Warhammer 40 000 - Dawn of War II

Tagy:  Warhammer, Dawn of War II, DoW II, WH 40K, WH 40 000, Warhammer 40 000

Sponzorované odkazy:

Warhammer 40 000 - Dawn of War II

Warhammer, jež má základ ve známé deskové hře, se k počítačovým hráčům dostal již dříve, když vyšel první díl této skvělé strategie. Nyní se fandové můžou těšit na pokračování této packy, jež nenechá klidným absouně nikoho. Zde je krátké připomenutí prvního dílu WH40k: Dawn of War.

Úvodem

DoW II autoři opět nezapomínají na solidní singleplayer, který je podle nich základem. K dispozici ovšem bude pouze jediná kampaň, a to za Space Marines. Ta by však měla být, jak už je dnes dobrým zvykem, dynamická. To znamená, že se ocitnete na mapě vesmírného univerza a pokaždé budete mít na výběr z možných výsadků. Díky tomu není kampaň striktně lineární, byť se linky v určité fázi začnou sbíhat a hráč tak stejně splní většinu toho, co mu autoři připravili. Ve vesmíru budete plout na své lodi a vaším cílem má být držení kontroly nad co největším počtem planet, které jsou napadeny. Kým? To je docela jedno, ve Warhammeru totiž panuje trvalá válka.

WH4WH4

Mise a styl hry

Mise by totiž měly být zakomponovány do zajímavého příběhu a být opepřeny netradičními úkoly. Ovšem občas si budete připadat jako v jednom ohni. Někdy prostě nebudete schopni ubránit všechny napadené planety, nebo aspoň ne včas. S tím se pojí následky. V nejhorším případě můžete o některou z planet přijít. Ovšem to ani zdaleka neznamená konec hry. Stejně jako když vám některá mise nevyjde a vy prohrajete. Hra běží dál a dá vám ještě dostatek možností na odplatu.

WH5WH5

Před každou z misí si sestavíte vlastní oddíl jednotek. Vedoucí roli zaujímají hrdinové s vlastními jmény a individuálními talenty, kteří jsou v té samé podobě nenahraditelní. Ti jsou potom doplněni hrstí víceméně obyčejných a řadových vojáků. V menší míře se dočkáte i mocných strojů, například mechů, ovšem jejich nasazení je spíše ojedinělé. A tak se budete muset spoléhat zejména na hrdiny. Vítězstvími nad nepřáteli získáváte zkušenost a postupujete na nové levely. Pak si můžete vylepšit základní atributy, jako je síla či energie nebo se specializovat a zpřístupnit si speciální schopnosti, například odhození soupeřových vojáků do dáli. RPG prvky jsou vůbec silnější než v jakékoliv jiné realtime strategii. Hrdinové totiž mohou sbírat i četné předměty, které je buď vyztuží, nebo jim opět propůjčí jedinečné schopnosti. To vše má nahradit jednu velkou ztrátu oproti předchůdci. V Dawn of War 2 totiž nebudete stavět základny, ani trénovat nové jednotky. Hra je tak primárně zaměřená na boj.

WH2WH2

Grafika

Grafika tohoto titulu je zkrátka dokonalá, troufám si dokonce říci, že je přímo famózní. Vše vypadá dokonale realisticky a skvělá fyzika dodává celé hře opravdu silně dynamický nádech.

WH3WH3

Minimální požadavky:

Windows XP SP2 nebo Windows Vista SP1

P4 3.2 GHz nebo Dual Core processor

1 GB RAM (XP), 1.5 GB RAM (Vista)

A 128MB grafická karta – Nvidia GeForce 6600 GT / ATI X1600, nebo lepší

5.5 GB HDD

WH1WH1

Perlička na závěr

Perličkou na závěr je, že kampaň půjde hrát i kooperativně. Samozřejmě, že ji s kamarádem nebudete muset procházet celou. Můžete se domluvit třeba jen na výsadcích na několika planetách a pak se zase rozejít každý po svém. Pak každý ovládá svou skupinku vojáků a odpor nepřátel je samozřejmě o něco tužší. Ale nebudete ochuzeni ani o klasický multiplayer. Možná klasičtější, než si vzhledem k výše uvedenému dokážete představit. Můžete si vybrat jednu ze čtyř frakcí a vrhnout se na výstavbu základny, sběr surovin i výcvik jednotek. Warhammer 40K – DoW II je jednou z nejočekávanějších her roku a já si myslím, že je opravdu na co se těšit. Závěrem vám výrazně doporučuji shlédnou naprosto fantastický trailer na tuto bombu.

Koupit Warhammer 40 000: Dawn of War II za 499,–Kč

Článek Warhammer 40 000 - Dawn of War II byl publikován 10. ledna 2009 v 22.26 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...