WoW- velký průvodce, 2. díl

Tagy:  WoW, PVP, Bg, Wsg, Av, Eos, Ab, world of warcraft

Sponzorované odkazy:

WoW- velký průvodce, 2. díl

V minulém článku jste se dozvěděli obecné informace o WoW a také, že hra je rozdělena na PVP a PVE. Dnes se již tedy budeme specializovat na různá odvětví a budou nás zajímat detaily. Dnes bude řeč o PVP, tedy veškeré souboje mezi Vámi a jinými hráči.

Rozdělení podle levelů

Samozřejmě, že nemůžou do jednoho battlegroundu (souboj mezi aliancí a hordou v různém prostředí) lidé s úrovní 70 a s úrovní 20, protože by to bylo nefér. Proto je zde rozdělení do několika skupin, minimálního a maximálního levelu. Vůbec první BG si hráč může zajít od levelu 10.

Jak to je tedy rozděleno:

  • Level 10–19
  • Level 20–29
  • Level 30–39
  • Level 40–49
  • Level 50–59
  • Level 60–69
  • Level 70

Jak tedy vidíte, záleží na tom, jakou máte úroveň a podle toho můžete jít s různou skupinou hráčů podobného levelu, maximálně však o 9 vyššího. To se netýká úrovně 70, ta má battlegroundy samostatně, až na Alterac Valley.

PVP znamená tzv. „Player vs Player“ tedy hráč proti hráči. Nemusím zde ani říkat, že hodně slavných her funguje pouze na principu hráč proti hráči. Nyní si probereme jednotlivé možnosti PVP ve hře World of Warcraft.

První možností jsou tzv.Battlegrou­ndy. Ve hře máte k dispozici 4 druhy , kde v každém má Vaše frakce jiný úkol.

Za každý dostáváte honory a také tzv. „marky“ Jsou 4 druhy marek. Marky za Wsg, Ab, Eos a Av Pokud vyhrajete obdržíte 3 marky daného typu, když prohrajete, získáte pouze jednu. Když máte dostatek marek a honorů, můžete je měnit za různé itemy na Vaši postavu.

1. WSG- celým názvem Warsong Gulch

Ve WSG hraje na každé straně frakce maximálně 10 hráčů. Horda i Aliance má svoji vlajku umístěnou na opačné straně mapy. Dříve vyhrává to družstvo, které ji třikrát odnese ke své. Je nutno podotknout, že vlajku nejde odevzdat, pokud je Vaše držena soupeřem. V tomto případě je nutno zabít soupeře, který vlajku drží a vrátit ji zpět.


Jak vrátím svoji vlajku zpět, když jsem zabil soupeře, který ji nesl?

V tomto případě už na ni stačí pouze kliknout pravým tlačítkem a přemístí se k Vám do základny.

2. AB- celým názvem Arathi Basin

Zde hraje na každé straně maximálně 15 hráčů. Po mapě je rozmístěno 5 objektů, které může každá frakce obsadit. Za každý držený objekt získáváte body. Čím více objektů frakce drží, tím rychleji je dostává. Hraje se do maximálního počtu 2000 bodů. Frakce, která je získá jako první vyhrává.


Jak obsadit objekt pro svoji frakci?

U každého objektu je také vlajka. Na ni musíte kliknout a zhruba 5 vteřin ji obsazujete. V okamžiku kdy na Vás někdo během těchto 5 vteřin zaútočí, automaticky zruší proces získávání objektu. Jakmile se Vám ale podaří těch 5 vteřin přečkat, tak už máte napůl tento objekt ve Vašem držení. Nyní musíte čekat minutu, než ho opravdu obsadíte. Můžete o něj ale velmi lehce přijít. Stačí aby hráč z opačné frakce z vaší vlajky udělal jejich a za minutu získá objekt místo Vás.

3. EOS- celým názvem Eye of the Storm, přístupné od lvl 60

V tomto BG hraje na každé straně frakce maximálně 15 hráčů. Po mapě jsou rozmístěny 4 věže a jedna vlajka uprostřed. Vy se opět snažíte obsadit co nejvíce věží a také nosit vlajku z prostředka k Vaší obsazené věži. Hraje se do maximálního počtu 2000 bodů. Frakce, která je získá jako první vítězí.


Jak odnést vlajku?

Vlajka se nachází uprostřed mapy, aby nebylo znevýhodněno ani jedno družstvo. Získáte ji velmi snadno. Kliknete na ni a během pěti vteřin ji získáte, pak už se snažíte ji odnést k Vaší věži. V okamžiku kdy se Vám toto povede, získáte bonusové body. Čím více věží máte obsazeno, tím víc bodů za vlajku dostanete. Jakmile jedna z frakcí získá vlajku a odevzdá ji u své věže, vlajka se okamžitě zobrazí opět na středu a je možnost ji sebrat znova.

4. AV- celým názvem Alterac Valley, přístupné od lvl 60

Zde hraje na každé straně frakce maximálně 40 hráčů. Jedná se o nejsložitější battleground vůbec. Horda i Aliance má na začátku 600 bodů. Je více možností jak vyhrát.

a) Hlavní boss

U každě frakce je v začáteční lokaci jejich Boss. Pokud zabijete bosse nepřítele, vyhráváte.

b) Vedlejší boss

Je ale potřeba říci, že obě frake mají ještě jednoho bosse, kterého také můžou zabít. Nachází se uprostřed mapy v budově. Pokud ho zneškodníte, uberete opačné frakci 100 bodů.


c) Věže

Na mapě je celkem 8 věží. Čtyři jsou hordy, čtyři aliance. Samozřejmě můžete svému nepříteli věže zneškodnit. A to tak, že obsadíte jejich vlajku, která se nachází ve věži. Po 5 minutách věž zničí a uberou opačné frakci 100 bodů.

d) Zabíjení

Jedna smrt protihráče = o jeden bod méně pro danou frakci.

Ve hře se vyskytují také hřbitovy, které také můžete obsadit. . Když někdo zemře, oživí se u hřbitova, který Váš tým drží.

Dnes jsme si podrobně vysvětlili veškeré typy battlegroundů a příště si povíme o odměnách za honory a marky a také o arénách. Zůstaneme prozatím tedy ještě u PVP, ale časem se přesuneme i k druhé části WoW, k tzv. PVE.

Článek WoW- velký průvodce, 2. díl byl publikován 13. ledna 2010 v 20.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...