Herní novinky - červenec 2016: Prey for the Gods, WRC 6 nebo GTA V Online: Cunning Stunts

Sponzorované odkazy:

Herní novinky - červenec 2016: Prey for the Gods, WRC 6 nebo GTA V Online: Cunning Stunts

Je tu srpen, což znamená další nálož herních novinek v naší pravidelné rubrice. Nyní se podíváme na to, co se děje o letních prázdninách. To aby se školáci venku nenudili. Čekejme odhalení hry Abzû podmořského světa, pokračování oblíbeného rally šampionátu nebo rozšíření pro GTA V Online alias Trackmania v Grand Theft Auto.

Se žralokem v patách

Celkem zajímavý a hezky vypadající kousek ze studia Giant Squid se na nás řítí v podobě podmořského simulátoru ABZÛ. Ten se předvedl i na nedávno konaném E3 a záběry ze hry byly více než famózní. Co vlastně od takovéto hry čekat?

Kouzelné prostředí podmořského světa AbzuKouzelné prostředí podmořského světa Abzu

Podle záběrů půjde o akční adventuru plnou logických hříček a také momentů, kde bude zapotřebí interakce s okolím. Čekejme nádhernou podmořskou podívanou, ve které se střetneme vodními živočichy i podmořskými rostlinami. Nebude se však jednat o nudné brouzdání v bazénu před domem. Narazíme také na starobylé zaplavené chrámy, jeskyně i tunely. O čem přesně bude vypovídat příběh a co bude podstatou hry zatím není známo. Zato jízda na žralokovi nebude jistě marná. Alespoň ze záběrů je hra podobná adventuře Journey. Uvidíme, co nám autoři nabídnou. Níže už samotná ukázka.

Potěšující je však fakt, že ABZÛ vyjde již následující měsíc 2. srpna. Podporované platformy jsou PC a PlayStation 4.

Modleme se

Jste herní vývojář a nevíte, jak naložit s volným časem. V tu chvíli se vám začne v hlavě rodit myšlenka na úžasnou hru. Vymyslíte hru a ejhle, ona se ostatním líbí, tak proč nevyužít čas a začít na hře pracovat. No jo ale volného času není tolik a je potřeba spousty práce, aby byl výsledek vaším snem. Zkusím tedy zavítat na kickstarter a uvidím, jestli se mohu pustit do svého námětu na plno. Přesně taková byla myšlenka vývojářů z No Matter Studios, kteří jsou v počtu pouhých tří lidí. Nyní mají plnou podporu pro jejich survival hru Prey for the Gods.

Hrdinka na lovu v chystaném Prey for the GodsHrdinka na lovu v chystaném Prey for the Gods

Principem jde o akční survival, kde je krásně vidět inspirace od Shadow of the Colossus. Příběhu holduje krásná hrdinka, která chce přežít. Tuto volbu jí ale znepříjemňují bohové a tak je kvůli snaze o holý život donucena s nimi bojovat. Prostředí bude z velké části zasněženou krajinou, ve které to žije. Čekejme tedy boj o každý kousek tepla na této mrazem zmítané krajině a hlavně boj o ukončení doby ledové. Boj by pak neměl probíhat pouze na zemi, ale i ve vzduchu. Podmínkou zdolání boha pak bude nalezení tzv. „Achillovy paty“. Ve hře by jich mělo být celkem pět, ale to záleží hlavně na sumě vybraných peněz z kampaně.

Více detailů o samotné hře, podporovaných platformách a datu vydání v průběhu dozvíte přímo na stránkách kickstarter kampaně.

Světový šampionát na čtyřech kolech

Pokud patříte mezi fanoušky rallyového šampionátu, měli byste zbystřit. Chystá se na nás další pokračování úspěšného závodního simulátoru s názvem World Rally Championship alias WRC 6. Můžeme se těšit na oficiální závodníky, vozy i tratě.

Průlet ostrou zatáčkou v zimní krajině hry WRC 6Průlet ostrou zatáčkou v zimní krajině hry WRC 6

Ve hře bude obsaženo 14 tratí z WRC a dokonce dost velký výběr z řidičů WRC 2. Také WRC Junior třída bude k dispozici. Vývojáři slibují, že vyslechnou výtky z předchozích dílů a udělají „šestku“ lepší, než kdy byla. Co se týká závodů, budou zde nově speciální výzvy 1 versus 1 v Super Special Stages a dojde k úpravě silnic tak, že budou mnohem užší, mnohem agresivnější a celkově se bude hodně stavět na hráčovi šikovnosti. V tomto díle pak nebude opomenuta ani Rally China.

A nejlepší na tom je, že WRC 6 spatří světlo světa už v říjnu tohoto roku. Podporované platformy pak jsou PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Quake Champions

Člověk by řekl, že poslední titul vynikající online střílečky Quake Live je konečnou fází studia Id Software. Opak je zde pravdou a vývojáři nyní usilovně pracují na dalším díle s názvem Quake Champions. Tato akce nebude příliš odbočovat od funkčního a zavedeného. Akorát přibude více taktiky díky odlišným schopnostem jednotlivých hrdinů.

Pohled na dva oblíbené hrdiny v očekávaném Quake ChampionsPohled na dva oblíbené hrdiny v očekávaném Quake Champions

Tento fakt přidá hře více možností a s tím samozřejmě souvisí kvalitní uspořádání týmu. Za zmínku stojí fakt, že oblíbené postavy z předchozích dílů nebudou chybět a přibydou i nováčci, jež inovují universum Quake. V současné době víme zatím o postavách Ranger se svojí schopností Dire Orb a Visior se schopností vidět skrze zdi. K nim přibyde Scalebearer s Charger útokem a poslední je Nyx s teleportací. Nyní zbývá doufat, že tento krok je krok pozitivní a krok kupředu. Samozřejmě nesmí chybět krásný trailer.

Osobně bych spíše zůstal u zavedeného postupu, i tak jsem zvědavý, jak tento titul dopadne. Quake Champions by se měl více otevřít světu na chystaném QuakeConu.

Kaskadérem v GTA V

Patříte stále mezi aktivní pařany Grand Theft Auto V Online? Pokud máte navíc rádi zběsilou jízdu, pak zbystřete. Pro GTA Online vychází rozšíření s názvem Cunning Stunts a vy si tak budete moci vyzkoušet variaci známé Trackmanie v podobě RAGE enginu.

Na hráče čekají různé smyčky, dlouhatánské skoky a zrychlovací pruhy. Tratě jsou poskládány hlavně ve vzduchu nad celým městem a příležitostí k explodujícím kolizím je zde požehnaně. S tím se váže nová porce nadupaných aut a také nové motorky. Mimo jiné si řidič může vybrat také kombinézu. A jaká to je sranda, to zjistíte z následujícího traileru.

Pro milovníky zmíněné Trackmanie je toto rozšíření nutností. Cunning Stunts je k dispozici 12. srpna pro všechny podporované platformy.

Vesmírná stanice pro Anno 2205

Pro strategii Anno 2205 taktéž přišlo zajímavé rozšíření. DLC s názvem Orbit vás zavede na oběžnou dráhu Země, odkud bude možné postavit orbitální vesmírnou stanici.

K tomu budete samozřejmě potřebovat postavit nové budovy a vyslat astronauty. Na úplný začátek bude potřeba vyslat na dráhu základní modul. Od toho se pak bude stanice dále rozvíjet a nabídne více expertízy k odemknutí dalších bonusů.

Jak moc je toto rozšíření potřebné, nechám na vás. Myslím, že za uvedených 12 EUR bez season passu není Orbit pro hru až tak důležitý.

Poslední dárek od Shen

Ani pokračování oblíbené tahové hry XCOM 2 se nevyhýbá zlepšováním už tak dobrého základu. Nyní přidává DLC Shen’s Last Gift. A onom posledním dárkem jsou bitevní roboti, kteří pomohou s nepřítelem.

Roboti se nazývají Sparks a je možné je odemknout bez DLC také absolvováním mise, ve které budete bojovat právě s Lily Shen. Cílem je roboty střežená základna ADVENT. Sparks pak fungují jako šesté povolání, které máte na výběr. Jejich nevýhodou je absence krytí, avšak můžete použít jako krytí je samotné. Samozřejmě jsou také odolní vůči strachu atp. Pro zvážení můžete shlédnout trailer níže.

Jako u předchozí strategie je toto DLC placené, a to částkou 10 EUR. Zdarma při vlastnění Reinforcement Pac­ku.

Mininews

Dojde ke zpoždění vydání strategického RPG Expeditions: Viking. Budovatelská strategie Poly Bridge přechází do plné verze. Akční multiplayerovka Evolve nastavuje model free-to-play. Stále oblíbenější mobilní hra Pokémon GO zvedla tržní hodnotu Nintenda o 7,5 miliardy dolarů. S novým filmem Ghostbusters(kro­titelé duchů) vyjdou též dvě hry pro PC, konzole i mobily. V chystaném Worms W.M.D. se dočkáte i bitev v budovách. Vyšla další epizoda pro kostičkový Minecraft: Story Mode – Access Denied.

Vyšlo

Název Žánr Platforma Datum vydání Zakoupení
Carmageddon: Max Damage Závodní PS4, Xone 8.7. Koupit
 
Ghostbusters Akční PC, PS4, XOne 12.7. Koupit
 
This Is the Police Adventura PC 28.7.  

Článek Herní novinky - červenec 2016: Prey for the Gods, WRC 6 nebo GTA V Online: Cunning Stunts byl publikován 16. srpna 2016 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...