Kingdom Come: Deliverance - Známe datum vydání!

Sponzorované odkazy:

Kingdom Come: Deliverance - Známe datum vydání!

Česká společnost Warhorse Studios konečně ohlásila očekávané datum vydání Kingdom come: Deliverance – 13. února 2018. Vydavatelem hry bude nejspíš německý Deep Silver. Přestože mnozí z vás již díky dlouhému očekávání o této hře vědí již prakticky vše, najde se jistě i někdo, kdo o této historické hře slyší poprvé. Pojďme se tedy společně ohlédnout a připomenout si, co všechno se vlastně během letitého vývoje odehrálo a co nás čeká.

Kingdom Come je realistickou RPG hrou, jejíž děj se odehrává ve středověké Evropě. Valná část příběhu se bude odehrávat v Čechách. Lokality, které během hraní navštívíme, jsou založeny na skutečných místech naší země. Mimo jiných se tak podíváme do oblastí Sázavy či Stříbrné Skalice. Hra bude mít otevřený svět a vy ho budete moci objevovat z pohledu první osoby.

Historie vývoje

Studio Warhorse založil Dan Vávra (designér her Mafia: The CIty of Lost Heaven a Mafia II.) a Martin Klíma (Original War a trilogie UFO). Studio má sídlo v Praze a tvoří jej mimo jiných i vývojáři, kteří se podíleli například na Crysis 3, zmíněné Mafii nebo Operaci Flashpoint.

V roce 2009 Dan Vávra opustil studio 2K Czech, jelikož poté, co Ilusion Softworks spadlo pod giganta Take2, již neměl možnost vytvářet hru podle svých představ. Jeho odchod se výrazně podepsal na výsledné podobě mnoho let odkládané a nesmírně očekávané Mafie 2. Následně začal vyvíjet realistické středověké RPG, jelikož dle jeho názoru historické hry prakticky neexistují. To byla ostatně i klíčová myšlenka pro vývoj prvního dílu Mafie. Filmy a knihy obdobného ražení jsou žádané, tak proč by nemohla uspět hra podobného typu?

Ačkoli Dan věřil, že nebude problém sehnat vydavatele, opak byl pravdou. Kingdom Come působilo až příliš nově, neotřele. Velcí vydavatelé jej tak kvůli strachu z neúspěchu smetli ze stolu. Stejně tak bylo poněkud problematické sehnat investora, což způsobilo, že nebylo možné ve vývoji pokračovat. Ačkoli se říká, že peníze nejsou vše, v tomhle případě byly peníze klíčovým problémem. Začalo to vypadat, že nadějně vyhlížející projekt tak zůstane pouze na papíře.

Hlavní protagonista Kingdom Come, Henry, vypadá v aktuální verzi hry zcela jinak, než v nedávné betě.Hlavní protagonista Kingdom Come, Henry, vypadá v aktuální verzi hry zcela jinak, než v nedávné betě.

Studio získalo investici 1,5milionu eur na vytvoření prototypu. Po roce vývoje se dostalo ven první video, které mělo obrovský úspěch. Ani to však sehnání vydavatele nepomohlo. Spousta lidí zkrátka nevěřila, že RPG bez magie a draků bude mít šanci prorazit. Jeden z největších taháků titulu, jenž se později zasloužil o vznik dnes již takřka legendární hlášky „Dungeons and no Dragons“, se tak paradoxně stal jeho největší slabinou.

V roce 2013 se studio pokusilo potřebné peníze získat prostřednictvím Kickstarteru. Společně s kampaní byl vypuštěn trailer. Cílem bylo vybrat 300 000 liber a dokázat tak případnému investorovi, že je o hru skutečný zájem. Tato kampaň trvala zhruba 2 měsíce, během nichž projekt podpořili i tvůrci Star Citizen. Celkově se nakonec podařilo vybrat 1,1 milionů liber.

Zajímavosti

Hodně lidí zajímá, jak to vlastně bude s dabingem. Kingdom Come je českou hrou, odehrávající se v ryze českých reáliích, takže mnozí automaticky očekávají, že české namluvení je samozřejmost. Bohužel je to však stále nejisté, prioritou je anglická verze, kterou díky splnění finančního cíle budou dabovat známější herci či dabéři. Ve Warhorse by český dabing opravdu chtěli, ale kvůli malému českému trhu a vysoké míře pirátství u nás je to stále nejisté. České titulky však hru neminou, jak jsme se ostatně mohli přesvědčit i díky betě.

Za zmínku by jistě stál i hlavní hrdina – Jindřich / Henry. Dan Vávra se nechal slyšet, že byl poměrně problém sehnat herce, krerý by jej ztvárnil. Na jeho Facebooku se objevil tento příspěvek:

Odměna ve formě beta verze

Aby podporovatelé nepřišli zkrátka, mají již od 3. března 2016 možnost vyzkoušet si zmíněnou beta verzi, která obsahuje krátkou část příběhu, pár questů, ukazuje soubojový systém, první bitvu a ukázku zbraní. Beta verze má anglický dabing a obsahuje české, polské, ruské, německé, francouzské a dokonce i čínské titulky. Pokud byste se o beta verzi chtěli dozvědět více, můžete si přečíst recenzi, psanou mým kolegou.

Předobjednat Kingdom Come: Deliverance na Xzone.cz

Článek Kingdom Come: Deliverance - Známe datum vydání! byl publikován 18. června 2017 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Nicoll Bárová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...