Postal — tak to bylo, je a bude

Tagy:  postal 1, postal 2, postal 3, source engine, brutalita, psychopat, hardcore, postel

Sponzorované odkazy:

Postal — tak to bylo, je a bude

Je to již pět let od doby, kdy světlo světa spatřila 3D hra Postal 2. Již pět let se vedou diskuze o této hře. Diskuze o tom, zda má hra býti vůbec prodejná. Postal totiž není jen tak obyčejná hra! Je to totiž hra nesmírně zajímavá. Nebo ne?

Tak to bylo…

30.9.1997 byl vydán herní počin nesoucí název Postal. Jednalo se o kontroverzní akční hru z pohledu třetí osoby. Již v té době se jednalo o dosti brutální hru, avšak dnes bychom se tomu, co se v ní dělo nejspíše jen zasmáli. Grafika byla před deseti lety přeci jen nevyvinutá, nepropracovaná a tak se nemůžeme divit, že se nejednalo o žádnou brutální řežbu. Ale…

…Tak to je…

17.4.2003 bylo vydáno pokračování hry Postal. Postal 2 sice není nikterak propracovaná hra, která by oplývala (na svou dobu vydání) převratnými a výkonnými technologiemi, avšak hráče přitahovala a stále přitahuje. Postal 2 je totiž ve 3D a viděn z první osoby.

Hra je vedena jako život jistého muže, jehož choť na tom psychicky není nejlépe. Celá hra je jakýmsi životním, resp. týdenním příběhem. Každý den dostanete od manželky seznam úkolů, které musíte splnit. Po zdárném dokončení začíná nový den a s ním další úkoly. Nejedná se o žádné složité úkoly, většinou jde jen o to někam dojít, něco tam udělat (např. zaplatit pokutu, koupit/ukrást mléko, vyloučit přebytečné tekutiny z těla na vybraný hrob, někoho/něco zapálit, atp.)

Screenshot hry postal 2Screenshot hry postal 2

hra končí v pátek, kdy dochází k jakési apokalypse, nebe hoří, padají z něj kočky, … Hra je označena nálepkou „jedna z nejbrutálnějších her světa“, s čímž musím souhlasit. Není nic složitého k někomu přijít, levým tlačítkem myši jej polít benzínem a pravým tlačítkem myši jej sirkou zapálit, …

V prosinci téhož roku (2003) byl ke hře Postal 2 vydán první oficiální datadisk (Share The Pain, v překladu Sdílení bolesti :), který do hry přidal pro mnohé zajímavou a velmi atraktivní možnost. Multiplayer, neboli hru více hráčů.

V červenci roku 2005 byl vydán druhý datadisk. Ten do hry přidal další dva dny – víkend. Apocalypse Weekend. mimo velmi zajímavě prožitých dvou dní máte možnost použít ještě mnoho zbraní a předmětů (např. kosa, sekyra, …) a další efekty, jako čtvrcení těl, atd.

Postal 2 je hra, která je pro mnohé zajímavá, zábavná, pro některé však odporná, … V mnoha zemích po celém světě je její prodej zakázán. To však autory hry, nezávislé vývojářské studio Running With Scissors neodradilo…

… Tak to bude

Rozhodli se totiž k vydání hry další. Třetího Postala. Postal III bude oblečen v ještě lepším a propracovanějším 3D grafickém kabátku. Hra bude k mání jak na počítač, tak Xbox 360, což hru dělá ještě atraktivnější. Hra bude běhat na licencovaném Source engine.

Screenshot hry Postal IIIScreenshot hry Postal III

Ve (fiktivním) městě Catharsis budete potkávat mnohé a odlišné lidi a charaktery jako (běžné lidi (eko)teroristy, extrémně nábožensky založené individua a další. K všem těmto postavám se můžete chovat rozlišeně, tak jak budete chtít. Můžete být hodní, zlý nebo rovnou šílení. Každý je prostě nějaký, že? :)

Tato hra by měla vyjít na jaře příštího roku, stejně jako strategie The Sims 3.

Koupit Postal: Speciální Edice za 149,–Kč

Koupit Postal 2 za 149,–Kč

Článek Postal — tak to bylo, je a bude byl publikován 26. dubna 2008 v 04.58 v rubrice Hry. Autorem článku je Petr Hartl. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...