Spiderman: web of shadows - opět pavoučím hrdinou

Tagy:  Spiderman: web of shadows recenze, Spiderman: web of shadows článek, Spiderman: web of shadows info, spiderman, komiksy, pavoučí muž, hry spiderman, akční hry, rpg

Sponzorované odkazy:

Spiderman: web of shadows - opět pavoučím hrdinou

Kdo by neznal slavnou komiksovou postavu Spider-man. Nastal čas si představit další z řady her, kde se tento známý hrdina ukáže. Řeč je o titulu Spider-man: Web of Shadows, kterou přináší distributor Activision. Představí se nový příběh, grafika i unikátní komba.

Spiderman: web of shadows 1Spiderman: web of shadows 1

Spider-man je zpátky

Ano, slyšeli jste správně. Náš pavoučí hrdina se vrací opět v nové formě a zase s dalšími padouchy, co potřebují nakopat zadky. Vše se bude odehrávat tak jako předcházející díly v New Yorku, což rozhodně není špatná volba. Opět budete mít naprostou volnost a můžete se prohánět žijícím městem, jak se vám zlíbí. A klidně si dát i párek v rohlíku. Každou chvíli narazíte na souboj gangů, kterých není v New Yorku málo. Za jejich pochytání získáte zkušenosti. Hlavní úkoly, které pohnou s příběhem a děním v celé hře budete nabírat u dalších superhrdinů, za což opět dostanete nemálo bodů. Za již zmíněné zkušenosti si vylepšujete svou postavu o speciální komba navíc. Jde tedy o rpg prvky, které vcelku pobaví a nutí vás hrát dál a dál.

Spiderman: web of shadows 2Spiderman: web of shadows 2

Dobro či zlo ?

Zda se postavíte na stranu dobra či zla záleží zcela na vás. Od vašich skutků a rozhodnutí se bude odvíjet příběh i to, kteří superhrdinové vám přijdou na pomoc, když to budete potřebovat. Ano, jednou z novinek v tomto titulu je jít na misi se svými spřátelenými superhrdiny. Budete mít možnost volby při různých akcích jako třeba jestli políbit/nepolíbit Catwoman a podobně. Od toho se po té bude odvíjet, kdo po vašem boku zůstane. Chcete-li se dát ke světlé straně, budete muset stále zachraňovat civilisty, což je někdy až otravné. Chytaní padouchů je samozřejmostí a hlavně si musíte dávat při soubojích pozor, aby jste nezranili nevinné kolemjdoucí. V opačném případě je budete muset rychle dopravit do nemocnice. Dark side – neboli temná strana takové starosti samozřejmě nemá. Ba naopak, staráte se jen o sebe, smíte například házet auta po nepříteli bez přemýšlení, zda trefíte prostý lid. Kdykoliv ve hře je možnost okamžitě měnit si oblek mezi černým a modro-červeným. Každý oblek má své výhody a nevýhody. Své komba. Volba je samozřejmě na vás.

Spiderman: web of shadows 4Spiderman: web of shadows 4

Příběh, ovládání, grafika

Příběh určitě není to, v čem by Spider-man: Web of Shadows vynikl. Přestože se vývojáři snažili vymyslet něco nového, neokoukaného, něco co jsme neviděli ani ve filmu ani v komisku, dopadlo to vcelku špatně. A často se bohužel vyplatí videa a konverzace ve hře přeskakovat. Ne úplně dobře dopadlo ovládání. Ani po několika hodinách hraní si na něj pořádně nezvyknete a kombinace se vám budou plést. O nic lépe nedopadla ani kamera, která někdy jezdí sem a tam a prakticky nevíte kde jste. Audiovizuální zpracován dopadlo na jedničku. Grafika je velmi povedená, prostředí, postavy i efekty při kombu jsou oku lahodící.

Spiderman: web of shadows 3Spiderman: web of shadows 3

Závěrem

Posledními řádky této recenze bych chtěl doporučit hru Spider-man: Web of Shadows všem, kteří mají rádi pořádné rubačky s postupným vylepšováním. Pro ty, kteří hledají opravdu pořádnou hru se vším všudy, která je zabaví na opravdu dlouho tento titul zcela jistě není.

Hodnocení:  60 %

Výhody:

  • Nespoutanost
  • Grafika
  • Možnost volby

Nevýhody:

  • Ovládání
  • Příběh
  • Někdy zdlouhavé

Článek Spiderman: web of shadows - opět pavoučím hrdinou byl publikován 9. února 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...