Need for Speed: World - Světové závody

Tagy:  Need for Speed: World info, Need for Speed: World recenze, Need for Speed: World hodnocení, Need for Speed: World about, Need for Speed: World here

Sponzorované odkazy:

Need for Speed: World - Světové závody

Další nástupce slavné série Need for Speed dorazil na naše naše rozzářené obrazovky. Tvůrci představili nadupanou multiplayer jízdu, ve které konečně nalezneme pořádnou konkurenci v podobě jezdců z celého světa. Jak to vše dopadlo?

Úvodem

Letošní titul nazvali vývojáři NFS: World a jak správě tušíte, název World jasně naznačuje o co v tomto díle půjde. Tentokrát se spojí celý svět, aby spolu svedl ty nejdtvrdší závody. Je jasné, že zkušení hráči budou uplatňovat mnohem více taktik a naučených schopností než pouhé počítačem řízené auta, na které jsme zvyklí z jiných her.

NFS:W 3NFS:W 3

Vše je zdarma !

Co nikdo z nás jistě nečekal je fakt, že kompletní hra je ke stažení na oficiálních stránkách zcela zdarma! Ano dámy a pánové, je tomu skutečně tak. Všechny prvky ve hře se navíc postupně rozšiřují a tak se můžeme těšit ze stálého vylepšování a rozšiřování tohoto závodního centra.

NFS:W 1NFS:W 1

Volnost

Jak se osvědčilo v předchozích dílech, volnost hráčům velmi svědčí. Proto i nyní můžete očekávat pořádnou svobodu. Nerušeným vyjížďkám do celého města tak nestojí nic v cestě. Není nad to se projet s novým vytuněným autem a zajet si kam se vám zlíbí.

Závody

Je několik způsobů, jak začít závodit. Jednou z možností jsou okamžité závody proti počítači. Další a mnohem očekávanější možností je závod proti opravdovým hráčům. Tady vás ale překvapí velmi neobvyklé provedení startů. Po přijetí na místo závodu musíte počkat, než se kolem shromáždí dostatečný počet vozidel na to, aby mohli všichni závod začít. Toto úmorné stání na místě může někdy trvat celé minuty! Vytvořte si své unikátní vozidlo

Jak je zvykem v hrách Need for Speed i zde si vašu káru můžete postupně vylepšovat. Čeká na vás celá řada aut, dílů karoserie, ale úplnou novinkou jsou speciální dovednosti nebo-li power-upy, které si při každé nové úrovni vybíráte. Power-upy jsou roztříděny do několika různých kategorií. Každý jezdec se tak může zaměřit na vlastní styl jízdy. Agresivním řidičům tak jistě přijde vhod destruktivní nástroje, kterými poškozují a všelijak znepříjemňují ostatním závod. Rychlíkům se zase zalíbí zrychlování a další vymoženosti.

NFS:W 2NFS:W 2

Zpracování

Ikdyž je u Need for Speed zvykem vyšvihnout grafickou úroveň do výšin. U World tomu tak bohužel není. Jedná se spíše o podrůměrné zpracování. Ani fyzika není nijak propracována. Jak je zvykem u jiných titulů při velkých rychlostech by mělo být auto jen těžko ovladatelné, tomu se tady ale nedočkáme a zdá se, že ani opravdu vysoké rychlosti nejsou pro představené auta žádný problém.

Hodnocení

Need for Speed: World se zdá být velmi rozporuplná hra. Na jedné straně je řada chyb v mapě, dlouhé čekací lhůty a tak trochu chabé zpracování. Na straně druhé je zde možnost zajezdit si s živými hráči, několik novinek a vše je zcela zdarma. Otázkou zůstává, zda jsme mohli od tohoto titulu očekávat něco revolučního, když se vývojářům z našich peněženek nic nevrátí.

Výhody:

  • Živá konkurence
  • Zajímavé schopnosti vozidel

Nevýhody:

  • Grafická úroveň
  • Čekání na závod

%Moje Hodnocení: 69%

Článek Need for Speed: World - Světové závody byl publikován 7. října 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...