Ghost Recon: Future Soldier – Akční hra budoucnosti

Tagy:  Ghost Recon: Future Soldier článek, Ghost Recon: Future Soldier recenze, akční hra budoucnosti, nejnovější technologie v boji, špičková hra z první osoby

Sponzorované odkazy:

Ghost Recon: Future Soldier – Akční hra budoucnosti

Ghost Recorn je zpátky

Ubisoft konečně vydal pokračování úspěšné herní série Ghost Recorn pro PC. Hráči si museli počkat neuvěřitelných pět let. V poslední době se totiž vývojáři zaměřovali především na herní konzole. Nyní si ale pojďme představit nový titul s podnázvem Future Soilder, který se, jak je dobrým zvykem celé série zaměřuje na boj v budoucnosti, konkrétně rok 2024.

Příběh

Ve hře narazíme na již tak trochu ohraný příběh, kdy se v roli speciální jednotky snažíte získat a zajistit řadu ukradených bomb. Jedna z nich už totiž zabila několik vašich spolubojovníků a tak nastal čas na trochu pomsty. S příběhem si ale lámat hlavu nemusíte, protože ten je v této hře opravdu vedlejší. Vaše snažení se dělí do jednotlivých misí, při čemž v některých budete mít za úkol přímý útok na konkrétní místo, jindy vás zase nesmí nikdo spatřit. Druhý zmíněný mód však není pro každého, žádá si spoustu trpělivosti a stačí málo k prozrazení a následnému hraní od znova.

Ghost Recon: Future Soldier III.Ghost Recon: Future Soldier III.

Technologie v hlavní roli

Oč tu běží a kráčí je především neobvyklá technologie. Jedná se o ty nejšpičkovější moderní hračičky a zbraně, které máte využít k jisté smrti nepřátel. To vše si však musíte zasloužit a tak se výbava postupně odemyká dle vašeho postupu, což značně přidá na hratelnosti, neboť touha po nových kouscích vás žene pořád dál. Například bude k dispozici neviditelnost, která má ovšem své meze. Nesmíte se plížit přiliž blízko oběti, jinak vás bez problému odhalí. Spatřeni jste také při rychlém pohybu nebo střelbě. Dále je zajímavý granát, který odhalí všechny nepřátele v okolí. Podobných kousků sloužící k odhalení skupiny nepřátel je tu ale více. Pěknou hračičkou je také poletující droid, známý již z předchozích dílů. Díky němu si situaci před vámi můžete letmo prohlédnout a hned víte, na čem jste. Hra nabízí také obrovskou variabilitu zbraní a můžete si tak svou oblíbenou zbraň vytunit více, než auto v Need for Speed. K dispozici jsou zaměřovače, spouště, tlumiče, barvy, zkrátka všechno, nač si vzpomenete. Taková škála součástek pak svádí k sestavení té nejničivější zbraně vůbec.

Ghost Recon: Future Soldier II.Ghost Recon: Future Soldier II.

Nebudete sami

Protože je herní série Ghost Recorn populární také díky vždy povedeným multiplayerovým akcím, o své přátele nepřijdete ani zde. Je zde místo pro maximálně tři další hráče, kteří tak doplní čtyřčlenný tým. V opačném případě váš tým doplní umělá inteligence, která je na vysoké úrovni. Vy jako velitel jim můžete zadávat příkazy, které bez výhrady splní. Značně efektivní je označení čtyř protivníků, které pak se svými bojovníky zabijete naprosto synchronizovaně a v jednom momentě.

Zpracování

Nebyl by to Ubisoft, kdyby vydal titul se špatným zpracováním. Grafika je tedy opět moderní, pěkná, vydařená. Ono by to taky vypadalo, kdyby hra reprezentující budoucnost a špičkovou techniku měla zastaralé vizuální zpracování. Mise se odehrávají v různorodých krajinách a podíváte se prakticky po celém světě, takže na stereotypní běhání po stále stejných lokacích rovnou zapomeňte.

Ghost Recon: Future Soldier I.Ghost Recon: Future Soldier I.

Zhodnocení

Ghost Recon: Future Soldier je velmi povedenou akční hrou, která hráče úspěšně láká na nejmodernější technologie, skvělou hratelnost a ohromující grafiku. Bohužel poněkud pokulhává multiplayer, který není natolik rozvinut, jak bychom si představovali. Přesto si recenzovaný titul zaslouží naši pozornost a pokud hledáte zajímavou střílečku, jste na správném místě.

Výhody:

  • Moderní technologie
  • Atmosféra
  • Grafika
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Nedotažený multiplayer

Hodnocení:  82 %

Ghost Recon: Future Soldier PC si můžete zakoupit xzone.cz.
Ghost Recon: Future Soldier PS3 si můžete zakoupit xzone.cz.
Ghost Recon: Future Soldier XBOX360 si můžete zakoupit xzone.cz

Článek Ghost Recon: Future Soldier – Akční hra budoucnosti byl publikován 21. července 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...