Trine 2 - skutečně magická hra s trochou logiky

Tagy:  trine2, adventura, dobrodruřství, akce, fantasy, logika, hra

Sponzorované odkazy:

Trine 2 - skutečně magická hra s trochou logiky

Světem počítačových her zřejmě vládne akce. Nemusím snad připomínat takové herní pecky, jako je například Metro 2033, AvP, Dead Space 2, CoD atd. V tomto článku se však pokusíme tento výčet narušit logickou adventurou oficiálního názvu Trine 2. Jak si asi bude stát?

Začínáme

Porovnávat ryze akční hry s hrou logickou je asi něco, jako kdybychom porovnávali jablka a švestky. To prostě nelze. Pokusíme se tedy o recenzi této hry, výsledek ať si už udělá každý sám, ano?

Trine 2 je volné pokračování svého předchůdce stejného názvu, ovšem s pořadovým číslem 1. Ten spatřil světlo herního světa v roce 2009 a sklidil úspěch především svou hratelností a grafickým ztvárněním. I když se jednalo o 2D plošinovku, ztvárněný magický svět zde byl přímo famózní.

Trine 1Trine 1

Trine 2 je hra plná krásné grafiky i logiky

Trine (Třišťál) je název pro magický předmět, který si připravil dobrodružství pro tři odvážné hrdiny. Jsou jimi čaroděj Amadeus, rytíř Pontia a zlodějka Zoja. Každý z těchto charakterů přitom vládne jinými schopnostmi, vlastnostmi i povahou.

Trine 2Trine 2

A dobrodružství to nebude jen tak obyčejné, naši tři hrdinové se totiž musí vydat na skutečně dlouhou výpravu, aby zachránili celé království. A před čím vlastně? To nechám na každém, aby si zjistil :-)

Snad mohu prozradit, že jde o čistě adventurní počin s ubíhajícím příběhem. Svůj princip plošinové hry zůstal od předchozího dílu zcela zachován, ale výrazných změn dospělo samotné audio-vizuální ztvárnění. Postavy, objekty, nepřátelé i prostředí jsou vykresleny ve skutečně dechberoucí 3D podobě, která se je doplněna spousty světelnými a barevnými efekty.

Nejedná se však v žádném případě jen o “suchou” skákačku po překážkách, případně vyhýbání se. V cestě se objeví záludné pasti, obtížné překážky i nepřátelé, které prostě obejít nelze. V takovém okamžiku musí člověk zapojit i to, co má ve své hlavě, své centrum myšlení. Logických hádanek a hlavolamů tu totiž je více než dost a určitě dají hráčům zabrat mnohem více, než jakkoliv silní nepřátelé, které při své cestě dobrodružstvím potkáte.

Samotné ovládání

Ovládání zůstalo obvyklé, jako určitě všichni známe. Je to kombinace klávesnice + myš. Klávesnice přitom slouží k samotnému pohybu postavy, myš pak ke střelbě, kouzlení, boji.

Goblini se blíží!Goblini se blíží!

Hra ve více lidech prohlubuje zážitek

Hru je například možné zakoupit na hráčské platformě Steam. A protože ten klade důraz především na počiny určené pro hraní ve více hráčích, ani zde není výjimka. Trine 2 je tak hrou určenou pro multiplayer stejně jako pro singleplayer. Na výběr jsou 3 již zmíněné postavy, takže maximální počet hráčů je omezen právě na tento počet.

Trine 2 – Nabídka pro více hráčůTrine 2 – Nabídka pro více hráčů

Dobrodružství čeká, vydejme se tedy na cestu!

Z mého pohledu není celé hře snad co vytknout. Kouzelná hudba a naprosto skvěle ztvárněné prostředí fantasy světa určitě nenechá nikoho jen tak chladného. Hra je tak velice návyková a možnost hraní ve více hráčích už je jen takovou “třešničkou na dortu”.

Záleží skutečně jen na každým, zda dá takovémuto graficky skvostnému počinu přednost před neustálou střelbou ať již do počítačem nebo do kamarádem ovládaných protivnících. Já bych Trine 2 doporučil snad naprosto každému, i mladší generaci populace, která však může mít s řešením logických hádanek trochu potíže.

Článek Trine 2 - skutečně magická hra s trochou logiky byl publikován 14. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...