WoW- velký průvodce, 6.díl

Tagy:  WoW, TBC, Mage, World of Warcraft, Pompyro, mág, rpg hry, online hry, world of warcraft

Sponzorované odkazy:

WoW- velký průvodce, 6.díl

Mage

Dnes si popíšeme charaktera Mage (kouzelník). Pokud chcete pohodlně sledovat jak se ostatní mezi sebou zabíjejí a Vy z dálky pouze kouzlíte, je Mage právě pro Vás. Mág vyniká v obrovské dmgi, kterou je schopen během několika vteřin způsobit a navíc mu nezáleží na tom, jaký armor má jeho soupeř. Problém mága ale je v tom, že charaktery bojující na blízko (rogue, warior) ho zabijí během pár vteřin, protože nosí jen látkové oblečení, tudíž je velice zranitelný. Schopnost kouzlení je limitována manou. Každé kouzlo stojí různý počet many a když mágovi mana dojde musí si ji doplnit tím, že se napije pití, které mimochodem může i sám vyrábět. Další možností jak si doplnit manu je spell Evocation, kterým si doplní až 60% many.

Klady povolání:

 • Útočení na dálku
 • Kouzlo Blink, kterým se posune o 20 yardů dále
 • Velká Dmg, schopnost zpomalovat soupeře
 • Z frost talentů si může vyvolat pomocníka na 30 vteřin
 • Z Arcane/Fire talentů může jednou za 5 minut použít kouzlo
 • Kouzlo Arcane Intellect, kterým zvedne všem lidem v raidu právě tento stat o 25(= 250 many navíc)
 • Kouzlo Counterspell, které znemožní soupeři kouzlit po dobu několika vteřin
 • Kouzlo Polymorph, které promění soupeře v ovci na několik vteřin
magemage

Zápory povolání:

 • Nosí pouze látkové oblečení
 • Je závislý na maně
 • Když se někdo dostane blízko k němu, je velmi zranitelný
 • Má málo života, ale hodně many
 • Zbraní skoro vůbec neubírá, je závislý na kouzlení
 • Nemůže nosit dvě jednoruční zbraně

Použitelné zbraně:

Dýky (Daggers) Hole (Staves) Kouzelné hůlky (Wands)

mage2mage2

Talenty:

Arcane

V talentovém stromu Arcane, si můžete vylepšit resistence proti soupeřovým útokům, snížit si dmg, kterou dostáváte, ale hlavně, pokud se rozhodnete investovat maximální počet talentových bodů, získáte kouzlo Presence of Mind. Toto kouzlo Vám umožní použít jakýkoliv spell, aniž by jste ho museli castit (kouzlit). Presence of Mind má 5 minut cooldown (doba za jakou to můžete použít znovu). Další věcí, kterou si v tomto talentovém stromu můžete vylepšit je Vaše bonus spell dmg. ( Čím vyšší, o tolik větší dáváte z kouzel dmg).

Fire

Jak jistě poznáte z názvu, tento talentový strom bude mít něco společného z ohněm. Každému asi dojde, že když někdo dostane ohnivou koulí, tak to asi bude pálit :). To souvisí s talentem, kterým docílíte, že každé Fire kouzlo, které použijete spálí Váš cíl po dobu několika sekund a ubere mu to další životy mimo dmg z kouzla samotného. Hlavním spellem, který z Fire získáte je Dragon Breath (dračí dech). Jedná se o kouzlo, které musíte použít těsně před nepřítelem a musíte být čelem k němu, jinak je to bezúčelné. Pokud se Vám povede spell správně provést, omráčíte nepřítele na 3 vteřiny. Talenty Fire se velmi často kombinují s Arcane stromem a musím Vám říci, že to je opravdu velmi účinné. Kombinací si zajistíte instantní kouzlo (Arcane talent Presence of Mind), které se používá s Fire spellem Pyroblast. Tato kombinace Vám zajistí obrovskou instantní dmg, která je schopná zabít kohokoliv. Fire je také velice dobré do PVE kvůli své velké dmgi.

Frost

Pokud Vám nejde o okamžitou obrovskou dmg, ale chcete hrát takticky a chytře, je frost právě pro Vás. Jak jistě víte, frost znamená mráz, což souvisí s tím, že většina Vašich kouzel je založena na zpomalovacím efektu po dobu několika vteřin. V tomto stromu si můžete vylepšit Frost Novu, což je kouzlo, které soupeře dostane do kostky ledu, z které se nemůže dostat po dobu 8 vteřin. V některých případech, ale následné kouzlo Frost novu zruší. Z frost talentů si můžete vyvolat pomocníka na 30 vteřin, který má dvě základní kouzla a to Frost Nova a Water bolt. Frost talenty jsou velice účinné na expení, jelikož k sobě vůbec nepustíte moby a můžete jich zabíjet opravdu velké množství najednou. Na 70tém lvlu se do PVE ale nehodí.

mage3mage3

Co je důležité se naučit:

Hrát za mága si vynucuje opravdu velkou dávku skillu, protože pokud nevíte co dělat, vaši soupeři si s Vámi pohrají během několika vteřin. Obzvlášť rogue a warrior. Musíte se naučit odhadnout správný okamžiku pro použití kouzla Blink, dále by jste měli vědět, kdy je vhodná chvíle na použití Frost Novy, která znemožní pohyb soupeři. Pokud jedete Arcane/Fire talenty, tak je třeba odhadnout, kdy soupeř neočekává, že použijete instantní kouzlo, jelikož vůči němu existuje několik možností obran. Pokud soupeříte proti mágovi, tak Vám jednoduše to kouzlo může ukrást, nebo se ochránit kostkou ledu. Paladin si může hodit bublinu, skrz kterou kouzlo neprojde. Zkrátka je hodně možností, kterými můžete soupeře rychle zabít, ale také můžete rychle zemřít, pokud se Vám to nepovede.

Závěr:

Mág je opravdu velice dobrý charakter a pokud se za něj člověk naučí hrát, je velmi těžké ho porazit. Naopak je velice zranitelný, protože nosí jen látkové oblečení. Vyniká jak v PVP tak v PVE a vždy si najde své uplatnění.

Článek WoW- velký průvodce, 6.díl byl publikován 12. března 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...