Men of War: Red Tide – užijte si druhou světovou

Tagy:  Men of War: Red Tide, Men of War, Red Tide, Black jackets, světová válka, 2. sv. válka, rusové, ruské divize, armáda, army, válka, datadisk

Sponzorované odkazy:

Men of War: Red Tide – užijte si druhou světovou

Men of War je hra od ruského autora Alexandra Zoricha, což je pseudonym pro ruské spisovatele Yana Botsmana a Dmitryho Gordevskyho. Jak už napovídá národnost autorů, ve hře Men of War se podíváte na některé události druhé světové války z ruského pohledu.

K dispozici budou i tanky…K dispozici budou i tanky…

Red Tide je datadisk ke hře Men of War a přináší k ní spousty nových věcí. Do víru bojů na pobřežích Kaspického a Černého moře se vrhnete v čele ruských vojsk, především elitní ruské jednotky známé jako Černé kabáty neboli „Black Jackets“. Tato profesionální jednotka ale není jediná, kterou budete ovládat. K dispozici budete mít i letectvo, námořnictvo i pozemní vojska včetně tanků, či obrněných vlaků.

AI – určitě překvapí

Ve hře neovládáte kompletně všechny jednotky, které stojí na vaší straně. Některé jsou ovládány počítačem a nutno říci, že třeba vaše podpůrné jednotky vám příliš nepomohou. Sice se na bojiště dostaví, ale často útočí na nepřítele naprosto nesmyslně a během chvíle jsou vyřízené. Moc se na ně proto nespoléhejte, protože vám hru spíše ztíží, než usnadní. Dokonce i vámi ovládané jednotky se často chovají nelogicky. AI tedy určitě překvapí, bohužel však ne příliš pozitivně.

… i lodě.… i lodě.

Hrajte strategicky

Ani přes občasné nedostatky umělé inteligence hru hned nezatracujte. Pokud nebudete hrát stylem „všechno to tam pošlu a počkám, jak se to vyvrbí“, můžete vyhrát i celkem jednoduše. Schovávejte své jednotky do zákopů. Po mrtvých nepřátelích i spolubojovnících si berte munici a granáty a neútočte zpříma, ale snažte se protivníka obejít.

Jak jste již určitě pochopili, vašimi protivníky budou německé jednotky, se kterými nestřetnete v celkem 20-ti misích nové kampaně. A opravdu se vyplatí u hry přemýšlet, protože i na nízkou obtížnost budete mít občas co dělat.

S tankovou divizí budete mít určitě navrh.S tankovou divizí budete mít určitě navrh.

Grafika

Co se týče grafické stránky hry, je vidět, že autoři si dali záležet na přípravě budoucího bojiště. Vaše jednotky využívají rozmanitého terénu ke krytí proti nepřátelské palbě a i třeba stromy nebo keře reagují na kulky, které na ně dopadnou. A buďte si jisti, že i dům patřičně změní svou vizáž, pokud do něj našijete dost výstřelů z tanku.

Závěrem

Napsat objektivní verdikt pro tuto hru není zrovna snadné. Každého určitě rozčílí nespolupracující vlastní jednotky a to potom názor na hru dosti zkreslí. Nicméně uznávám, že chyba mohla být i v hráči a nejen ve hře. Po grafické stránce se hra jednoznačně povedla a i její náplň je vydařená, neviděl jsem totiž mnoho her o bojích ruských jednotek v této oblasti. Ale to může být opět mnou. :)

Výhody:

  • grafika
  • náplň misí
  • reakce prostředí na palbu

Nevýhody:

  • umělá inteligence

Moje hodnocení:  70 %

Článek Men of War: Red Tide – užijte si druhou světovou byl publikován 31. prosince 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Bobek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...