PES 2010 - bude mít konečně na FIFU?

Tagy:  PES 2010, Pro Evolution Soccer, fotbal, hry, sport, liga mistrů, mistrovství, kopaná, fotbalista, simulátory, sportovní simulátory

Sponzorované odkazy:

PES 2010 - bude mít konečně na FIFU?

Dnes si představíme oblíbený sportovní simulátor PES 2010. Tato hra je hodně srovnávána s Fifou. Jak uspěje v souboji proti Fifě 2010? Hra PES 2010 obsahuje mnoho novinek oproti minulé sérii. Je to znatelné převážně na grafice, která je realističtější a hráči vypadají, jako kdyby byli skuteční.

Menu

Zde si můžete vybrat jestli chcete hrát ligu mistrů, exhibici, kariéru za tým, ale i za jednotlivce. Dále zde můžete trénovat, vytvářet hráče a tým. Další dobrá varianta je hraní online a nebo multiplayer, kde si můžete zahrát se svými kamarády.

Liga mistrů

Zde si můžete zahrát za svůj oblíbený klub nejprestižnější klubovou soutěž na světě. Lze si vybrat různé druhy obtížnosti, které jsou ale poměrně nevyvážené. Na normální obtížnost porazíte soupeře 8:0 a na hard máte velký problém uhrát remízu. Při spuštění ligy mistrů začne hrát známá soutěžní znělka, kterou pravděpodobně budete znát, ale i přesto je opravdu dech beroucí.

Liga mistrůLiga mistrů

Kariéra

V Kariéře si můžete vybrat svůj oblíbený klub a nakupovat do něj i ty nejlepší hráče. Snažíte se vyhrát ligu, pohár i již zmiňovanou ligu mistrů. Zastáváte tu jak funkci manažera klubu, tak zde ovládáte jednotlivé hráče při utkáních. Tyto hráče také trénujete, a vytváříte si tak nejlepší tým na světě. Kariéra jednotlivce – v tomto případě si vytvoříte svého hráče s vlastní tváří, výškou, stylem atd. Ze začátku hrajete za slabší klub a tohoto hráče si postupně vylepšujete a dostáváte ho na stále vyšší úroveň. Pokud se Vám daří, dostanete se i k lepším klubům a hrajete prestižnější utkání.

Hra

Samotná hra přináší několik změn, jak už zde bylo uvedeno hlavně v grafice, chování hráčů, realističnosti, komentování a povzbuzování od fanoušků. Ovládání je celkem jednoduché a vždy si ho můžete nastavit podle Vaší libosti. Dále je tu jeden větší nedostatek a to jsou rozhodčí, kteří jsou na amatérské úrovni. Pískají hodně neúměrně, takže nevíte jaký zákrok si dovolit a jaký ne. Ale oproti tomu tu je velké plus, které představují diváci. Je to kulisa, která Vás na první pohled zaujme a dodá Vašemu týmu sebevědomí. Diváci křičí jméno vašeho klubu a oslavují góly, to je opravdu velká motivace.

ZápasZápas

Hráči

Pohyb hráčů je dosti umělý. Jednou se pohybují reálně, jindy se do sebe zase zapletou a je to poměrně směšné. Dalším zklamáním pro mě jsou kličky a parádičky hráčů, které se při zápase vůbec nedají použít, takže to skončí pouhým obíháním hráčů. Penalty a standardní situace – i tady je znát zlepšení oproti minulé sérii, ale i přesto se tu dá najít spoustu chyb. Například z přímého kopu je prakticky nemožné dát gól. Další věcí je, že nelze házet auty do běhu, což mi přijde poměrně nelogické. Penalty jsou na standardní úrovni, nijak nenadchnou, ale určitě si nezaslouží kritiku.

Zápas IIZápas II

Shrnutí

Tato hra prošla vývojem, ale ještě to nejsou změny na takové úrovni, aby jednoznačně převálcovala Fifu, se kterou je často srovnávána. Fifa je přece jen realističtější fotbal a má mnohem lepší kariéru, která má hlavu a patu. I přesto určitě doporučuji PES 2010 vyzkoušet, třeba Vás zabaví.

Hodnocení:  60 %

Výhody:

  • Vylepšená grafika a animace hráčů
  • Pomalejší rychlost hry
  • Lepší multiplayer

Nevýhody:

  • Některé týmy mají chybné názvy
  • Občas divné rozhodnutí rozhodčích
  • Nemotorné pohyby hráčů
  • Pouze jeden nový mód
  • Slabá kariéra.

Článek PES 2010 - bude mít konečně na FIFU? byl publikován 24. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...