Prototype

Tagy:  Prototype

Sponzorované odkazy:

Prototype

Nechtěli jste někdy mít takovou sílu, že byste mohli zvedat auta a odhazovat je na všechny strany? Dokázat běhat po mrakodrapech a skákat do výše několika desítek metrů? Nebo snad běhat tak rychle, že vás nikdo nedožene? Ano, já osobně bych si to chtěl minimálně vyzkoušet a věřím, že většina z vás je na tom podobně. Co k tomu více říci? Zahrajte si Prototype.

p3p3

Příběh

Američané si neustále pohrávají s genetickým materiálem různého typu a jak je zvykem, situace se vymkne kontrole. V Newyorku se jednoho dne probudí mladík Alex Mercer a zjistí, že mu v žilách koluje cosi, co z něj dělá nadčlověka, který disponuje superschopnostmi, které neváhá použít a k tomu trpí neodolatelným nutkáním pojídat lidské maso. Ale to je ten nejmenší problém nebohých Newyorčanů. Průšvih je totiž v tom, že ten, kdo z Alexe udělal monstrum, neexperimentoval pouze na něm. Newyork je tedy zaplaven nebezpečnými mutanty, které se snaží zastavit nadnárodní společnost Blackwatch a do toho všeho se do celé situace míchá ještě armáda. Váš úkol je jediný. Přežít.

p1p1

Hlavní rysy hry

Zvláštním prvkem hry, je možnost převtělení se do takřka každého nepřítele jež zabijete a následně sežerete. Představte si třeba, že se přeměněni v prachsprostého vojína, kterého jste někde v soukromí seznámili s vnitřkem vašeho žaludku, vetřete do útrob armádní základny. Zde se převtělíte do tamního velitele – a protože vysoká šarže znamená široké pravomoci, dokážete například povolat letku stíhaček, aby provedly vzdušný útok na zadaný cíl… Nebo třeba zabijete pilota, absorbujete jeho výcvik a zmocníte se bojové helikoptéry. Podobných vychytávek prý bude implementováno velké množství, aby se hraní jen tak neomrzelo.

p2p2

Na své si ale přijdou hlavně lidé, kteří na nějaké hrátky s vypůjčováním cizích identit zvysoka kašlou a netouží splynout s davem. Řešíte-li problémy rádi hlučnou a násilnou cestou, Prototype je tu pro právě pro vás. Můžete například vrhat těla protivníků, pokud se jimi ovšem nerozhodnete ukojit hlad, a to se zajímavými ničivými účinky. Takto prý půjde zneškodňovat helikoptéry, stačí se jen dobře trefit do ocasní vrtule – a o zbytek se už postará stará dobrá gravitace. Ovšem k pocitu uspokojení z dobře provedeného masakru si vystačíte i jen sami se sebou.

p4p4

Prostředí

Vývojáři se snaží vytvořit velkoměsto kypící životem a událostmi, jejichž výsledek nezávisí pouze na vás. Výsledkem má být absolutně samostatně se rozvíjející svět, do kterého se můžete či nemusíte zapojit. Po ulicích korzují mutanti a zděšení obyvatelé panicky prchají, město je v ohni konfliktů. Lze si prostě jen hledět svého a prostředí velkoměsta občasně sobecky využívat ve svůj prospěch. Například pověsí-li se vám za záda skupinka nebezpečných mutantů, které byste jen těžko zvládli sami, stačí si udělat menší jogging ulicemi k nejbližšímu stanovišti armády. Zde se rychle uklidíte někam do ústraní, protože vzápětí se rozpoutá peklo.

Závěr

Tvůrci slibují, že vytvoří dokonalou hru s neomezenými možnostmi, která by měla trhat prodejní rekordy. Pouze čas ukáže, jestli se tak stane nebo ne. Osobně bych byl samozřejmě rád kdyby tomu tak bylo, jelikož tato hra napohled vypadá doopravdy skvěle. Pokud se tedy vývojářům podaří doladit všechny nesrovnalosti, dodělat potřebné úpravy a nezbytné testy, pak se na Prototype můžeme těšit 1.dubna 2009. Nyní si tradičně můžete vychutnejte povedený trailer této pecky.

Koupit Prototype za 999,–Kč

Článek Prototype byl publikován 6. ledna 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...