Need for Speed: SHIFT

Tagy:  NFS, Need for Speed, SHIFT, NFS: Shift

Sponzorované odkazy:

Need for Speed: SHIFT

Need for Speed, hra která nám již ukázala mnoho svých různých podob. Hra, jež nás zavedla na různá místa, kde jsme se mohli prohánět v super vytuněných kárách, nebo ujíždět rozzuřeným policistům. Hra, kterou zná prostě každý. Firma Electronic Arts nyní přichází s novým dílem, který nese jméno SHIFT neboli změna. Ptáte se, zdali byl tento název vybrán záměrně nebo jde čistě o další sériové označení ? Odpověď je: Ano, název byl vybrán záměrně. Od posledních NFS: Undercover se totiž přesuneme na závodní okruh, který by měl hráče vtáhnout do jízdy tak realisticky, že si bude přidat že v daném autě právě sedí.

F1F1

Základní rysy hry

Ano, zní to trochu podivně, ale vývojáři se doopravdy snaží, aby právě SHIFT působil naprosto realistickým dojmem a to jak po grafickém zpracování, tak jízdních vlastnostech samotného vozidla. Ke změnám, které by měly v tomto díle přijít se rozhodně řadí například fakt, že zde nebude žádné NITRO, zpomalování času, nesmyslné driftování v zatáčkách apod. Závody se budou konat čistě na místech k tomu určených, tedy na okruhu, kde si budete vychutnávat tentokrát čistě motoristický zážitek. Z aut zatím byly představeny kousky jako Lotus Elise 111R, Shelby Terelingua, Audi RS4 z těch nadupanějších pak Corvette Z06, Porsche 911 GT2. Celkově byste se měli setkat s necelou osmdesátkou aut, která si budete moci upravovat maximálně po stránce motoru, brzd apod. nikoliv však po stránce vizuální.

F2F2

Realita v NFS?

Jak už napovídají zveřejněné screenshoty, v rámci stanoveného cíle chtějí tvůrci vytvořit maximální pocit, že je hráč přímo účasten samotného závodu. Inu takový pocit, jaký jsme prý zatím v žádném závodním simulátoru neměli, neváhají se v tomto směru přirovnávat třeba k legendárnímu Gran Turismo. Dost důležitým prvkem je v tomto směru i pohled přímo z kabiny řidiče, který se v Shift konečně vrátí. Jak můžete vidět na screenech, vyniká ohromně detailním zpracováním, chybět nemá ani naklánění řidiče v zatáčkách, apod. Dokonce i když se budete rychle rozjíždět, měli byste to opravdu cítit, protože se doslova vmáčknete do sedačky, naopak při brzdění nás čeká naklánění řidiče dopředu, v případě hodně prudké brzy nás mají zastavit až bezpečnostní pásy. V souvislosti s reálním zpracováním se tvůrci nebojí NFS: SHIFT označovat jako závodní FPS, tedy že by vás atmosféra hry měla vtáhnout do děje tak, jako třeba v Call of Duty. Zní to všechno krásně, ale až čas ukáže jestli to vývojáři doopravdy dodrželi.

F3F3

Grafické zpracování

Po vizuální stránce bychom se také měli dočkat toho prakticky nejlepšího, co je v dnešní době k vidění. Na první pohled hra vypadá opravdu hezky a pokud se skutečnost bude blížit tomu co můžeme vidět na greenech pak si myslím, že můžeme být velice spokojeni. Někomu mohou připadat na obtíž snad jen opět snad až přehnané odlesky světla a hodně kouřových efektů, ale to je spíše věc názoru. Velmi detailní jsou každopádně modely i textury veškerých automobilů. Krásně působí i možnost poškrábání nebo rozbití karosérie, ale nejde tady o žádné zajímavé revoluční novinky. Jak to bude celkově s modelem poškození, nám zatím není úplně jasné. Totálně zničit auta patrně nepůjde (kvůli oficiálním licencím) a jestli bude mít rozsah zničení vliv na samotné zřízení, je ještě stále ve hvězdách.

F4F4

Závěrem

Need for Speed: SHIFT přináší na trh hru, která by se měla odtrhnout od zaběhlých arkádových prvků, typických pro NFS a měla by hráčům ukázat jak až moc může být závodní hra realistická. Zní to opravdu krásně. Já osobně bych byl potěšen, kdyby se to tvůrcům povedlo a svoji kvalitní myšlenku dotáhli do konce. Ovšem na výslednou podobu těchto závodních Needů si budeme muset ještě chvilku počkat. Pro zatím se můžete podívat na zajímavý video rozhovor s jedním z tvůrců této gamesky

Koupit Need for Speed: SHIFT za 1099,–Kč

Článek Need for Speed: SHIFT byl publikován 26. března 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...