Settlers II – Desáté výročí – povedený remake?

Tagy:  Settlers II - 10th Anniversary, settlers, výročí, ubisoft, blue byte, osadníci, settlers II, 10th anniversary, 10 anniversary, aniversary

Sponzorované odkazy:

Settlers II – Desáté výročí – povedený remake?

Ti, kdo se ve světě počítačových her pohybují už nějaký ten pátek, jistě pamatují legendární herní sérii The Settlers ( v originálu Die Siedler ). První díl série spatřil světlo světa už v roce 1994 a díky jeho popularitě se vývojáři z Blue Bytu rozhodli v rozvoji hry pokračovat.

Settlers II – 10th AnniversarySettlers II – 10th Anniversary

Vývojáři

Settlers II – 10th Anniversary ( S210A ) vyšlo k desátému výročí vydání The Settlers 2 – Gold Edition. Do vývoje hry se pustily týmy ze studií Blue Byte, které vyvíjí hru Settlers už od prvního dílu, a Funatics. Celou hru vzala pod svá křídla známá společnost Ubisoft, jenž se podepsala i pod vývoj Unreal Tournamentu 3, připravuje Mortal Online a je, mimo jiné, autorem velice úspěšné hry Assassins Creed, od které nyní připravuje druhý díl.

Co zůstalo a co je nové?

Vývojáři zachovali starý systém budování vlastního impéria, kde na začátku máte jednu budovu ( skladiště ) a okolo ní stavíte svou vesnici. Ke každé budově musíte postavit cestu, po které budou nosiči dopravovat stavební materiál, jídlo, zbraně atd. do cílových určení. Systém cest je potřeba dobře promyslet, protože když budete mít cest málo, může se vám stát, že se celá vesnice „ucpe“.

Stejný zůstal i systém rozšiřování svého území a dobývání území cizích. Svoje území rozšiřujete stavbou kasáren a jiných vojenských staveb. Postupem času narazíte na nepřátelské území, které můžete dobýt obsazením protivníkovy kasárny. Na začátku hry máte vždy k dispozici 51 vojínů, takže postupem času si musíte začít cvičit nové, abyste si vybudovali pořádnou armádu. K vycvičení nového vojáka jsou potřeba zbraně a pivo a vše musí být uloženo ve stejném skladišti. Jakmile tam potřebné výrobky budou, vycvičí se nový vojín. Abyste v dobývání byli úspěšní, je potřeba vaše vojáky trénovat. K tomu musíte vyrábět mince, které nosič dopraví do kasárny. Jakmile je mince v kasárnách, automaticky se zvýší úroveň a počet životů vojáka. Když pak budete mít armádu generálů, jen málokterý protivník vám dokáže vzdorovat po dlouhou dobu.

PřístavPřístav

Stejně jako v původní verzi, i v remaku můžete používat lodě. Bohužel se používají pouze pro dopravu surovin a osadníků a ne k boji. K používání lodí musíte postavit přístav a loděnici, kde se lodě vyrábí. Jakmile je loď postavena, automaticky se přesune k přístavu a můžete ji vyslat na expedici. Loď se naloží materiálem potřebným k výstavbě nového přístavu a nalodí se i jeden stavitel. Pak se u lodi objeví kompas, na kterém svítí ty světové strany, kde se nachází vhodné místo pro založení kolonie. Potom, co si vyberete kam má loď odplout, se plavidlo vydá na cestu na jejímž konci vám nabídne možnost stavby přístavu. U nového přístavu nezapomeňte vybudovat vojenská zařízení, abyste měli přístav náležitě bráněn.

Lodě v Settlers IILodě v Settlers II

Asi největší změny se dočkala grafická stránka hry. Byla převedena z 2D do 3D, už není tak hranatá, jako původní verze a všechny budovy i krajiny vypadají daleko pohledněji. Jinak toho vývojáři příliš mnoho nezměnili.

Stará podoba grafikyStará podoba grafiky

Povedlo se?

Podle mého názoru se autorům tento remake určitě povedl. Zachovali starý dobrý a hlavně jednoduchý systém ovládání, hra dostala nový, velice povedený vzhled a určitě dokáže zabavit ty, kdo si chtějí zahrát něco odpočinkového. Ve hře si můžete vybrat mezi kampaní, obsahující 10 misí, nebo multiplayrem a zahrát si s kamarádem. Hardwarové nároky nejsou nijak drastické, Settlers II – Desáté výročí si v klidu zahrajete s 2,5GHz procesorem, 1 GB RAM a 128 MB grafickou kartou.

Výhody:

  • nádherná grafika
  • soundtrack
  • zachování systému stavby města

Nevýhody:

  • stereotypnost misí

Moje hodnocení:  90 %

Koupit Settlers

Článek Settlers II – Desáté výročí – povedený remake? byl publikován 19. října 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Bobek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...