Restaurant Empire 2- Vaše vlastní restaurace podruhé

Tagy:  Restaurant Empire 2, hry, Restaurant, oběd, jídlo, vaření, recepty, potraviny, restaurant empire, restaurace, jídelna, kuchyně

Sponzorované odkazy:

Restaurant Empire 2- Vaše vlastní restaurace podruhé

Dnes si představíme, celkem novou a určitě zajímavou hru Restaurant Empire 2. Jak už samotný název vypovídá, hra má něco společného s restaurací. Pozor, není to jen něco, je to v podstatě vše, protože se zde vžijeme do role majitele restaurace a budeme se snažit co nejvíce vydělat, ale zároveň uspokojit všechny zákazníky.

Začínáme

Mnoho z Vás jistě bude znát předchůdce této hry a to Restaurant Empire. Zajímavostí určitě je, že firma Enlight Software se rozhodla pokračovat ve druhém dílu i v příběhu, takže na Vás čeká opět mladý šéfkuchař Armand, který přijel ze svatební cesty a chce opět začít vydělávat.

RestauraceRestaurace

Kampaň

Nyní dojde řada na novomanželku Armanda. Chce se do podnikání zapojit a usmyslela si, že vytvoří síť kaváren. V kampani se tedy dostanete také do její role, s cílem být úspěšní při budování nových prodejen. Pro milovníky Armanda je zde vytvořena i druhá kampaň, která se bude zabývat právě jeho prací. Armand po čase dostane i nabídku na vaření v televizi, takže budete mít možnost vyzkoušet si něco nového.

Opravdu kvalitní simulace

Ve hře Restaurant Empire 2 bude záležet spoustu věcí na Vás. Navrhnete si vzhled Vašich restaurací, budete shánět zaměstnance, ale také si rozhodnete, co vše bude ve Vašem jídelníčku. Propagace Vašich podniků je také nesmírně důležitou podmínkou úspěchu. Jaké si určíte ceny jídel? Vysoké? Pak se Vám může běžně stát, že v restauraci bude tak akorát personál a zákazníci nikde. Jedná se tedy o vysoce realistickou simulaci.

VečeřeVečeře

Sestrojím jídelníček a mám klid? Nikoliv

Hodně z Vás si určitě myslí, že po sestrojení jídelníčku a zařízení ostatních organizačních věcí má vystaráno. Ale pozor, to je jeden velký omyl. Tímto to teprve celé začíná. Shánění surovin, zaučení kuchařů, vylepšování receptů, přizpůsobování cen zakázce, řešení problémů s personálem a mnohem více věcí, které na Vás teď čeká. Není lehké udržet podniky v chodu tak, aby vše plynule fungovalo a všichni byli spokojení a tato hra je tím důkazem.

Recepty

Jedna z nejdůležitějších součástí restaurace je nabídka pokrmů, nápojů a vůbec celkového sortimentu zboží. Proto nemůžete očekávat, že jednou sestrojíte jídelníček s několika recepty a máte vystaráno. Recepty musíte pravidelně vylepšovat, což stojí určité množství peněz na výzkum. Musíte přicházet s novými pokrmy. Zákazníci neradi uvidí, že se od jejich poslední návštěvy nabídka nijak nezměnila. Občas se Vám i stane, že za Vámi přímo dojde osoba s receptem, který Vám bude chtít prodat. Je jenom na Vás, jak se k tomu postavíte a zda-li do receptu investujete peníze. Můžete na tom vydělat, ale jak už to chodí tak i prodělat. Je si ale potřeba uvědomit jednu věc. Všeho s mírou. Najdou se určitě i takoví zákazníci, kteří si rádi potrpí na klasiku a nebudou nadšeni s velkým množstvím změn. Takže rada je jednoduchá, jídelníček obměňovat, ale rozumně.

Prostředí hospodyProstředí hospody

Komunikace s personálem

Nedaří se Vám? Myslíte, že děláte něco špatně? Máte více možností. Nejdříve můžete zkusit jednoduchou variantu a to promluvit si s personálem. Více je motivovat, popřípadě jim něco vytknout. Pokud ani to nepomůže, zbývá Vám druhá možnost. Sehnat nové pracovníky, kteří by mohli být lepší a doufat, že se začne lépe dařit. Toto je další z realistických prvků hry, protože takto to chodí í v reálném životě. Když je s Vámi někdo nespokojen, jednoduše Vás vyhodí a najde si náhradu.

Je to opravdu Restaurant Empire 2?

Na tuto často kladenou otázku je poměrně jednoduchá odpověď. Spousta lidí si stěžuje, že ve hře od minulého dílu nevidí rozdíl, ale oni v podstatě mají pravdu. Jediné co se ve hře od minulého dílu totiž změnilo je nová kampaň, širší sortiment zboží a nějaké drobnosti. Grafika je velice podobná minulé a proto hra nejspíše staví úspěch na pokračování příběhu z minulého dílu.

Závěr

Když bych měl nějak shrnout veškeré informace, které jsem Vám zde podal do několika řádků, tak Vám řeknu především jednu věc. A to, že hra určitě není žádný propadák, ale také ji bohužel nemůžeme přehnaně vychvalovat. Co hře ubírá je určitě málo změn a velice podobné a tudíž zastaralé grafické zobrazení. To ale nemění nic na tom, že u Restaurant Empire 2 se určitě dá zabavit, vžít se do role Armanda, či do role jeho ženy a snažit se, aby vše fungovalo jak má.

Hodnocení:  75 %

Výhody:

  • Reálná simulace restaurací
  • Příběh
  • Určitě zabaví

Nevýhody:

  • Podobná grafika minulému dílu
  • Málo změn oproti minulému dílu
  • Někdy až moc podrobné

Článek Restaurant Empire 2- Vaše vlastní restaurace podruhé byl publikován 16. října 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...