. Celá série je bohužel vydávána pod taktovkou Sony, což znemožňuje distribuci na jiné platformy než PS3. Po dohraní se k tomuto titulu jistě každý radostně vrátí. Celý projekt God of War 3 spolkl celých 44 miliónů dolarů. Božská série si zaslouží božské zakončení a to také bylo. Bezpochyby vám mohu God of War 3 doporučit. Dokonalou atmosféru by pravděpodobně nerozsekl ani Chuck Norris, možná jen samotný Kratos se svými neohroženými čepelemi. A tak hurá až na samotný vrchol Olympu k bohu Diovi. Čeká vás dlouhé putování!

Hodnocení:  95 %

Výhody:

  • Příběh
  • Grafika
  • Hudební doprovod
  • Dabing

Nevýhody:

  • Bohužel jen pro PS3

Koupit God of War 3 PS3 za 1499 Kč

Článek God of War 3: Bohové, třeste se! byl publikován 6. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...