Farm Frenzy 3 – Staňte se opravdovým farmářem

Tagy:  farmářská hra, starejte se o zvířata hra, zdarma hra o farmaření, staňte se farmářem, Farm Frenzy 3 tady, vše o Farm Frenzy 3

Sponzorované odkazy:

Farm Frenzy  3 – Staňte se opravdovým farmářem

Dnes si představíme flashovku s názvem Farm Frenzy 3. Jak je z názvu patrné, jedná se o třetí pokračování úspěšného titulu z prostředí farmy. Čím si získala hra celosvětovou oblíbenost? Co je ve hře nového? To a mnohem více se dozvíte v následující recenzi.

Farm Frenzy 3 I.Farm Frenzy 3 I.

Cíl hry

Jakožto majitel farmy máte na starost všechna zvířata i budovy na svém pozemku. Smyslem hry je chovat zvířata, která užitečné produkují výrobky, například slepice snáší vejce. Své slepice ale musíte také krmit, takže je zapotřebí sázet trávu, kterou zobou. To vám ubírá vodu a tak je třeba jednou za čas doplnit studnu. Pokud necháte zem ladem, nebude zde žádná potrava a vaše tvorstvo brzy zemře. Kromě zmíněného krmení je třeba také sbírat vejce, které ze slepic vypadnou. Vejce se ukládají ve skladišti, ze kterého mohou putovat buď rovnou do města, čímž získáte peníze, nebo je můžete využít pro vlastní záměry. To znamená, že z nich můžete dělat další produkty a tak vydělat mnohem více. Také lze vejce využít pro vylíhnutí dalších slepic, čímž se samozřejmě zvýší produkce vajec.

Farm Frenzy 3 – rozdělení levelůFarm Frenzy 3 – rozdělení levelů

Občas se objeví také vetřelci, jako například lvi, kteří se pokusí vaši farmu poškodit. Tyto škůdce zneškodníte rychlým klikáním, čímž kolem nich stavíte klec. Takto uvězněnou divokou zvěř pak můžete prodat a získat nějaké finance navíc. Pokud však lva uvězníte a nemůžete ho uložit do skladu, protože je plný, lev se z klece osvobodí a uteče. Brzy se samozřejmě vrátí a vy budete opět jeho kořistí.

Farm Frenzy 3 II.Farm Frenzy 3 II.

Strom možností

Postupně se budete prokousávat levely, ve kterých narazíte na specifické úkoly. Po jejich dokončení se samozřejmě posunete dál, při čemž jste hodnoceni dle rychlosti, za jakou vše splníte. Za každý level získáte určitou finanční částku, za kterou si později vyberete z řady značných vylepšení pro vaší farmu. Například vylepšení pro sklad, který je tak prostornější a pojme více zboží. Nebo třeba rychlejší dopravní prostředky, které rychleji obchodují s městem. Dále zde máme vylepšení budov, čímž zajistíme jejich rychlejší produkci.

Farm Frenzy 3 – polapený levFarm Frenzy 3 – polapený lev

Audiovizuální zpracování

Grafika je kreslená a velice jednoduchá. Vzhledem k faktu, že se jedná o flashovou hru je zpracování průměrné a tak sice hráči neposkytne nic ohromujícího, na druhou stranu však celkový dojem ani nezkazí. Po celý průběh hraní jste doprovázeni veselou hudbou, která je sice povedená, ale po pár desítkách minutách hraní již stereotypní.

Farm Frenzy 3 – lev útočí na farmuFarm Frenzy 3 – lev útočí na farmu

Závěrem

Farm Frenzy 3 je chytlavou hrou, která hráči postupně zpřístupňuje jednotlivé možnosti a tím dosahuje dlouhodobé hratelnosti. Ze začátku nemáte téměř žádné možnosti, každým levelem se však něco odemkne a brzy hrajete plnohodnotnou hru. Díky velkému množství levelů nabízí zábavu na dlouhé hodiny. Skvěle se tak hodí na dlouhé deštivé dny, kdy tato strategická odreagovačka přijde vhod.

Výhody:

  • Nápaditost
  • RPG systém
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Stereotypní hudba

Hodnocení:  78 %

Článek Farm Frenzy 3 – Staňte se opravdovým farmářem byl publikován 3. srpna 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...