RuneScape – Originální fantasy v prohlížeči

Tagy:  Runescape recenze, RuneScape článek, RuneScape tady, info o RuneScape, MMORPG bez instalace, MMMORPG v prohlížeči, světová hra bez instalace

Sponzorované odkazy:

RuneScape – Originální fantasy v prohlížeči

Jistě už jste také slyšeli o originální a zábavné MMORPG jménem RuneScape, kterou lze hrát přímo v prohlížeči. Hra pochází od Jagex Software a doposud nasbírala neuvěřitelných 200 miliónů hráčů. V tomto článku vám zmíněnou hru patřičně představíme, oceníme její silné stránky a samozřejmě zkritizujeme ty slabší. Recenze hry RuneScape právě začíná.

Runescape ukázka II.Runescape ukázka II.

Historie

RuneScape je hra s pekelně dlouho historií. Objevila se již roku 1999, kdy měla čistě textovou formu a postupným vylepšováním se prokousala až k dnešnímu vzhledu. To je také důvodem, proč na internetu můžete nalézt řadu článků, recenzí a screenshotů, které zachycují některou ze starších verzí hry. Následkem toho řada hráčů hru ihned odsoudí, aniž by věděli, jak v současnosti vlastně vypadá.

Jednoduchost

Velká síla titulu RuneScape tkví právě nenáročných požadavcích. Není totiž třeba nic stahovat ani instalovat, stačí navštívit oficiální stránky, registrovat se a začít objevovat kouzlo fantasy světa. Můžete tak učinit zde. Jako v každém správném MMORPG i zde je třeba vytvořit si hrdinu, se kterým celý titul absolvujete. Na výběr je z mnoha druhů tříd, mezi kterými lze samozřejmě nalézt lukostřelce, kouzelníka, rytíře a mnoho dalších. Dále si poskládáte celkový vzhled postavy, z čehož vybíráte účes, jednotlivé kusy oblečení a mnoho dalšího. Variabilita postavy je tedy značná.

Runescape – Výběr postavyRunescape – Výběr postavy

Možnosti

V kůži svého hrdiny máte obrovské možnosti. A co tedy můžete vše dělat? Jelikož se jedná o RPG, očekávat lze klasické vylepšování postavy a také zde je tisíce questů. Ty jsou velmi různorodé a tedy naprosto nestereotypní. Každým měsícem questy přibývají a tak se máme stále na co těšit. Na cesty se můžete vybavit pěknou řádkou zbraní, mezi kterými najdete kopí, dýky, meče, šavle i drápy a válečné kladivo.

Cena

Pokud se chystáte za hru nezaplatit ani cent, budou vás zužovat značná omezení. Ty se občas změní, nejdříve to bývalo omezení přístupu na většinu území, nyní se zdá, že je hra omezena časem. Po registraci nyní získáte 14 dní hraní zdarma, což není mnoho, ale na vyzkoušení a rozhodnutí, zda si chcete hru zakoupit to jistě stačí.

Schopnosti

Nedílnou součásti hry je samozřejmě získávání schopností neboli skillů, kterých je ve hře až 25. Dělí se na bojové, které vám dopomohou zabíjet silnější protivníky a nebojové, díky kterým můžete snadněji získávat suroviny, jako například bylinkářství, lov, kovářství nebo hornictví. Například se můžete školit v těchto uvedených oborech, ale také třeba ve vyvolávání nebo kradení. Každá z těchto schopností vám samozřejmě umožní něco zcela jiného a tak je jen na vás, čemu dáte přednost.

Runescape ukázkaRunescape ukázka

Problémy

U tak populární hry se museli najít takoví, kteří se budou pokoušet jakkoliv zneužít systém pro své vlastní dobro. A tak se objevil program AutoRune, který automaticky řídil postavu, která mohla stále dokola těžit. Takoví hráči tak měli více věcí a peněz, než hráči kteří u hry poctivě stráví dlouhé hodiny. AutoRune už dále nefunguje, ale objevují se stále nové programy, které mají podobnou funkci. Nastal tak boj mezi vývojáři a hráči, kteří se neustále snaží podvádět.

Hodnocení

RuneScape je povedený MMORPG titul, který oplývá pěkným příběhem a obrovskými možnostmi. Pokud máte fantasy a nechcete se zatěžovat instalací a stahováním, RuneScape jako jedna z nehranějších prohlížečových her vám jistě přijde vhod. Oficiální web můžete navštívit na této adrese: www.runescape.com

Výhody:

  • Bez instalace
  • Možnosti
  • Atmosféra

Nevýhody:

  • Grafika

Hodnocení:  80 %

Článek RuneScape – Originální fantasy v prohlížeči byl publikován 16. srpna 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...