6 iPhone apps, které vám nesmí chybět
Pokud se zmítáte v široké nabídce aplikací pro váš iPhone, jste na správné stránce tohoto webu. Nabídneme vám šest tipů na aplikace, které by neměly chybět žádnému majiteli iPhonu. Nečekejte žádný konzervativní výběr. Mrkneme se na apky, o kterých jste možná ani netušili, že existují, ale rozhodně je budete potřebovat. Od cestování, vaření ve vlastní kuchyni, po hraní interaktivních outdoorových her: Jdeme na to!
6. Camtinerary
Patříte-li mezi novodobé cestovatele a sdílíte rádi své zkušenost prostřednictvím nejmodernější technologie, Instagram vám stačit nebude. Zkuste Camtinerary social app – anonymní aplikaci, ve které se můžete podělit o své cestovatelské zkušenosti. Naplánujete cestu, zvolíte hotel, restaurace, zajímavá místa, památky či obchody pro váš další výjezd, nebo zdokumentujete předchozí zážitky. Informace sdílíte bez nutnosti přihlášení se i zadání osobních údajů (pokud si tak sami nezvolíte). Aplikace vám zobrazí celé itineráře, detailní popisy cest od prosluněných dovolených po jednodenní výjezdy za noční zábavou; najdete zde recenze, reálné fotografie zájmových bodů či Google Street View. Co všechno apka dokáže, musíte určitě vyzkoušet sami. Do toho!
5. Prisma
Pokud vás ještě nezasáhlo Prisma šílenství, je třeba to urychleně napravit. Chcete vidět, co Prisma umí, stačí zadat #prisma na sociálních sítích. Světlo světa již vidělo nespočet aplikací, které se snaží proměnit obyčejnou fotografii v umění, ale zatím se to žádné nepovedlo tak, jako té od Prisma labs, inc. Prisma transformuje fotky pomocí filtrů imitujících známé umělce jako je Picasso či Munk. Užívá také známé grafické styly. Netrapte se už tedy s Photoshopem a prožeňte některý ze svých obrázků přes Prismu. Výsledek vás na 100 % nadchne.
4. SayHi Translate
Slovník a základní fráze, kapesní publikace a konverzační tabulky, to vše ode dneška nebudete potřebovat. Teď vám „v kapse“ stačí zařízení s iOS a aplikace SayHi Translate. SayHi není jen tak ledajaký překladač. Hlavním cílem apky je usnadnit konverzaci. Jednoduše vyberete z obrovské nabídky jazyků, kliknete na svůj jazyk a mluvíte do mikrofonu. Zpět pak slyšíte překlad ve vybraném jazyku. Aplikace vám samozřejmě umožní i psát – prostě se jen dotknete klávesnice. Jazyková nabídka SayHi je opravdu ohromná a mnohé jazyky jsou i ve v konkrétním dialektu. Rozpoznání řeči ve špičkové kvalitě pak umožňuje mluvit s kýmkoli. Prostředí aplikace je jednoduše ovladatelné, přecházení mezi jazyky rychlé a text překladu můžete kdykoli upravit a sdílet emailem, sms, nebo na vybraných sociálních sítích. Není divu, že je SayHi Translate přezdíváno „světový překladač“.
3. DOXXbet
Aplikace firmy DOXXbet je dalším světélkem na konci tunelu internetového hraní a sázení. Značka DOXXbet se zrodila přímo u našich sousedů na Slovensku a ze sítě kamenných podniků se transformovala na vedoucího hráče onlinové herní zábavy. Neodradí vás ani jazyk aplikace či online podpory DOXXbetu – všemu jasně porozumíte. Aplikace je dostupná doslova pro každého. My však na jejich mobilní apku upozorňujeme hlavně proto, že je skvělým zdrojem dat. DOXXbet aplikace poskytuje přehledný souhrn sportovních kurzů. Uživatelům zpřístupní úplnou nabídku kurzů na všechna aktuální utkání, detailní kurzy každého zápasu, speciální kurzy, asijské handicapy a mnohé další informace.
2. Epicurious
Celým názvem Epicurious Recipes & Shopping List není v App Storu žádným nováčkem, stále však patří mezi to nejlepší, co v této třídě naleznete. Pokud rádi vaříte, uchováváte recepty a experimentujete s potravinami – a navíc ovládáte cizí jazyk – toto je cesta pro vás. Našlapaná „epi“ je plná zajímavých funkcí a nabízí více než 35 tisíc fantastických receptů. Zřejmě na ní něco bude, když už ji užívá přes 10 milionů příznivců domácího vaření. Poslední verze apky byla navíc redesignována a slibuje uživatelům přátelštější prostředí, jednoduchost a vyšší rychlost. Sestavujte interaktivní nákupní seznamy, které máte kdykoli k dispozici v prodejně, vařte podle podrobných návodů, uchovávejte své oblíbené recepty, nebo je sdílejte s přáteli. Dobrou chuť!
1. Hunter Games
A nakonec něco z domoviny. Nová záležitost Hunter Games stejnojmenné české firmy zaujme určitě každého, kdo rád aktivně tráví čas a drží u toho iPhone v ruce. Navíc se i něco naučíte. Hunter Games app vás zvedne ze židle a vyžene do zapadlých ulic Prahy i jiných měst. Prostřednictvím apky hrajete interaktivní hry, které připomínají známé „bojovky“. Pohybujete se v exteriéru z výchozí bodu, plníte úkoly, řešíte šifry a poznáváte okolí tak, jako nikdy předtím. Každá hra Hunter Games je svědomitě připravena, otvírá se uživateli jako kniha v mobilu a plněním úkolů v ní míříte k cíli. Hunter Games si zahrajete sami, ale také v týmech, a proto je skvělým nástrojem teambuildingu. Užití apky však není limitováno pevně stanovenou nabídkou her poskytovatele. Můžete si dokonce objednat hru na míru. Prostě pecka!
Článek 6 iPhone apps, které vám nesmí chybět byl publikován 30. září 2016 v 21.30 v rubrice Herní software. Autorem článku je Marek Maťovka. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- WoW- velký průvodce, 6.díl 12.03.2010 06.00
- Blackhole – Kdo se bojí, nesmí do díry 21.04.2015 05.00
- Zima Software: Polda 6 očima vývojářů - rozhovor 15.01.2015 05.00
- Gran Turismo 6 – Sladký požitek s hořkými místy 07.01.2014 05.00
- Dragon Age: Prameny - RPG, které stojí za to 23.11.2009 06.00
Top 10
- World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (1. část) - Jak začít
- Dragomino – průzkum a lov draků
- Devil May Cry 5: Special Edition – démonická rubačka v novém
- Maškarní Bál – odhalte pohádkové postavy
- Recenze Stezky tukanů – kreslení do deskové hry
- Odhodlaní: Normandie – druhá světová válka v deskové podobě
- Recenze Liška Podšitá – taktické hody plné intrik
- Hry na PS4 jako skvělý vánoční dárek
- Recenze Liška podšitá: Duet – štychová spolupráce
- RETRO: DreamLand: Final Solution - Zapomenutý český klenot
Tagy
Starší hry kingdom come, česká hra Online hry druhá světová grafika novinky FPS The Rise of Atlantis konzole