The Elder Scrolls V: Skyrim - Místo netušených možností

Tagy:  RPG, středověk, fantasy

Sponzorované odkazy:

The Elder Scrolls V: Skyrim - Místo netušených možností

Úvodem

Bethesda Softworks uvolnila po dlouhých čteřech letech páté pokračování ohromně úspěšné série The Elder Scrolls. Čekání se ale vyplatilo a na naše monitory přichází propracované RPG s neuvěřitelnými možnostmi. Skyrim by se dal přirovnat ke svému předchůdci obohacenému o nový příběh a plno zajímavých novinek.

KouzelníkKouzelník

Pozoruhodný příběh

Celá kampaň se odehrává v obrovském světě jménem Skyrim, ve které existuje hned několik království. Před dávnými časy se pokusili celý Skyrim zotročit draci, kteří ale byli odraženi. Aspoň si to všichni mysleli. Nyní se dračí vojsko vrací, aby se znovu zaútočilo na svět. Vy coby poslední drakobijec – zabiják draků musíte odrazit jejich útok a zachránit lid. Postupně se ve hře dovídáte více o dávné válce s draky a co je důležitější, poznáváte způsob, jakým je znovu porazit. Ve hře se setkáte s obrovským množstvím textu, ukrytého ve všudypřítomných knihách a rozhovorech se stovkami postav. Takže pokud by měl hráč zájem dozvědět se více o zemi Skyrim a její historii, má k tomu velké množství podkladů. V současné době je také dostupná čeština, takže i Češi si mohou všechny texty naplno užít.

DrakDrak

Nekonečné možnosti

Stejně jako v předchozích dílech, i v pátém pokračování se hráčům otevírá obrovský svět plný téměř nekonečných možností. Kromě hlavní příběhové linie se můžete přidat do různých organizací, ve kterých plníte množství questů. Za jejich splnění získáte nejenom lepší postavení, ale také patřičné odměny.

Vstoupit tak můžete například do univerzity kouzel, která nemá v zemi vůbec dobrou pověst. Naopak, lid Skyrimu má na kouzelníky a mágy dosti rezervovaný názor. Začínáte samozřejmě na pozici pouhého studenta, při čemž se můžete vypracovat až na nejvyšší pozici – na pozici jakéhosi ředitele mocné univerzity. Již samotná existence univerzity napovídá, že se ve hře vyskytuje více než dost kouzel, které jsou roztříděny do jednotlivých skupin. Učit se tak můžete například ničivé magii, magií iluzí nebo vyvolávání. Hra oplývá širokým RPG systémem, takže se můžete stát prakticky kýmkoliv – zlodějem, lukostřelcem, bojovníkem i mágem.

Podívat se ale také můžete do zlodějského cechu, který za špinavou práci poskytuje pěkně tučné odměny. Jejich centrum je ukryto v kanalizačních tunelech, kde jsou všichni členové v bezpečí před zákonem.

Hratelnost

The Elder Scrolls V: Skyrim oplývá velice dobrou hratelností, která je dosažena nejenom zmíněnými prvky, ale také detaily, které vás i po dlouhém hraní mohou příjemně překvapit. Na svých cestách můžete narazit na různorodé nepřátele, kteří se vás budou pokoušet zabít. Ať už to jsou vlci, mamuti, obři nebo nebezpeční draci, nudit se zkrátka nebudete.

Někde v podzemíNěkde v podzemí

Zpracování

Grafické zpracování hráče příliš neohromí, přesto je ale poměrně slušné úrovni. Tomu vděčíme zbrusu novému enginu, který řadu problémů vyřešil. S ohledem na velikost mapy je ohromující, jak jsou i vzdálené a odlehlé místa kvalitně zpracována.

Atmosféru dotváří také dobrá hudba, který je při tiché procházce lesa klidná a příjemná. Jakmile po vás ale skočí hladový vlk, hudba se rychle změní v rytmickou a akční. Takže v každé situaci melodie perfektně dokreslí okolní dění.

Rozhovor v královském dvořeRozhovor v královském dvoře

Hodnocení

The Elder Scrolls V: Skyrim je vynikající a zábavná hra, oplývající neuvěřitelnými možnostmi a povedeným příběhem. Pátý díl si zkrátka vzal to nejlepší ze čtyřky, přidal dostatek novinek a vymožeností a stal se tak hrou, která musí pobavit snad každého hráče. Hodnocení 95% si tato hra rozhodně zaslouží, protože jakmile tuto hru jednou zapnete, hned tak vás nepustí.

Hodnocení:  95 %

Výhody:

  • Příběh
  • Možnosti
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Vyjimečné bugy

Kupte si The Elder Scrolls V: Skyrim PC na Xzone.cz
Kupte si The Elder Scrolls V: Skyrim PS3 na Xzone.cz
Kupte si The Elder Scrolls V: Skyrim X360 na Xzone.cz

Bojová situaceBojová situace

Článek The Elder Scrolls V: Skyrim - Místo netušených možností byl publikován 8. února 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...