Zoo Tycoon 2

Tagy:  Tycoon

Sponzorované odkazy:

Zoo Tycoon 2

Hry se zvířátky se prodávají nadmíru dobře. Pokud skloubíme zvířata a tycoon, dostaneme buď naprostou splácaninu, nebo hru, kterou je radost hrát. Chodíte rádi do zoo a rádi byste ten zvěřinec měli i doma? Tak nejen pro vás servíruje Microsoft již druhý díl svého simulátoru zoologické zahrady s názvem Zoo Tycoon 2.

Ve hře si vyzkoušíte celkem 3 herní módy – kampaň, volnou hru a výzvu. Volná hra i výzva jsou hodně podobné módy, kdy si vše potřebné nastavíte před samotným hraním a poté se již jen snažíte prosperovat a rozšiřovat zoo podle představ vás i návštěvníků. Zde tedy nejde hodnotit jinak, než průměrně… Ovšem režim kariéry se pracantům z Blue Fang studia vydařil náramně. Rozmanitost úkolů je opravdu ohromná a mnohé jiné tycoony by se od Zoo Tycoon 2 mohly učit. Každý z úkolů také zabere poměrně hodně času (hodina a více), takže nejde o žádné pětiminutové záležitosti. Klobouk dolů.

Jako ve většině tycoon her, i zde je třeba dbát nejen na ekonomickou stránku, ale hlavně sledovat požadavky samotných obyvatel zoo, personálu a návštěvníků. Proto je třeba zvířatům vyhovět při tvorbě výběhu, potravy a ostatních propriet. U zaměstnanců je třeba dbát na správnou výši mzdy a například dostatek pracovních pomůcek, bez kterých odmítnou pracovat, nebo bude veškeré snažení značně neefektivní. A návštěvníci jsou nejen hákliví na výši vstupného, ale také na počet stánků s občerstvením, toalet a hlavně chtějí vidět zvířata v akci! Ostatně vy je můžete vidět sami, neboť celou zoo lze projít v očích některého z návštěvníků, popřípadě se vtělit do jakékoliv profese a vyzkoušet si tak na vlastní myš a klávesnici jaké je třeba mytí hroší rodinky. Kromě toho můžete i pořizovat fotografie a vytvořit si originální fotoalbum s oblíbenými zvířaty. Celou hru doprovází výtečně zpracovaná encyklopedie, ve které se dozvíte vše potřebné o veškeré zvířeně, kterou lze do zoo zakoupit a rozšířit si tak obzory.

Zoo Tycoon 2 je již tři roky stará hra a zub času se na ní podepsal ve formě slabší pseudo 3D grafiky, která ale u dětského nebo ženského publika stejně zaboduje. Je roztomilá, názorná a neagresivní. Animace zvířat jsou poměrně efektní a věrné. Zvuky jsou vybrány skvěle a jednotlivá zvířata opravdu skvěle řvou, vřeští, funí, atd. Zoo Tycoon 2 jen potvrdil pozici jedničky mezi animálními tycoon hrami a konkurence mu nesahá výše než po pás. Pokud hledáte oddechovou hru pro své dítě nebo přítelkyni/man­želku, nemůžete vybrat lépe. Tato hra je nejen skvěle hratelná, ale zároveň i poučná.

Hodnocení hry: 84%

Zoo Tycoon 2 video trailer:

Zoo Tycoon 2 demo download:
Zoo Tycoon 2 demo

Koupit Zoo Tycoon 2 za 299,–Kč

Článek Zoo Tycoon 2 byl publikován 9. ledna 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...