Final Fantasy XIII 2 - Příběh pokračuje!

Tagy:  Final Fantasy XIII-2 recenze, Final Fantasy XIII-2 download, Final Fantasy XIII-2 demo, Final Fantasy XIII-2 here, Final Fantasy XIII-2 úvod, JRPG, Final Fantasy poslední díl, japonské rpg, japonská hra, japonská grafika

Sponzorované odkazy:

Final Fantasy XIII 2 - Příběh pokračuje!

Představení

Jistě si také pamatujete na populární titul s názvem Final Fantasy XIII, který si získal srdce nejednoho hráče. Jelikož se na scéně objevilo druhé pokračování, naší povinností je si ho řádně představit. Vývojem byl opět pověřen vývojářský tým Square Enix, který na něm usilovně pracoval téměř dva roky. Pojďme se tedy blíže podívat, jak se nové dílo povedlo. Připomínám, že titul je dostupný pouze na PS3 a Xbox 360.

Detail postavyDetail postavy

Příběh

Příběhová linie přirozeně navazuje na předchozí díl. Setkáte se tak s většinou známých postav. Mezi hlavními hrdinami se ukáže mladý Noel Kreiss, který se zdá být rozhodujícím prvkem v legendární bitvě mezi Valhallou a Caiem. Noela bude doslova na každém kroku doprovázet blondýnka Sarah a tuto dvojici vždy doplní některé z vámi zvolených zvířátek. Právě ony malé potvůrky můžete vyměňovat a cvičit dle svého uvážení. Lze je také patřičně ozdobit, aby vypadala přesně dle vašeho gusta. Tyto zvířátka zkrátka nabízí značné oživení hry, bohužel na úkor hlavních hrdinů.

Velkou úlohu tentokrát sehrají stroje času, kterými budou postavy často cestovat. Přestože se tak hra stává více netradiční a originální, v konečném důsledku tato novinka přináší spíše dávku chaosu. Někdy je tedy problém, pořádně se zorientovat. Vývojáři se tak pokusili reagovat na kritiku hráčů, kteří si v prvním díle stěžovali na příliš lineární příběh.

SoubojSouboj

Princip

Cílem hry je především dokončit hlavní příběhovou linii, kterou doprovází značné množství nepovinných úkolů. Ty se bohužel zdají být poněkud stereotypnější a většinu času máte pocit, že pouze chodíte sem a tam. Oživit nudnou atmosféru se pokusily zajímavé rozhovory, ve kterých si můžete zvolit, jak budete reagovat a tak můžete libovolně měnit směr rozhovoru. Dalším důležitým aspektem jsou také souboje, kterých je ve hře dostatek. Zde lze pozorovat značný pokrok oproti předchozímu dílu. Podivnou se ale zdá být laťka obtížnosti, která je nastavena proklatě nízko. Někdy máte pocit, že ať zvolíte jakoukoliv taktiku, většinu soubojů hravě zvládnete. Tím bohužel mizí napětí, které hráče často navnadilo k dalšímu postupu.

Zpracování

Konečně jsme narazili na chloubu Final Fantasy XIII 2. Ano, grafická stránka hry se skutečně povedla. Nabízí detailně zpracované postavy, animace i nádherná videa, která vás nenechají chladnými. Přestože je vydařené i prostředí, místy je znát nevyváženost zpracování. Zatímco v jedné lokací se vám zatajuje dech, druhá lokace vypadá poněkud odbytě. Celou hrou vás samozřejmě bude provázet příjemná hudba, která je pro tuto herní sérii charakteristická a značně dokresluje atmosféru.

AkceAkce

Verdikt

Final Fantasy XIII 2 je tak trochu rozporuplnou hrou, která je sice pěkně zpracována, ale nabízí poměrně ošizený příběh, nudné úkoly a řadu nedomyšlených prvků. V některých ohledech lze spatřit značné zlepšení. Haldy fanoušků série tento titul jistě zabaví. Jaká bude reakce ostatních hráčů si však netroufám odhadovat. Pokud stále váháte, zda si tuto hru zakoupit či nikoliv, nezapomeňte vyzkoušet dostupnou demoverzi, kterou si stáhnete zde.

Výhody:

  • Grafika
  • Hudba
  • Souboje

Nevýhody:

  • Nízká obtížnost
  • Příběh

Hodnocení:  65 %

Koupit Final Fantasy XIII 2 PS3 na xzone.cz
Koupit Final Fantasy XIII 2 Xbox360 na xzone.cy

Článek Final Fantasy XIII 2 - Příběh pokračuje! byl publikován 23. července 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...