Black and white 2 - Staňte se Bohem

Tagy:  Black and white 2, Black and white 2 recenze, Black and white 2 hodnocení, strategické hry, strategie, hry

Sponzorované odkazy:

Black and white 2 - Staňte se Bohem

Každý z vás chtěl někdy jistě být Bohem. Už podruhé k tomu dostanete příležitost v titulu Black and White 2 opět od Lionhead Studios. I když tato hra není úplnou novinkou, smyslnost této hry vás zabaví na hodiny a hodiny. Ať už si chcete zahrát osvědčenou kvalitní hru nebo váš PC nezvládá nejnovější novinky, určitě si přečtěte více.

Bavení vesničanůBavení vesničanů

Tak oč tedy jde?

Jak už jistě víte, stanete se všemocným Bohem a váš úkol bude postarat se o svou malou vesničku. Tu budete postupně budovat, stavět nové domy pro rozrůstající se lid. Ale nejde jen o jednu vesničku o kterou se budete starat. Vaším hlavním cílem je získat celý ostrov. Podle vašeho chování a vašich činů se bude odvíjet, zda se postavíte za dobro či za zlo. Je vaše volba, která strana je pro vás sympatičtější. Obě mají své strategie k výhře.

Rozrůstající se městoRozrůstající se město

Samozřejmostí je opět vaše stvoření, které vám ve vašem snažení bude celou dobu nápomocné. Je jen na vás, zda z něj uděláte pomocníka ve vaší vesnici, kde bude pomáhat sbírat suroviny a stavět domy, nebo šaška bavícího znuděné obyvatele vašeho městečka. Z vašeho zvířátka se může stát taky pořádně odolný voják, který bude posílat protivníkovy vojáky po stovkách do pekla. Ale pozor i ono stvoření má své potřeby jako je jídlo a spánek. Také má své vlastní nálady, které jej ovlivňují v jeho činnostech. Postupem času jako správné mládě poroste a bude z něj stále silnější jedinec.

Stvoření na výběrStvoření na výběr

Novinky

Novinkou oproti prvnímu dílu Black and White je získávání bodů, za které si po té můžete koupit spoustu věcí. Najdete tady další typy budov, které po odemknutí můžete stavět už v libovolném množství, vylepšující schopnosti pro vaše stvoření nebo všelijaké kouzla jako ohnivou kouli, vodní kouli nebo uzdravení všech okolo. Také se objeví možnost vytvářet různé vojáky a válečné stroje. Co se týče grafické stránky hry, tak nemůžeme čekat zázraky. Vzhledem ke stáří hry není tohle zrovna silná stránka a dosti pokulhává za moderními tituly. Také musím vytknout podivné chování umělé inteligence, jak vesničanů tak vaší kreatury. Není výjimkou, že ve vaší vesnici ač jste dobře zajistili podmínky pro „vytváření dětí“, žádné se neobjevují a vaše vesnice tímto vymírá. Sem tam se hold nějaká chybka najde.

ArmádaArmáda

Hodnocení

Zbývá zhodnotit hříčku Black and White 2 jako celek. Je vidět velký pokrok oproti prvnímu dílu. Výborná hratelnost a skvělý nápad zabaví na velmi dlouho. Vaše vesnice vám postupně přiroste k srdci a při končení mise vám bude dokonce líto, že ji opouštíte. Zkrátka atmosféra je opravdu dobrá. Všem tuto hru doporučuji.

Hodnocení:  75 %

Výhody:

  • Atmosféra
  • Hratelnost
  • Nápad

Nevýhody:

  • Umělá inteligence
  • Grafika

Článek Black and white 2 - Staňte se Bohem byl publikován 7. února 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...