The Elder Scrolls Online: Elsweyr – draci a kočičí lidé

Tagy:  hra, recenze, videohra, playstation, xbox, pc, The Elder Scrolls Online, Elsweyr

Sponzorované odkazy:

The Elder Scrolls Online: Elsweyr – draci a kočičí lidé

Jedna z nejlepších online MMORPG se dočkala dalšího většího rozšíření a tím započal další věk, tentokrát věk draka. Opět jsme se dočkali nové rozlehlé lokality, nového národa ale i spousty dalších změn a vylepšení, jak je již u rozšíření této online hry známé. The Elder Scrolls Online je neustále rozšiřován jak o větší placené expanze, tak i o menší doplňky a přídavky pro majitelé hry zdarma.

Prvním velkým rozšířením byl Morrowind, ten do hry přinesl nový ostrov Vvardenfell známý hlavně díky třetímu dílu a vdechl tak temným elfům větší roli. Toto rozšíření bylo hodně očekávané a myslím si, že většina hráčů byla spokojena, ještě více se vydařilo druhé rozšíření s názvem Summerset. Ten nás zavedl do pohádkově nádherného světa vznešených elfů a posunul zážitek z celé hry o další laťku výše. Nyní ho následuje zmíněný Elsweyr, ten do hry přidává domovinu kočičího národa Khajiitů.

Draci přilétajíDraci přilétají

Velké rozšíření s velkou porcí zábavy

Zmíněné draky již do hry přivedl bezplatný přídavek, na něj navazuje právě toto rozšíření a stejně jako v duchu těch předchozích přináší vlastní dějovou linku, za kterou by se nemusela stydět žádná singleplayerová hra. O příběhu toho nebudu příliš prozrazovat, kromě toho, že celý Tamriel ohrožují velicí draci a není tu žádný drakorozený, jenž by jim zapnul tipec jako ve Skyrimu, ale také krutá vláda kočičí královny. Ta si za pomocí své temné magie drží moc a nezastaví se před nikým a ničím.

Tak se stanete součástí odboje, jenž si to chce vyřídit s krutým systémem, ale i okřídlenými bestiemi sužující celou krajinu. Jak jsem zmínil, nejste žádný drakorozený, a tak samotný těžko draka udoláte, proto je potřeba se zformovat s dalšími hráči a pořádně jim zatopit. Kromě hlavní dějové linky, nové oblasti a spoustě draků se samozřejmě dočkáte i vedlejším úkolů, dungeonů, spousta míst k objevování a odhalování historie kočičího národa. Historie a kultura Khajiitů je překvapivě více zajímavá než se na první pohled může zdát i krajina nabízí opravdu hodně k průzkumu, i když se jedná převážně o pustou a suchem vyprahlou část země.

Architektura je rozhodně zajímaváArchitektura je rozhodně zajímavá

Hrátky s mrtvými nejsou pro legraci

Abych nezapomněl, tak se můžou těšit i milovníci nekromancie, temného umění a kostlivců. Khajiiti jsou mistři tajemného umění a do téhle kategorie spadá i nekromancie a nově otevřená škola sice nabádá k tomuto umění, ale musíte se mít stále na pozoru. Umění nekromancie je stále zakázaná magie, a pokud budete svoje kousky předvádět v obytných částech, tak se na vás sesypou stráže, jako když ve Skyrimu nakopáváte slepice.

Povolávat mrtvé do boje, ale je rozhodně mocným kouzlem. Odvrátit útoky nepřítele na nebohého kostlivce, který se ještě jen tak nedá, může přinést spoustu výhod. Kromě toho sesílat ohnivé lebky, nebo vysávat životní energii také nemusí být na škodu. Nová herní třída do světa The Elder Scrolls Online skvěle zapadá a je to i další důvod si vytvořit další postavu třeba z řad kočičího národa.

Verdikt

The Elder Scrolls Online: Elsweyr je opět skvělým přídavkem do tohoto online světa a na rozdíl od vývojářů hry World of Warcraft nemusíme na tyto skvělé přídavky čekat roky a roky. Hlavně díky drakům a nekromancii si přídavek odnáší výborné hodnocení. Některé fanoušky série potěší i národ Khajiitů, ale ten osobně nebyl nikdy šálkem mého čaje, i když prozkoumávat jejich kulturu a architekturu bylo rozhodně příjemným zpestřením. Pokud ještě nemáte žádné zkušenosti s online verzi The Elder Scrolls, tak je možná nejvyšší čas se do této hry pustit, jelikož ve spojení se všemi přídavky nabízí stovky hodin zábavy a i příznivci příběhu si přijdou na své. Za mě se jedná o nejlepší MMORPG na trhu, i když vím, že se tímto výrokem na mě sesypou milovníci World of Warcraft a jiných podobných her.

Hodnocení redakce:  90 %

Výhody:

  • Nové lokace k průzkumu
  • Nová hratelná třída nekromanta
  • Příběhová linka
  • Hodně draků

Nevýhody:

  • Málo zásadních změn
  • Domovina kočičího národa nezaujme úplně všechny

Článek The Elder Scrolls Online: Elsweyr – draci a kočičí lidé byl publikován 8. srpna 2019 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...