Vampyr - Prokletý doktor a Londýn plný temnoty

Sponzorované odkazy:

Vampyr - Prokletý doktor a Londýn plný temnoty

O hrách, které se objevily na E3 2017, jsme již pár článků napsali… a dnes tomu nebude jinak. Z dílny Dontnod Entertainment možná znáte Life is Strange 1 a 2 a letos v červnu by mezi nás smrtelníky měli vypustit další trhák – Vampyr. Jak již název napovídá, pravděpodobně vás ve hře nečekají závody na jednorožcích, pojďme si však přiblížit samotný příběh a vývoj tohoto titulu.

Londýn, 1918. Krátce po první světové válce je Londýn poměrně pochmurným místem, které se navíc potýká se smrtící španělskou chřipkou, která se mezi obyvateli nezastavitelně šíří. V hlavní roli Dr. Jonathan Reid, doktor, který se z bojišť vrátil do pravděpodobně ještě většího neštěstí, než ve kterém byl předtím. Jeho posláním mělo být zachraňovat nevinné lidi, ale jako novopečenému upírovi se mu tato povinnost maličko komplikuje.

Nemocní lidé, tma… Londýn.Nemocní lidé, tma… Londýn.

Jonathan se musí potýkat nejen sám se sebou a svým vnitřním démonem, ale také s lovci upírů, nemrtvými a dalšími nadpřirozenými protivníky. Své nadpřirozené síly může využít jak k záchraně Londýna, tak k jeho zkáze. Je vlastně jen na vás, jak jeho příběh dopíšete. Jedno je však jasné – i upír potřebuje potravu… brát a přežít, i to je část osudu Dr. Reida. V předválečném období byl uznávaným chirurgem a badatelem, následně se musel adaptovat příchozímu neštěstí a stal se válečným lékařem. Díky tomu měl možnost blíže prozkoumat své teorie o transfuzi krve a o transplantaci orgánů. Na podzim roku 1918 byl Jonathan konečně poslán domů, za svojí rodinou. Než se však stihl s rodinou setkat, zastaví jej na ulici postava, mumlající temnou báseň, dychtící po jeho krku. Jonathan si od této chvíle nic nepamatuje, až do chvíle, kdy se probere se strašlivou žízní po lidské krvi. Pro své prokletí se snaží vědeckou a racionální cestou najít lék, během toho však objevuje nově odhalený nadpřirozený svět.

Kolik lidí vysajete a pošlete na krchov záleží jen na vašem rozhodnutí.Kolik lidí vysajete a pošlete na krchov záleží jen na vašem rozhodnutí.

Celý Londýn, který pustoší smrtící nemoc, pro vás bude jednou velkou sociální pavučinou. Každé vlákno má svoji rodinu, příběh, práci… a dotýká se dalších vláken. Bude jen na vás, která vlákna necháte, a která nemilosrdně zničíte. Bude to kněz, zlodějíček, něčí otec či matka, vrah či bohatý majitel obchodu? Každé rozhodnutí bude obtížné, protože některá vlákna prostě pavučinu drží více pohromadě… a některá z nich dokonce mohou způsobit zkázu celé pavučiny.

Herní atmosféra bude pochmurná, hudba stejně tak. V traileru z E3 jsme měli možnost si poslechnout melodický rock Idy Marii, který skvěle podpíral takový ukázkový let celým Londýnem a jeho temnými uličkami, které jsou často blíž, než by si kdokoliv z obyvatel vůbec připouštěl. O herním světě vývojáři prohlásili, že je spíše polootevřený, což znamená svobodu pohybu, možnost zkoumat a nacházet nové věci, úkoly, občany a hlavně tajemství. Protože tento svět je přímo zahlcen tajemstvími. Dle jejich slov je svět spíše lidský a točí se právě okolo lidských postav. Hra se prý dá hrát tak, aniž byste někoho zabili a zároveň tak, že zabijete úplně každého, kdo vám přijde do cesty. Sami si zvolíte, jaké množství krve vysajete a jaké upíří schopnosti budete moci využívat. Schopnosti budou mít několik druhů, přesněji 3. Temné, které umožní splynout s temnotou; instinktivní, které z vás udělají bestii a sociální, díky kterým se například můžete přeměnit v někoho jiného. Ve hře bude možné nacházet plno věcí (například zbraně), nejedná se však o náhodný loot. Bude možné si vyrábět různé věci jako medicíny a celkovou výbavu.

Styl boje, který si zvolíte, je jen na vás.Styl boje, který si zvolíte, je jen na vás.

Hra nabídne plno různých aktivit – zabíjení bossů, stalking za účelem zjištění informací, objevování a plno sociálních aktivit (například spřátelení se s různými frakcemi).

V tuto chvíli to vypadá, že hry budou dostupné na PC, PS 4 a Xbox one a pokud učiníte předobjednávku, čeká vás zdarma DLC, které obsahuje dvě zbraně a jeden oblek. Toto DLC bude možné zakoupit i po vydání hry.

Článek Vampyr - Prokletý doktor a Londýn plný temnoty byl publikován 26. března 2018 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Nicoll Bárová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...