Sniper Elite - hrdinným odstřelovačem

Tagy:  sniper, sniper elite, sniper hry, odstřelovač, druhá světová válka

Sponzorované odkazy:

Sniper Elite - hrdinným odstřelovačem

Ve hrách snad není častějšího dobového posazení, než je druhá světová válka a není tomu jinak ani u Sniper Elite. Jako německý voják, který se v pochmurné době konce války rozhodne v rámci záchrany sebe sama a výměnou za politický azyl v USA spolupracovat s americkou tajnou službou, plníte úkoly ušité přímo na míru pro vaši postavu Petera Mauera. Jak už napovídá titul sám, vaší hlavní zbraní bude vaše puška. Jednomu by se mohlo zdát, že jde o slabý námět pro náplň celé hry, ale nenechme se předem mýlit.

Co takhle dát si headshot ?

Nejatraktivnější stránkou hry je bezpochyby střelba. Ta je ve hře zpracována způsobem, který alespoň na poprvé pobaví každého. Za předpokladu, že se trefíte na velkou vzdálenost nebo vypálíte něčím kvalitní shot, zapne se záběr, při kterém kamera začne rotovat kolem vašeho projektilu, jenž vzápětí usmrtí vašeho protivníka. No uznejte, není nad to se pěkně trefit. Hra tímto ovšem neosloví úplně každého na dlouhou dobu, protože každý takový výstřel hru na nějaký čas přeruší a tak po několika hodinách hraní si někteří budou přát aby se záběr zapínal jen při skutečně unikátních shotech, čímž by se eliminoval případný rušivý element. Pro drtivou většinu z vás, však budou právě tyto záběry to nejvyhledávanější z celé hry.

Vítejte v Berlíně

Při prvním spuštění vás možná překvapí, že ve hře nejde prakticky nic nastavit. Pro hráče, kteří si rádi dávají pořad stejné nastavení controls to bude nejspíš nemilé překvapení. Naštěstí autoři zvolili poměrně slušnou variantu, takže brzy nepoznáte, že není vaše vlastní. Ještě víc budete ovšem překvapení až se dostanete do ulic ponurého válkou zničeného Berlína. Pokud nemáte bezchybnou téměř nadlidskou orientaci a nebo šestý smysl, tak se pro vás stane první seznamovací mise nudnou záležitostí, ve které budete bloudit ulicemi a podle šipky na kompasu ukazující směr k místu splnění vašemu úkolu. Tohle vodítko vám ale mnohdy bude stejně víte co platné. Sniper Elite tedy začne být skutečně zábavné až po překonaní první mírně frustrující mise a to i přesto, že bloudě za hodně nepřímou kompasovou šipkou se občasně vyskytne i v následujících misích. Ty jsou však natolik nabité, že si toho mnohdy ani nevšimnete. Sniper Elite je dostatečně různorodý a nabízí více způsobů postupu. Samozřejmě můžete místo vaší sniperky používat ostatní zbraně ze široké škály. Ovšem nečekejte, že se vám podaří vystřílet celý Berlín se samopalem. Jistá míra krytí je prostě nutná. Jsou však situace kde je vaše puska poněkud slabý kalibr. V takových situacích nastupuje TNT nebo třeba bazuka, i když na likvidaci tanku stačí někdy dobře mířená rána na nádrž.

Slovo závěrem

Pevně věřím, že Sniper Elite je hra, která je schopna svou nápaditostí a kvalitou zaujmout většinu hráčů. Když přihlédnu k dlouhé době trvaní a ulicím Berlína, které si jen tak nezapamatujete tak se dá k Sniper Elite vrátit i po čase, znova oprášit svého nejlepšího přítele a rozdat pár dalekonosných headshotů. Grafika nás měřeno dnešním standartem asi do kolen nesrazí. Na druhou stranu je tak hra dostupná i pro majitele slabších PC. Podtrženo sečteno vás tahle zajímavá záležitost jistě na pár dní zabaví.

Stáhnout Sniper Elite

Koupit Sniper Elite za 299,–Kč

Článek Sniper Elite - hrdinným odstřelovačem byl publikován 2. června 2009 v 08.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Petr Vajda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...