Trackmania United

Tagy:  Trackmania nations, Trackmania nations download, Trackmania united, Trackmania sunrise

Sponzorované odkazy:

Trackmania United

Závodní hry se většinou dělí na 2 kategorie – simulátory a arkády. Já osobně beru v potaz ještě jednu kategorii, kterou je tzv. šílená arkáda. Nejreprezenta­tivnějším titulem z této kategorie je nepochybně série Trackmania a zvlášť její poslední díl s podtitulem United.

Základem každého dílu Trackmania jsou 3 herní režimy – Puzzle, Platform a Race. Race je asi netřeba popisovat neboť je to klasické ježdění od startu do cíle a první vyhrává. Takové Puzzle je mnohem zajímavější a jde o to, že si nejprve musíte sestavit vlastní trať a tu poté nejrychleji projet. Zaručeně nejlepším módem je Platform, kdy máte za úkol ujet danou trať na co nejmenší počet pokusů. A buďte si jistí, že to nebude žádná sranda, neboť tyto tratě jsou plné nejrůznějších skokánků, převýšení, loopingů, tunelů a ostatních skopičinek.

Výběr vozítek je bohatý a rozhodně zde nečekejte vozy známých světových značek, protože Trackmania o žádné realitě není. Všechny vozy jsou vymyšlené a přesto povedeně vymodelované. Naleznete zde vše možné od terénních speciálů až po formule. Bohatý je i výběr obtížností (5 stupňů), takže začátečník i protřelý závodník si najde tu svoji.

Pro mnoho hráčů bude prekérní přestup z jednoho závodu do druhého, neboť přesedlat ze sporťáku, který na silnici drží jako přibytý do offroadu, který sebou na ledu hází zprava doleva není sranda a skoro žádný závod napoprvé nedojedete.

Technické zpracování je čistě průměrné a v roce 2007 už nemá mnoho co nabídnout. Oko nicméně neurazí a v 300 kilometrové rychlosti vám to bude stejně celkem fuk, protože okolí určitě vnímat nebudete. Zvuková a hudební složka je celkem příjemná, ale po pár hodinách jsem raději přeladil na mé oblíbené internetové Buzz Radio.

Trackmania United v sobě kombinuje všechny předešlé díly a zároveň samotnou hratelnost piluje k dokonalosti. Málokterá jiná hra je tak nenáročná na ovládání (stačí vám kurzorové šipky), obsahuje kvalitní multiplayer a mocný editor tratí. Ideální hra na poměření sil s přáteli.

Hodnocení hry: 85%

Trackmania United video trailer:

Trackmania demo download zde:
Trackania demo

Koupit Trackmania United za 399,–Kč

Článek Trackmania United byl publikován 26. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...