Angry Birds - Získejte své vejce zpět!

Tagy:  Angry Birds na PC, Angry Birds recenze, Angry Birds ke stažení, nejlepší oddechová hra, Vše o Angry Birds, stahujte Angry Bids

Sponzorované odkazy:

Angry Birds - Získejte své vejce zpět!

Úvodem

Nastal čas vzít si do hledáčku světoznámou hru Angry Birds, která ohromila nejen herní scénu mobilních telefonů. Ukážeme si, kde se tato hra vlastně vzala, jak se rozšířila do celého světa a kde všude si ji v současnosti můžeme zahrát. V brzké době můžete také očekávat článek, popisující všechny modifikace této chytlavé hry.

Chybějící vejceChybějící vejce

Historie

Herní hříčka Angry Birds byla poprvé vydána 10. prosince 2009 společností Rovio Mobile pouze pro operační systém iOS firmy Apple. Po počátečním úspěchu se objevila verze pro jeden z nejrozšířenějších mobilních systému – Android a následně pro Symbian. Brzy vývojáři pokořili hranici sta miliónů stažení. Není tedy divu, že se hra dále začala rozšiřovat také na osobní počítače a herní konzole. Angry Birds ale brzy přestal být pouhou hrou a začali se objevovat hračky, oblečení a velké množství nejrůznějších upomínkových předmětů.

Rozlobení ptáciRozlobení ptáci

Příběh

Příběh hry je poněkud kontroverzní, přesto zábavný a poutavý. Vše začíná sprostou krádeží vašich cenný vejcí, prsty v tom má očividně váš úhlavní nepřítel – zelená prasata. Následkem toho se z vašich přátelských ptáčků stanou rozzlobení dravci – odtud také vznikl název hry (angry=rozlobený, birds=pták). Coby tým ptáků tedy máte za úkol získat svá vejce zpět. Přestože se cíl hry ze začátku jeví jako záchranná akce, v průběhu se spíše mění na spravedlivou pomstu.

Natažení prakuNatažení praku

Princip hry

Cíl je tedy jasný – zelená prasata. Právě ti jsou úhlavní nepřátelé, které budete napříč celou hrou likvidovat. K tomu vám dopomůže obří prak, kterým budete vystřelovat své ptáky. Aby jste to neměli tak jednoduché, prasata bydlí v různých domech. Ty jsou postaveny z několika druhů materiálů a tak je na místě taktizovat, kde je nejslabší místo stavení a kde tedy zaútočit.

Ze začátku budete mít k dispozici pouze základní červené ptáky, ale postupem času získáte i další barvy ptáků, při čemž každá barva charakterizuje nějakou speciální schopnost. Například modrý pták se umí rozdělit na tři menší, zelený se dokáže vracet jako bumerang a žlutý zase zrychlí na váš povel a tím způsobí větší škody.

Probíhající útokProbíhající útok

Zpracování

Již na první pohled si můžete všimnout líbivé kreslené grafiky, která působí velice hravě. Animace a grafika jsou na poněkud jednoduché úrovni, přesto vývojáři nalezli zlatou střední cestu mezi jednoduchostí a krásou. Příběhem vás budou doprovázet dobře zpracovaná videa, která dokreslují celý příběh. Těšit se také můžete na rytmickou hudbu, která vás nepřestane podporovat v hraní.

Zásah domu prasatZásah domu prasat

Hodnocení

Angry Birds je zkrátka nezapomenutelná hra s parádním nápadem, vydařeným zpracováním a výjimečnou hratelností.

Pokud se vám titul Angry Birds opravdu zalíbil, můžete si stáhnout demoverzi na PC zde.

Plná verze vás přijde na necelých 5 euro. Pokud si chcete hru zahrát na mobilním telefonu, využijte příslušný marketplace vašeho operačního systému.

Hodnocení:  92 %

Výhody:

  • Hratelnost
  • Atmosféra
  • Zpracování

Nevýhody:

  • Některé verze jsou placené

Článek Angry Birds - Získejte své vejce zpět! byl publikován 4. července 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...