Ratatouille

Tagy:  Ratatouille, Ratatouille film, Ratatouille download

Sponzorované odkazy:

Ratatouille

V poslední době se nám rozmáhají hry tvořené na motivy filmových trháků a zvláště těch animovaných. Shrek, Úžasňákovi, Hledá se Nemo (opravdu jen slabý výčet) a teď aktuální novinka s názvem Ratatouille. Vyhne se stigmatu, že hry podle filmů jsou rychlokvašky a nestojí za nic?

Ratatouille vypráví příběh o trochu netradiční myši jménem Remy, která se chce stát díky své zálibě v kulinářství kuchařským mistrem a obnovit slávu zašlé restaurace. Nečekejte ovšem ani ekonomickou strategii nebo bytelné RPG, neboť Ratatouille je čistokrevná arkáda jak je u této sorty her obvyklé a docela mě mrzí nedostatek invence tvůrců k takovým hrám. Díky arkádovému stylu budete hlavně všude všemožně skákat, sbírat předměty, schovávat se před šéfkuchařem, šplhat, vítězit ve všemožných minihrách a to všechno v 5 lokacích mezi něž patří pařížské stoky, francouzský venkov a hlavně v prostory restaurace.

RatatouilleRatatouille

Zpestřením hry je sběr hvězdiček, za které si Gusteauově obchodě odemykáte různé více či méně důležité a zábavné bonusy ve formě nových miniher, obrázků, videí, atd. Odlehčením je také tzv. Snový svět, do kterého se dostáváte vždy, když Remy usne. Celý svět je vyveden opravdu fantaskně a tak se dočkáte tančících dortů, bizardních nočních můr a také hromad neumytého nádobí… Projít těmito levely je značně obtížnější a tak trochu uměle natahují jinak krátkou herní dobu…

Zabijákem podobných her bývá naprosto chaotická a nepoužitelná kamera. Bohužel ani tady to není lepší, což znamená jedno: frustraci, frustraci a zase jen frustraci. Natočit kameru pomocí klávesnice nebo myši je opravdu o nervy. Trošku lepší situace je po přesedlání na kvalitní joypad, ale i tak je to očistec. Proč všechny potenciálně alespoň lehce průměrné hry musí vyhořet na nezvladatelné kameře???

Ratatouille-Sice roztomilé, ale špatně hratelnéRatatouille-Sice roztomilé, ale špatně hratelné

Pokud jste dostateční masochisté a podobné kejkle s kamerou přežijete nebo se v nich vyžíváte (snad nikdo takový není), nepotěší vás ani zastaralá grafika. Ono to má vlastně výhodu – hru rozjedete i na hodně starých strojích… Zvuky jsou v pořádku a znějí tak jak mají.

Ratatouille je bohužel dalším z řady zoufale průměrných her podle filmu… Ono je totiž strašně jednoduché vydat hru souběžně s filmem a čekat jestli si na sebe vydělá (což se většinou povede)… Ani roztomilost hry mě neobměkčí a rozhodně ji nemůžu doporučit…

Ratatouille video trailer:

Ratatouille demo download zde:
Ratatouille demo download

velikost: 159MB

Koupit Ratatouille za 399,–Kč

Článek Ratatouille byl publikován 16. září 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...