Monkey Go Happy – Zapeklité hádanky

Tagy:  logické hry, přemýšlivé hry, hry k zamyšlení, hádanky, rozveselte opičku, Monkey Go Happy here, all about Monkey Go Happy

Sponzorované odkazy:

Monkey Go Happy – Zapeklité hádanky

Nastal čas si ukázat, že se herní scéna neskládá pouze z komerčních her. Velmi oblíbené jsou také flashové hry, které jsou na internetu k dispozici zcela zdarma. Jsou málo náročné na hadrware, nevyžadují instalaci a dají se hrát odkudkoliv. My si dnes představíme jednu z těch nejznámějších se jménem Monkey Go Happy.

Monkey Go Happy Marathon 3Monkey Go Happy Marathon 3

Princip

Cílem celé hry je rozveselit ubrečenou opičku, kterou můžete vidět vždy ve spodní části obrazovky. Otázkou je, jakým způsobem toho dosáhnout a právě to je hádanka, kterou máte rozluštit. V každém levelu je cesta k vítězství odlišná. Hru ovládáte myší a klikáním či přesouváním věcí na správné pozice. Hra je rozdělena do několika levelů. Po jejich dokončení se odemkne obvykle finální speciální kolo, kteým celou ságu završíte. V průběhu se počítá skóre, které závisí na čase, ve kterém vyřešíte hádanku. Čím dřív uspějete, tím je samozřejmě skoré vyšší. Jednotlivé levely můžete projít jednou z pěti dostupných postav. Ty se liší svým vzhledem a především stářím. Máme zde právě narozenou opičku, dospělou opici a třeba i opičího seniora. Přestože se postavy při vítěství chovají odlišně, tento prvek hru oživí jen mizivě.

Monkey Go Happy 5Monkey Go Happy 5

Historie

V současnosti již existuje pět dílů představené hry, logicky označené číslovkou jedna až pět. Z toho lze jednoduše odvodit, že oblíbenost hry je značná. Proto si vyžádala další a další pokračování. K dispozici jsou také další odlišné tři epizody s názvem Monkey Go Happy Marathon. Ty se liší zcela novým, kvalitnějším zpracováním, jednoduššími levely a možností vybavit vaší opičku jedním z mnoha čepic či klobouků. Proto se jedná o plnohodnotné pokračování série.

Ochutnávka

V krátkosti si popíšeme průběh náhodného levelu, aby jste si mohli udělat obrázek sami. Vaše opička se objevila u hracího automatu, který je vybaven páčkou. Po kliknutí na ní však automat vůbec nereaguje. Rázem si všimnete kyblíku plného věcí. Kliknutím na něj se z něj vysype spousta věcí, mezi kterými je také několik mincí. Posbíráte všechny mince, naházíte do automatu, který jde rázem spustit. Jistě nás nepřekvapí výhra jackpotu, který ihned rozveselí opičku. Úroveň hotova a můžeme pokračovat dále.

Monkey Go Happy 5 IIMonkey Go Happy 5 II

Zápory

Bohužel některé levely jsou natolik obtížné, že není vůbec lehké rozřešit daný úkol. Pokud do několika minut nepřijdete na správné řešení, rychle se dostaví flustrující pocit, který vám hru rychle zoškliví. Záleží na každém hráči, zda má trpělivost snažit se dál nebo zda vztekle hru vypne a již se k ní nevrátí. To je důvod, proč vývojáři ve verzi Marathon zjednodušili levely, aby práci hráčům usnadnili. Dle mého názoru to však přehnali a všechny levely máte během minutky.

Monkey Go Happy 5 IIIMonkey Go Happy 5 III

Shrnutí

Monkey Go Happy je zajímavou hrou, která umí pěkně potrápit vaše mozkové závity. Levely jsou nápadité, dobře navržené a objevují se stále nové verze hry, které jsou vždy o něco lepší, než jejich předchůdce. Máte-li náladu na opravdu zábavnou hru, která vás bude dlouho bavit, hledejte raději u konkurence.

Výhody:

  • Zpracování
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Málo levelů
  • Stereotypnost

Hodnocení:  76 %

Článek Monkey Go Happy – Zapeklité hádanky byl publikován 17. července 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...