Mass effect 2 – Nadstandardní zábava

Tagy:  Mass Effect 2 hodnocení, Mass Effect 2 přichází, vesmír, akční hry, průzkum, online hry, bioware, vesmírná loď

Sponzorované odkazy:

Mass effect 2 – Nadstandardní zábava

Nastal čas představit si opravdový klenot z dílen Bioware. Řeč je samozřejmě o jejich nejnovějším dílu Mass Effect 2. Tento titul se stal jednou z nejlepších her současnosti a stále se ho drží velká obliba mezi hráči.

Začínáme

Hned ze začátku se stanete plukovníkem Shepardem, který tak tak přežije výbuch lodi. Po jeho oživení je donucen spolupracovat s organizací, která nemá vůbec dobrou pověst. To vše však ve snaze zabránit neznámé rase v unášení velkého množství lidí. Aby bylo vaše snažení úspěšné, vyfasujete vesmírnou loď – Normandii.

Mass Effect I.Mass Effect I.

Parťáci

V Normandii vám stále schází posádka, kterou budete muset naverbovat ve všech koutech vesmíru. To ovšem nebude tak jednoduché, protože každý z nich bude mít ten či onen důvod, proč s vámi nemůže jít do akce. Vaším úkolem je tedy vyřešit všechny problémy a až po té sbalit člena posádky na palubu. Každý z nových parťáků bude mít své výhody a nevýhody. Do každé akce si později zvolíte dva z nich, kteří vám budou krýt záda.

Příběh

Asi největším lákadlem hry je opravdu skvostný příběh, který vás ihned dostane. Nekompromisně vás vtáhne do hry a už vás nepustí. Pokud hledáte pořádnou atmosféru, jste stoprocentně na tom správném místě. Jen málokdy se docílí správné kombinace videosekvencí a samotného hraní, tady se to však povedlo na jedničku! Tím se samozřejmě zaručuje velmi dobrá hratelnost, jelikož chcete vědět, co se dále stane a jen těžko se od hry odtrhnete.

Mass Effect III.Mass Effect III.

Plnohodnotný vesmír

Mass Efect 2 je také ztvárněním plnohodnotného vesmíru, který můžete postupně zkoumat. Naleznete desítky a desítky planet rozmístěný po galaxiích. Každá z nich má svůj příběh, na některých se dají těžit suroviny, na jiných jsou všelijaké základny k průzkumu. Jako ve správném vesmíru tak i zde je spousta ras, kultur a příběhů.

Zpracování

Ani grafická stránka se nevyhne hodnocení. A to je dobře! Protože i tu můžeme velice pochválit. Každá část hry, kterou projdete je naprosto vypracovaná. Žádné bugy, žádné chyby, jen parádní zpracování.

RPG prvky

Jako v předchozím díle bude i zde dostupné nejedno vylepšení. Zdokonalit si můžete své schopnosti jako třeba zpomalování času pro přesnější zásah nebo omračující střelu, která strhne nepřítele k zemi. Zbraně půjde vylepšit pro lepší a účinnější útok. Dokonce i samotná Normandie nepřijde s prázdnou a klidně jí můžete pořídit vylepšené kanony nebo lepší štíty.

Mass Effect II.Mass Effect II.

Závěrečné hodnocení

Mass Effect 2 je zkrátka povinností každého hráče. Jedna z nejlepších her současnosti je tu pro vás, takže na nic nečekejte a pořádně se do toho obujte. Strhující příběh, pořádná akce a parádní hratelnost, to je něco, co nemůžete odmítnout.

Výhody:

  • Příběh
  • Atmosféra
  • Akce
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Občásné nudění při průzkumu

Moje hodnocení  95 %

Článek Mass effect 2 – Nadstandardní zábava byl publikován 16. března 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...