Cobra 11: Burning Streets

Tagy:  akce, automobil, závody, policie, honičky

Sponzorované odkazy:

Cobra 11: Burning Streets

Řekne-li se slovo Kobra 11, téměř všem se okamžitě vybaví pořádné honičky na dálnici, nesmrtelní hlavní hrdinové a celé řada dílu seriálu s příběhem téměř vždy podobným. Samotný seriál se dočkal nespočetně mnoho řad a jednotlivých dílů, není to tak dávno co vznikla počítačová hra na motivy stejnojmenného seriálu, Cobra 11: Crash Time. Vývojáři se již poučili a tak se jednalo o hru již docela dobře hratelnou a zajímavě provedenou. A je to tu zase, na světě je další hra v pořadí nesoucí název Cobra 11: Burning Streets. Co se týče seriálu, jedná se o jeden z nedražších seriálů v Evropě, v každém dílu přijde k úrazu nespočetné množství aut. Ve stejném smyslu by měla být také zmíněná hra, o bouračky a policejní honičky by tu nemělo být nouze. Cíl hry si vývojáři stanovili o hodně vyšší než u hry předcházející, mělo by tak jít o hru velice dynamickou a profesionální. Ve skutečnosti je to trochu jinak, nejedná se o žádný přelom v akčně-závodních hrách, ale hráče celkem zabaví, a i když by to chtělo trošku více života do toho umírání, o zábavu je zde postaráno.

Obecně

Vývojáři zapracovali a dodali do hry tu pravou šťávu, které je v seriálu nepřeberně mnoho. Oproti předchozího dílu, kde byly veliké problémy licencí a fakt, že automobil řídí slavný Semir Gerchan, jste mohli zjistit pouze z titulku na monitoru. Tento díl tak může potěšit nejednoho fandu, ale musíte počítat se skutečností, že se pořád jedná o hru závodní, a tak se opět setkáte pouze s napínavými honičkami, ale tu pravou akci, střílení, utíkání a dopadnutí nepřítele, si můžete pouze vychutnat z doplňujících vi­deí.

Začínáme

Hra začíná základním policejním výcvikem, kde se naučíte a seznámíte se zásadami policejní práce na dálnici, naučíte se správnému provádění honiček, zastavování dálničních výtržníků, ale třeba i ovládání vozů, které by měli co nejdříve explodovat. Do hry je zakomponováno velké množství bonusů, které celou hru zpestří. Hra tak není až tak jednoúčelová, bonusové hry sice někdy přímo do děje nepasují, ale díky svému zvláštnímu ovládání a provedení udělají hru zábavnější. Kdo hrál verzi předcházející, pravděpodobně se bude velmi divit. Hra dostala oproti předcházející verzi zcela jiný rozměr, zakládá si na novém enginu a i když neokouzlí přílišnými detaily, snaží se jít s dobou dnešních profesionálních her. Podíváme-li se na okolní svět a prostředí, můžete se povšimnou celkem propracovaných a důmyslných kompozic, které působí celkem věrohodně. Na druhou stranu však působí velmi nepřirozeně fakt, že v ulicích a v celém městě, dokonce i na venkově, nenarazíte na jediný náznak života. Neobjevíte žádnou osobu či zvíře, zkrátka vůbec nic, co by aspoň trochu ukazovalum že tu někdo žije.

Policista a jeho úkoly

Jako správní policisté už určitě tušíte, že si nebudete jenom volně jezdit po městě a vybírat pokuty za parkování. Před vámi stojí přes 40 velmi důležitých misí, díky kterým můžete opět zachránit město. Mise nemusíte plnit hned, můžete si jen tak projíždět město, ale to vás velmi brzy přejde. Město nenabízí kromě několika skokánků a zvýšeného horizontu nic zvláštního. Tak vám nakonec nezbude stejně nic jiného, než např. zabránit distribuci toxického piva. Některé myse jsou velmi zábavné a důmyslné, v jedné z nich si dokonce užijete pekelné jízdy na motokáře, což bylo skutečně převzato ze seriálu.

Závěrem

Co se týče automobilů a jejich modelů, ve hře jich najdete přes 50. Pokud se ale podrobněji podíváte na jejich značení, zjistíte, že modely aut jsou smyšlené. Ano, vývojáři nenakoupili licence. Což kromě faktu, že může hra působit méně profesionálně, vůbec nic nemění a jízdu si můžete perfektně užívat tak i tak. Přeji úspěšné zachránění města a dopadení všech zločinců!

Článek Cobra 11: Burning Streets byl publikován 22. února 2009 v 15.52 v rubrice Hry. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...