Black Mirror 2

Tagy:  Posel smrti, Black Mirror

Sponzorované odkazy:

Black Mirror 2

Herní žánr který českým vývojářským studiím opravdu sedí a má u nás hlubokou tradici Již od dob Františka Fuky jsou adventury. Do zlatého fondu a současně i na pomyslný piedestal adventurního žánru patří určitě také hra Posel smrti. Tým Future Games zde rozehrál výtečný příběh z prostředí deštivého anglického venkova a právem se mu dostávalo mnohých uznání a ocenění. Záhy Posel smrti opouští malý český rybníček a vydává se do komerčních vod západních trhů pod názvem Black Mirror. Přijetí bylo neméně kladné a na mně je abych vám přiblížil co vše se v Black Mirror 2 změní a co naopak zůstane.

Jelikož byl Posel smrti skutečně úspěšnou hrou jen málo kdo by si pomyslel, že pokračování by tvořil naprosto jiný vývojářský tým. Nicméně distributor dtp vidí vše trochu jinak a práce na pokračování hry spadly do klína studiím King Art Games a Cranberry Productions. Proč se takováto rošáda stala se asi jen tak nedozvíme, můžeme jen doufat, že na samotnou kvalitu titulu to nebude mít negativní vliv.

Příběh pravděpodobně nebude nijak stavět na události z předchozího dílu a s postavou nového hrdiny samotáře Darrena se vrátíte do staré dobré Anglie o 12 let později než v předchozím dobrodružství. Vše se bude točit okolo ospalého městečka Bidderford a tajemné krásky jménem Angelina. Jejímu šarmu neunikne ani Darren a bohužel i jeho šéf z práce. Hra tak staví na milostném trojúhelníku (tedy on je tu ještě někdo, kdo se zajímá o Angelinu ze zcela jiných důvodů), což není pravidlem a může to hře velmi pomoci. Angelina je postupně třetím neznámým mužem vtahována do pořádných problémů a jen na Darrenovi leží břemeno investigativního a zamilovaného hrdiny. Čekat kromě vyšperkovaných dialogů můžeme i pár obligátních puzzlů se vzrůstající obtížností. Jen doufejme, že půjde o hádanky v mezích logiky a nestane se ze hry pixel hunting a zkoušení všeho na všechno.

Pokud se vám líbilo zpracování Posla smrti, můžete začít jásat. Nejprve se sice spekulovalo o tom, že Black Mirror 2 bude kompletně ve 3D, ale na mnohé fanouškovské výzvy se zpracování opět ponese v duchu předrenderovaných pozadí na kterých budou aktivní kompletně trojrozměrné postavy. Z dostupných greenů přímo čiší ponurá a lehce hororová atmosféra, což je jen a jen dobře. A kdy odkryjeme tajemství Angeliny? Někdy v roce 2009…

Článek Black Mirror 2 byl publikován 21. května 2008 v 22.46 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...