Sniper: Ghost Warrior - Staňte se odstřelovačem

Tagy:  Sniper: Ghost Warrior recenze, Sniper: Ghost Warrior článek, Sniper: Ghost Warrior zhodnocení, Sniper: Ghost Warrior zde, Sniper: Ghost Warrior here, Sniper: Ghost Warrior download, all about Sniper: Ghost Warrior

Sponzorované odkazy:

Sniper: Ghost Warrior - Staňte se odstřelovačem

Zajímavý počin vytvořili polští chlapci ze City Interactive. Tentokrát půjde o akční hru z pohledu první osoby. Jak již název napovídá, stane se z vás pravý nefalšovaný odstřelovač. Pár titulů s touto tématikou již na herní scéně bylo. Jak si tedy povede novému Sniper: ghost warrior proti konkurenci? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

Příběh

A koho že si to vezmete na mušku? Jako člen amerického speciálního týmu budete likvidovat nepřítele na tropickém ostrově Isla Trueno, kde vládne zlý drogový král. Ten si dělá zálusk na jaderné zbraně a tak je jasné, že váš tým se mu to pokusí překazit. To ovšem nebude tak jednoduché, jelikož stále chybí dostatek důkazů o jeho kriminalitě a jeho činy navíc velmi šikovně kryjí jeho kumpáni.

MířeníMíření

Prostředí

Je třeba velmi pochválit vytvořené prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává. Tropický ostrov je jistě dobře zvolenou alternativou. Je možné, že se vývojáři nechali inspirovat úspěšnou hrou Crysis, mnohé by tomu nasvědčovalo. Grafická úroveň tohoto ostrovu je opravdu úchvatná. Ať již před sebou spatříte nekonečný oceán, divokou džungli nebo starobylé zříceniny, vše je velmi propracované. Opravdu radost pohledět, Bohužel zničitelnost prostředí není tak úplně ideální. Je až překvapivé, že v akční hře, nelze rozbít okna, světla a další objekty. Za to často narazíte na výbušné barely, které po zásahu okamžitě explodují. Je tedy potřeba dávat pozor, kam svou zbraň namíříte.

ZaměřováníZaměřování

Akce

Pohybovat se samozřejmě budete se svou odstřelovací puškou, kterou budete nepřátele střílet z velké dálky. Jako správný sniper tak budete muset vzít v úvahu sílu a směr větru, váš dech i vzdálenost cíle. To vše totiž ovlivní trajektorii kulky. Pokud se vám vše povede a vaše střela trefí oběť do hlavy, uvidíte krásný zpomalený záběr letící kulky a následně zasahující váš cíl. Určitě také uznáte, že takový záběr je hezká podívaná. Do rukou ale můžete vzít i další zbraně jako například kulomety, váš postup je ale s takovými zbraněmi velmi nejistý. Na některé mise naštěstí nebudete sám a tak máte parťáka, který vám bude krýt záda. Mohu vám ale doporučit nespoléhat se, že vše vygruntuje sám, tak to vážně nefunguje. Budete muset pracovat jako jeden tým.

Postupování džunglíPostupování džunglí

Taktika

V této hře bude třeba i dostatek taktiky. Je třeba si najít výhodnou pozici, což bude většinou někde vysoko. Jen tak získáte přehled o celé situaci a dobrý výhled na své nepřátele. Pozor si ale dejte na své odhalení, kterým by vaše hra opravdu brzy skončila. Stačí, aby vás jeden chlápek spatřil, v mžiku to ohlásí ostatním a najednou se na vás řítí tolik ostrých hochů s přesnou muškou, že nemáte nejmenší šanci uspět. Někdy se zdá, že vaše odhalení je až moc snadnou záležitostí pro protivníky. Občas vás odhalí na desítky metrů a stačí k tomu jen sebemenší pohyb a nepomůže ani vaše maskování v lese. Zdá se mi, že tento prvek moc realisticky nepůsobí. Občas spíše může mít hráč frustrující pocit.

Útok nožemÚtok nožem

Hodnocení

Dostali jsme se na konec článku a je tedy čas celou hru zhodnotit. Sniper: Ghost warrior je zkrátka titul, který se povedl. Grafika je strhující, příběh podařený a ani nápaditost není k zahození. Škoda jen občasných chybiček, které občas kazí celkový dojem. Přesto ale tuto hru doporučuji alespoň vyzkoušet.

Výhody:

  • Nápaditost
  • Grafika
  • Rozmanitost
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Sem tam nedotažené detaily

Moje hodnocení:  80 %

**Stáhnout Ghost Warrior z Edownload.cz":http://www.edownload.cz/…ost-warrior/

Článek Sniper: Ghost Warrior - Staňte se odstřelovačem byl publikován 23. srpna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...