3D tisk - jak si vytisknout vlastní herní postavičku?

3D tisk - jak si vytisknout vlastní herní postavičku?

O 3D tisku již každý z nás alespoň jednou určitě slyšel… o tak přelomové technologii, která v některých lidech vyvolává až strach z neznámého, protože co by se pomocí této technologie dalo vyrobit, že? Někoho napadají zbraně, někdo v tom vidí naději pro medicínu, někdo zase zábavu.

Tisk 3D objektu se zdá být jako extrémně složitý proces, ale ve skutečnosti je to poměrně jednoduché. Tento proces se nazývá aditivní, což znamená přídavný. Tvorba objektu by se dala vlastně trochu přirovnat k tvoření patrového dortu, princip je v tom, že se jednotlivé vrstvy přidávají na sebe. K tisku se využívají různé materiály – např. nylonový filament do 3D tiskárny nebo tyto tisková struna z flexibilního materiálu TPU (termoplastický polyuretan).

Co takhle mít doma vlastní postavičku z oblíbené hry?Co takhle mít doma vlastní postavičku z oblíbené hry?

Možná se ptáte, jak by se dala tato technologie využít pro zábavu. Někdo z vás si možná vzpomene na díl Teorie velkého třesku, ve kterém se Howard a Rajesh pokusili vytvořit si své miniatury. A ono je to vlastně docela dost reálné. Dnešní počítačové hry jsou přímo zlatý důl pro 3D tisk. Drak ze Skyrimu, Thrallovo kladivo, Butcher, nebo přímo vaše vlastní postava z oblíbené hry. Fanoušci World of Warcraft (jako třeba já) by tuhle možnost pravděpodobně ocenili, no ne? Hodiny strávené nad sháněním úchvatného transmogu by se posunuly o level výš. Pokud umíte alespoň trochu s počítačem, nebude pro vás až takovým problémem získat ze souborů hry model toho, co vás láká. Následně to již stačí předělat do 3D modelu, který bude vhodný pro tisk. A kdybyste si nevěděli rady, na Youtube je nespočet tutoriálů i ke konkrétním hrám. Konkrétně u World of Warcraft se to zdá být ještě jednodušší, viz video:

Nuže, a pokud byste se do tisku opravdu chtěli pustit, máte dvě možnosti. Pokud 3D tiskárnu nemáte možnost využít, je samozřejmě možné si tuto postavičku nechat někde vyrobit a zakoupit si jí. Ale pokud chcete zažít ten pocit, že jste si to vše dokázali vytvořit sami, je k tomu samozřejmě potřeba kvalitní tiskový materiál 3DFil, u kterého o kvalitu rozhodně nemusíte mít strach.

Článek 3D tisk - jak si vytisknout vlastní herní postavičku? byl publikován 25. února 2018 v 13.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Nicoll Bárová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...